Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacje dot. dekoderów

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Witam, przychodzę do Was z zapytaniem, ponieważ 3 dni szukam pewnych informacji dot. dekoderów w Orange i zaczynam się gubić.

Z końcem września będę przechodził do Orange i wybrałem sobie ofertę wraz z multiroomem.

Tutaj następuję kilka pytań.

Zamierzam wybrać pakiet TV Premium.

Chce wybrać jeden dekoder Samsung ICU100, podobno on ma funkcję nagrywania. Nagrywanie wg tego co doczytałem idzie w tzw chmurę i kasuję się po 30 dniach. Istnieje możliwość podłączenie dysku USB 3.0 do 2 TB (tego też się doczytałem). Czy wystarczy dowolny dysk z tym standardem USB czy jakiś dedykowany. Czy nagrywając na dysk USB również z jego zawartości znikną nagrane materiały po 30 dniach?

---

Następne pytanie dot multiroomu.

Zamierzam dobrać dekoder albo WHD80 lub 4k smart. Również chce by miał funkcję nagrywania. Z tego doczytałem do dekoder Sagemcom WHD80 musi mieć dedykowany dysk PVR, który obecnie jest nie do dostania. Czy się coś zmieniło, że można podłączyć dowolny dysk zewnętrzny ze standardem USB 2.0 czy dalej nie ma takiej możliwości.

W takim razie dekoder 4k smart. Czy on również posiada możliwość podłączenia dysku USB 3.0 i działa to na podobnej zasadzie j/w pisałem. Jeszcze dopytując czy dekoder będzie miał identyczne menu jak ICU-100 czy będzie to na zasadzie działania Smart, tzn najpierw wejść w aplikację, a następnie oglądać TV/ nagrywać etc.

---

Dochodząc do podsumowania jeszcze jedno.

Czy wykupiony pakiet kanałów tzw. Premium będzie działał na dwóch dekoderach czy trzeba powielić opłaty. Wiem, że to jest pytanie z tych dość abstrakcyjnych lecz już spotkałem się z czymś takim u innego operatora.

 

Internet jaki mnie interesuję to 1 GB/s (podoła multiroomowi).

 

Z góry dziękuje za wszelakie odpowiedzi.

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021  więc pierwsze Twoje pytanie, z dysku nic nie znika dopóki sam nie wykasujesz, drugie do WHD 80 tylko dedykowany dysk, a o niego coraz trudniej (czyt. aukcje internetowe, itp.) dekoder smart 4k nagrywanie tylko w chmurze, port USB tylko do odtwarzania, co do menu to nowy dekoder i trzeba poczekać na film instruktarzowy lub recenzję, wreszcie ostatnie pytanie opłacasz opcję multiroom to siła rzeczy oglądasz wszystko (całą zawartość) na obydwu sprzętach. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021 dysk USB 3.0 minimum 500GB. Nie kasuj e się z niego nic, bo to Ty decydujesz co i do kiedy na nim jest

Pakiet działa na obu dekoderach

Musisz jednak wiedzieć, że jeden z dekoderów może działać pi wifi, ale drugi musi być podłączony do modemu po ETH czyli pi kablu. 

W pakiecie są dwa różna dekodery, ale za dopłatą możesz wziąć dwa ICU100

Starsze dekodery muszą być podłączane po kablu i dyski do nich są nieosiągalne ( prawie) 

Transmisja TV nie wchodzi w pasmo internetowe, więc na pewno podoła.. 😁


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021  do ICU100 dowolny z usb 3.0. trwaly zapis na dysku
do whd80 nic nie podłączysz obecnie pomijajac dyski ktore poprzednio byly do niego udostepniane
dekoder 4k stream z adndroid tv - port 3.0 ma wiec podlaczyc podlaczysz a czy zadziala?
ogladasz na kazdym dekoderze ten sam pakiet bez dodatkowych oplat. oplata tylko za dzierżawę urzadzenia

 

@agat13napisał(-a)

W pakiecie są dwa różna dekodery, ale za dopłatą możesz wziąć dwa ICU100

nie dostaniesz 2x ICU100

 

 

______________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Jesteś tego pewny bo na infolinii mówili, że się nie da, a przez www jest albo wdh80 lub 4k smart. Jakby były 2 Icu-100 to bym był zachwycony.

 

Tak jeden dekoder będzie spięty ethernetem, a drugi po wifi


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021  więc pierwsze Twoje pytanie, z dysku nic nie znika dopóki sam nie wykasujesz, drugie do WHD 80 tylko dedykowany dysk, a o niego coraz trudniej (czyt. aukcje internetowe, itp.) dekoder smart 4k nagrywanie tylko w chmurze, port USB tylko do odtwarzania, co do menu to nowy dekoder i trzeba poczekać na film instruktarzowy lub recenzję, wreszcie ostatnie pytanie opłacasz opcję multiroom to siła rzeczy oglądasz wszystko (całą zawartość) na obydwu sprzętach. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Dziękuje za odpowiedź. Pytania może głupie ale dopytuję, z chmury pokasują. Szukałem po aukcjach dysku do PVR to nigdzie nie ma. Dziękuje za wyczerpujące informację.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021  żadne pytania nie są głupie, kto pyta nie błądzi/mniej błądzi 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Akurat trafiłem dysk do WHD80 🙂 i kupiłem


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Informacje dot. dekoderów

@Tomasz2021  fajnie że udało Ci się trafić na ten unikat, jak widać w sieci jeszcze można znaleźć 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Informacje dot. dekoderów

Ostateczne by się upewnić 100%, do ICU-100 dowolny dysk w standardzie USB 3.0.