Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacje dot. dekoderów

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021  tak jest dowolny dysk w standardzie USB 3.0 od 500 GB do 2 TB.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021 tu masz opis dostępnych dekoderów w Orange:

https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#dekodery

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Informacje dot. dekoderów


@slav72napisał(-a)

@Tomasz2021  tak jest dowolny dysk w standardzie USB 3.0 od 500 GB do 2 TB.


Nie od 500GB tylko od 128GB.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Informacje dot. dekoderów


@Tomasz2021napisał(-a)

Akurat trafiłem dysk do WHD80 🙂 i kupiłem


Moim zdaniem trochę zbyt pochopnie podejmujesz decyzje (a nawet robisz zakupy), zanim jeszcze podpisałeś umowę. Nie wiadomo jaki ostatecznie sprzęt dostaniesz. To co Ty sobie planujesz a co będzie dostępne w systemie to mogą być dwie różne sprawy.

Co do nagrywania "w chmurze" to jest ono mocno ograniczone, w zasadzie to nawet nie jest żadne nagrywanie tylko rezerwacja streamingu danego materiału. Nie wszystkie materiały można w ten sposób zarezerwować. Poza tym można albo zlecać te "nagrania" w chmurze albo nagrywać na dysku lokalnym, obie funkcje nie są jednocześnie dostępne.

W kwestii funkcjonalności i opinii na temat dostępnych dekoderów, to powinieneś się zapoznać z sekcją "dekodery" NO, tam znajdziesz mnóstwo użytecznych informacji, w tym odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/bd-p/Pozostale_urzadzenia

 

PS. Ten nowy dekoder nie ma funkcji nagrywania na dysku.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Informacje dot. dekoderów

@j131  niby dlaczego nie miałby mieć możliwości wyboru dekodera do multiroomu?

PS.

Odnośnie nowego deka napisałem jaka jest możliwość nagrywania.

Edit.

Co do pojemności dysku to mój błąd, fakt od 128 GB, ale co do standardu USB 3.0 to już prawda, a o to w szczególności dopytywał kolega.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Informacje dot. dekoderów

Orange generalnie ma słabe dekodery, nie spodziewaj się cudu. Ja mam ICU 100 oraz IWU 200. Wg mnie znacznie lepszy jest IWU 200. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 425
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Słabe? Zapraszam do korzystania z UPC Horizon. Po jednym dniu zmienisz zdanie, 😉

 

Też mam ICU-100 i właśnie przetestowałem nagrywarkę: bajka. Praktycznie żadnych ograniczeń. Działa szybko. Oczywiście wciąż porównuję do Horizon, który wypada tu jak muł.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Informacje dot. dekoderów

Tu się zgadzam - istotne jest co do czego porównujemy. Ja porównywałem do Apple TV 4K


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22052
  • 181

Informacje dot. dekoderów


@mrosi73napisał(-a)

Słabe? Zapraszam do korzystania z UPC Horizon. Po jednym dniu zmienisz zdanie, 😉

 

Też mam ICU-100 i właśnie przetestowałem nagrywarkę: bajka. Praktycznie żadnych ograniczeń. Działa szybko. Oczywiście wciąż porównuję do Horizon, który wypada tu jak muł.


Miałem IWU200, mam ICU100, moja Mama ma UPC Horizon, miałem też różne dekodery satelitarne.

Nie podzielam aż tak krytycznej opinii o dekoderze UPC, on przynajmniej nie wyświetla na starcie żadnego menu.

Piszesz o nagrywarce, rozumiem że chodzi ci o nagrywanie na dysku lokalnym ICU100? Owszem, to działa bez problemu jeśli tylko dysk jest OK. Ale już odtwarzanie nagrań to problem, nie rozumiem dlaczego jedocześnie na ekranie można tylko osiem pozycji w formie gigantycznych kafelek wyświetlić, zamiast jakiejś sortowalnej listy. Faktycznie miłe jest to, że można aż pięć strumieni w HD na raz obsłużyć; dekoder satelitarny (N)C+ który miałem obsługiwał tylko dwa. Ale za to miał przyjemną możliwość zrzucenia buforu oglądanego kanału na dysk; ICU100 tego nie ma. Jak dla mnie to jest mniej wygodne niż pięć strumieni z góry zaplanowanych - jeśli w połowie nagrania zdecyduję, że jednak chciałbym to nagrać, to już jest za późno na decyzję. Jeśli akurat dany materiał jest dostępny dla multinagrywarki/timeshift, to mogę co prawda go sobie oglądnąć później, ale i tak już na dysku lokalnym go nie nagram. Też właściwie nie wiadomo dlaczego. Tak że niestety nie podzielam entuzjazmu kolegi @mrosi73 w temacie nagrywania na ICU100.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 119
  • 425
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Nie. Nie piszę o wbudowanym dysku (Multinagrywarce). Myślę o nagrywaniu na zewnętrznym dysku. Fakt, że nie ma listy, a są jedynie ikonki, jednak mnie to nie przeszkadza.

Zapis na dysku zewnętrznym znosi ograniczenia Multinagrywarki. Bo nie dość, że możesz pomijać reklamy (przewijać zapisany materiał), to jeszcze możesz zapisywać audycje ze wszystkich kanałów, czego nie oferuje zapis w chmurze.

I w kontekście szybkości działania, ICU-100 zjada Horizona z chlebkiem i musztardą. Jeśli twierdzisz inaczej, to znaczy, że nigdy nie musiałeś z Horizona korzystać. Miałem kilka dekoderów z UPC, od kilku lat Horizon, i jest to muł, w dodatku jeden z wolniejszych dekoderów UPC (o ile nie najwolnieszy).

Zresztą...

Obojętnie co by kto nie pisał, ICU-100 jest jednym z lepszych dekoderów jakich używałem.