Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

Witam, u mnie sytuacja przedstawia  się mianowicie tak: dekoder jest w odległości  w 1.9m od funbox, oba leżą  na meblościance  no i  co jakiś czas wywala błąd  s01-07, zmieniłem  nawet kanał  częstotliwości  na  11 ale i to nie  pomogło? Jakieś inne pomysły? Bo jak zgłosiłem awarie do orange  to Pan technik stwierdził  to i tak będzie  zrywać  połączenie  i żeby podłączyć  kablem Ethernet  to nie  będzie zrywać. A na chłopski rozumu  skoro inne urządzenia  nie miaja  z tym problemu  tylko  modem więc  wtf??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

@Woody2 piszesz że wymieniłeś dekoder i jest jakaś poprawa?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

30 ODPOW. 30

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 114
  • 0

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

Podłącz skrętką


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

Ale on ma być  podłączony przez wifi, jest to po coś  aby można  było z tego korzystać  a nie  " super dekoder który ma wifi ale nie funkcjonuje prawidlowo" absurd 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

@Woody2 IWU 200 łączy się po 5 GHz. Stąd zmiana kanały na 11-ty ( który jest dla 2,4) nic nie wniosła. Rozdziel sieci na modemie klikając w menu modemu w zakładce wifi/ zaawansowane i nadaj nazwę inna niż dla 2,4GHz ( np z podkreslnikiem _5) sparuje dekoder z modemem i powinno działać. Ważne jest, aby oba urządzenia wyeksponować na siebie jak najbardziej wystawiając w tej meblościance jak najbliżej krawędzi półek


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

Rozdzieliłem sieć  na dwie  różne  i czekamy na efekty, narazie  z dekoderm  spokój ale za to córkę  na chwilę  rozłączyło  z wifi. Chyba że  ten funbox  jest taki słaby że zrywa połączenie przez wifi i trzeba by było by podłączyć  po przez dodatkowy ruter

 

_____________

Wpis poddany edycji - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

@Woody2 jest i na to sposób, ale to po kolei. Na razie czekamy czy to co zrobiłeś będzie załatwiało problem z dekoderem. Informuj


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

@Woody2 przy rozdzielaniu sieci zmieniłeś SSID więc to normalne, że osoby podłączone i korzystające z 5GHz będą mieć chwilowe problemy...

Jeśli mam być szczery, to nie przez dodatkowy router, a przez Access pointa. Będzie wtedy jedną sieć z modemu. Tak będzie prawidłowo


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

I mimo rozdzielenie  sygnału dekoder zerwał  połączenie, oczywiście  z tym samym błędem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

@Woody2  niestety podejrzewam że problem będzie występował, było już na forum o tym że wifi w dekoderze potrafi sprawiać problemy, najlepszym oczywiście nie najwygodniejszym połączeniem jest kabel ethernet.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Iwu200 zrywa Połączenie z funbox 3.0

@Woody2Pytanie czemu zerwał? Czy to kwestia odbioru wifi z modemu przez dekoder czy nadawania wifi przez modem. Wystawiłeś na testy dekoder jak najbardziej w światło modemu? Czy modem stoi/leży bardzo obudowany i zasłonięty? Co znajduje się w linii prostej między modemem i dekoderem? Sprawdź czy modem/dekoder za bardzo się nie grzeją w regale? To również powoduje zwisy...