Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Interfejs programów Orange TV ....


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Interfejs programów Orange TV ....

@voytus co do oprogramowania dekodera, to praktycznie żadnego wpływu nie mamy jako użytkownicy. Trzeba się przyzwyczaić.

W zależności, kiedy została umowa podpisana, tak są naliczane opłaty. Jeśli okres rozliczeniowy załóżmy masz 29-go, a umowę podpisałeś np. 1-go, to naliczona będzie opłata proporcjonalna od 1 do 29 + cały kolejny miesiąc. Dlatego może na fakturze wyglądać, jak byś płacił za dwa miesiące.  Zawsze opłata jest na następny miesiąc.

W przypadku połączeń na infolinię, to proponuję wykonywać połączenia od innego operatora lub zakupić starter Orange za 5 zł. Stan konta ważny jest 30 dni, a połączenie z oferty na kartę wynosi maksymalnie 1,5 zł niezależnie od długości czasu połączenia. Mając na starterze 5 zł, wystarczy na 3 połączenia. Połączenia z numerów Orange na infolinię już od dawna nie są bezpłatne. 

Można również napisać na czacie.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Interfejs programów Orange TV ....

Z dekoderem wiem, będę musiał się zaprzyjaznić - chodzi, oswoili klientów, to po co zmieniać...
Rozliczenie? Dobrałem nowy numer mobilny do Love.
Policzyli aktywację 50( miałem być zwolniony), 50 zamiast obiecane 30 miesięcznie i drugie 50 za następny miesiąc, gdzie to już jest to rozliczone w następnej fakturze więc płacę podwójnie.
Nic się z tym nie dzieje, więc znowu będę musiał dzwonić, bo jak nie zapłacę w terminie (do 20-go) to stracę zniżkę 20zl.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Interfejs programów Orange TV ....


@voytusnapisał(-a)

[...]
I jak wejdę w "ulubione", to czemu przy zmianie kanałów (P+/P-) wychodzi się z "ulubionych"?
[...]


Na to jest rada, trzeba najpierw wybrać listę ulubioną jako domyślną (ten taki fikuśny klawisz na środku pilota z napisem "lista"). To ustawienie przeżywa nawet wyłączenie zasilania. Wtedy P+/P- zaczyna działać w obrębie listy i zgodnie z jej kolejnością.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Interfejs programów Orange TV ....

@voytus  jaki masz dekoder ?

Ja mam icu100 i żadnych problemów z nim nie mam, żadnych 2-3 sekund nie czekam na przełączenie kanału.

Czy ten dodatkowy nr masz rozliczony na tym samym koncie abonenckim? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Interfejs programów Orange TV ....

@voytus z fakturami to musisz wyjaśnić na infolinii. Zdarzają się takie przypadki, że przy przedłużeniu umowy naliczana jest opłata na poprzedniej fakturze za kolejny miesiąc, a na nowej jest liczony okres proporcjonalny plus następny miesiąc. W efekcie klient widzi się, jak by miał płacić podwójnie. Należy tą sprawę wyjaśnić i powinna zostać dosłana korekta faktury, a nadwyżka zwrócona lub traktowana jako nadpłata na poczet następnych faktur.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Interfejs programów Orange TV ....

@PARANOJA, ale tu nie chodzi o przełączanie kanałów, to jest szybkie. Chodzi o przełączanie stron EPG. Tu są lagi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Interfejs programów Orange TV ....

Tak jak napisał j131
Chodzi o przełączanie stron EPG, a nie kanałów.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Interfejs programów Orange TV ....

@j131  nie zauwazylem u siebie aby lagi byly.

Do tej pory jestem zadowolony jezeli chodzi o dzialanie a mialem duze opory aby przejsc z kablowki do orange. Technicznie wszystko ok, jakosciowo net i tv sa lepsze niz poprzednio jak mialem  MM.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Interfejs programów Orange TV ....


@PARANOJAnapisał(-a)

@j131  nie zauwazylem u siebie aby lagi byly.

Do tej pory jestem zadowolony jezeli chodzi o dzialanie a mialem duze opory aby przejsc z kablowki do orange. Technicznie wszystko ok, jakosciowo net i tv sa lepsze niz poprzednio jak mialem  MM.


Technicznie u mnie też wszystko jest OK. Ani na jakość netu ani na jakośc tv nie narzekam. W zakresie TV przeszedłem z SAT i nie widzę żadnej różnicy w zakresie jakości obrazu. Oczywiście każda technologia ma swoje specyficzne idiosynkrazje i nie ma co o nie kruszyć kopii, ale akurat oprogramowanie dekodera jednak pozostawia sporo do życzenia.

Tu konkretnie chodzi o taki obrazek który nie powinien pojawiać się nigdy tymczasem czasami potrafi wisieć zauważalnie długo. No może niekoniecznie sekundę ale jeśli można go sfotografować to i tak oznacza, że za długo trwa przełączanie stron EPG. Nie zawsze ale zwykle. Jeśli faktycznie nie widzisz nic takiego u siebie to mnie zaintrygowałeś i rad bym był jakieś porónawcze testy zrobić, żeby ustalić skąd różnica. Też mam ICU100, z dyskiem, podłączony po kabelku do FB3, FTTH 300 Mbps. Reszta LAN jest trochę bardziej egzotyczna, ale nawet w konfiguracji minimalistycznej te lagi są obserwowalne.

j131_0-1632091928055.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Interfejs programów Orange TV ....

W punkt. O to mi chodziło.
I na pewno to wina oprogramowania ba ja mam FB6, 600 Mbps po kablu ten sam dekoder i te same lagi.