Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

@agat13 wymieniany byl tylko dekoder oddalony 20m od modemu ,wymieniany z zasilaczem,moze pora wymienić modem,choc chyba 2 lata temu był kupowany nowy ,bo spaliła go burza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53545
  • 622

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

@Funbox20 Musisz przyjąć jakiś harmonogram weryfikacji. Wymienisz wszystko, nie dowiesz się w czym był problem...Zacznij od kabli, portu w modemie, resetu do fabryki, zasilania itd..


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22162
  • 181

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

@Funbox20 

Wow, no na takich parametrach to powinno wszystko śmigać aż miło.

Nigdy nie byłem entuzjastą IP TV po miedzi, ale na tym nawet faktycznie dwa dekodery powinny dać radę, byle nikt obok nie testował łącza w tym samym czasie. Ale rozumiem że kiedy oglądasz TV to nie puszczasz speedtest? Dla zabawy możesz spróbować, tak żeby zobaczyć co się stanie przy większym obciążeniu z LAN. Jeśli Funboks2 (ale nie @Funbox20 ) sobie radzi z QoS poprawnie to taki eksperyment powinien pokazać ograniczenie wyniku w teście a TV powinna działać płynnie. Jeżeli nie radzi sobie z QoS to wynik testu będzie wyśmienity a TV zacznie się ciąć niemiłosiernie. W drugim przypadku będziesz miał jedną potencjalnie więcej przyczynę opisanych problemów (czyli konkurencja z LAN o łącze). Przyznaję jednak, że to przyczyna może nie najbardziej prawdopodobna.

 

Wracając do meritum: coś masz skopane, raczej u siebie. Trudno dociec co, ale tak jak sugeruje @agat13 trzeba to systematycznie przetestować. Stawiałbym na wtyczkę w kabelku. Może wyglądać i pracować w miarę OK, ale zapinać się tylko na 10Mbps albo przerywać losowo i wtedy robią się takie cuda jak piszesz.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga


@Funbox20napisał(-a)

@agat13 wymieniany byl tylko dekoder oddalony 20m od modemu ,wymieniany z zasilaczem,moze pora wymienić modem,choc chyba 2 lata temu był kupowany nowy ,bo spaliła go burza.


Jak burza coś spaliła, to trzeba wszystko wymienić na nowe, nie tylko FunBox 2.0 i dekoder, na miedzianym łączu trzeba jak burza się pokaże odłączyć od modemu kabelek, ten internetowy, bo będą częste i czasem poważne awarie. Podmień kabel LAN, bo pewnie też ucierpiał przy burzy.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

Musze sobie po kolei uporządkować te kabelki, czy na powyzej wysłanych danych dsl ktorych zdjecie wysłałem mogę bazować,zeby diagnozować sieć? I jakie sa granice poprawnego działania wg. tych danych?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53545
  • 622

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

@Funbox20 To co wysłałeś to tylko parametry samego łącza od centrali co modemu. Tu sie nie ma czego czepić...To tylko info techniczne o stanie linii. Do tego dochodzą sprawy konfiguracji na centrali i Twojej sieci domowej za modemem 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22162
  • 181

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga


@Funbox20napisał(-a)

Musze sobie po kolei uporządkować te kabelki, czy na powyzej wysłanych danych dsl ktorych zdjecie wysłałem mogę bazować,zeby diagnozować sieć? I jakie sa granice poprawnego działania wg. tych danych?


Te dane świadczą o tym, że połączenie między modemem a centralą jest wzorcowe. Lepsze nie będzie. Jeśli samego modemu ani kabli telefonicznych nie będziesz ruszał to nie będzie też gorsze. Staraj się unikać zbyt częstego resetowania/odłączania modemu od kabla telefonicznego bo może to zostać zinterpretowane jako zerwanie i jakość może spaść.

Skup się na diagnostyce kabelków po swojej stronie sieci - tego co wychodzi z modemu do Twoich urządzeń. IMHO tu gdzieś jest błąd.

PS. Diagnostykę możesz robić różnie, ale na Twoim miejscu podłączałbym laptopa na końcach kabelków i puszczał speedtest. Wyniki powinny jednoznacznie pokazać czy na danym odcinku masz jakieś istotne straty, czy dostajesz w zasadzie to samo co na modemie.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga


@j131napisał(-a)

@Funbox20napisał(-a)

Musze sobie po kolei uporządkować te kabelki, czy na powyzej wysłanych danych dsl ktorych zdjecie wysłałem mogę bazować,zeby diagnozować sieć? I jakie sa granice poprawnego działania wg. tych danych?


Te dane świadczą o tym, że połączenie między modemem a centralą jest wzorcowe. Lepsze nie będzie. Jeśli samego modemu ani kabli telefonicznych nie będziesz ruszał to nie będzie też gorsze. Staraj się unikać zbyt częstego resetowania/odłączania modemu od kabla telefonicznego bo może to zostać zinterpretowane jako zerwanie i jakość może spaść.

Skup się na diagnostyce kabelków po swojej stronie sieci - tego co wychodzi z modemu do Twoich urządzeń. IMHO tu gdzieś jest błąd.

PS. Diagnostykę możesz robić różnie, ale na Twoim miejscu podłączałbym laptopa na końcach kabelków i puszczał speedtest. Wyniki powinny jednoznacznie pokazać czy na danym odcinku masz jakieś istotne straty, czy dostajesz w zasadzie to samo co na modemie.


Jeszcze zapytam, jeśli między centralą 80mb\s ,a domem mam prędkość 75mb\s to co moze jeszcze wpływać na brak tej pełnej prędkości , jeśli sygnał jest super?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22162
  • 181

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

@Funbox20synchronizacja daje górną granicę. Faktycznie użyteczna prędkość jest ciut niższa. To normalne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53545
  • 622

Iwu200 gubi pakiety \odciecie od prądu pomaga

@Funbox20  odłącz oba dekodery, zrób speetest certyfikowany z UKE  na apce, a nie na przeglądarce.  Zobaczysz, że będzie więcej..