Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Icu100 vs LG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Icu100 vs LG

Witam

kupiłem nowy telewizor LG i podłączyłem do niego dekoder ICU100.

Co kilka dni występuje problem ,gdy chcę włączyć dekoder wyskakuje tylko czarny ekran.

Pilotem LG mogę wtedy tylko przełączać kanały na włączonym dekoderze ,ale nie ma dźwięku i obrazu. Gdy próbuje wtedy wyłączyć włączyć dekoder, pojawia się ekran uwierzytelniania ,po czym znika , na sekundę pojawia się obraz z kanałem i menu i znowu czarny ekran.

Dzieje sie to kompletnie od przypadku do przypadku, w większości uruchomień pojawia się normalnie obraz ,kanał i menu dekodera. 
próbowałem na kilku kablach HDMI.

 

jedynym rozwiązaniem, gdy pojawia się problem z brakiem obrazu i dźwięku jest na chwilę wyłączyć z prądu telewizor LG. Po ponownym uruchomieniu TV obraz i dźwięk z dekodera wraca .

 

czy ktoś może poradzić, co może być przyczyną?

pozdrawiam

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54225
  • 637

Icu100 vs LG

@Pabllopl na starym TV było ok? 

Na początek wymuś stawienia fabryczne dekodera 

Jak podłączony jest dekoder z modemem?  Pamiętaj o kolejności wlączania urządzeń: TV, a później dekoder

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2423
  • 10054
  • 86

Icu100 vs LG

Cześć @Pabllopl 

Spróbuj zresetować dekoder do ustawień domyślnych. Na pilocie wciśnij po kolei przyciski D-C-D i za pomocą strzałek na pilocie góra- dół wybierz: Zresetuj ustawienia i wciśnij:OK  Dekoder zresetuje się. Potrwa to parę minut. O resecie dekodera w tym linku w pkt 7 https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-samsung-icu-100#  @Pabllopl jeśli to nie pomoże to poproś konsultanta na Orange czacie aby zlecił wykonanie twardego resetu czyli jest to reset jeśli uruchamiasz dekoder pierwszy raz np jakbyś go wymienił w salonie na nowy. Jeśli to nie pomoże to sprawdź czy nie masz włączonego trybu energooszczędnego w ICU 100. Jeśli masz go włączony to wyłącz go w menu dekodera i powinno uruchamiać się normalnie obraz. 

Jeśli te wyżej wymienione wskazówki nic nie pomogą to zgłoś konsultantowi na Orange czacie, że masz problem z dekoderem/uszkodzenie dekodera po uruchomieniu pojawia się czarny ekran, konsultant wystawi zgłoszenie na wymianę sprzętu. Pakujesz i zabierasz ze sobą stary sprzęt (czyli zwracasz dekoder, zasilacz, przewód do zasilacza, przewód HDMI, pilot, przewód Ethernet) oraz zabierasz ze sobą numer zgłoszenia, idziesz do salonu Orange i pracownik salonu zgodnie ze zgłoszeniem wymienia Ci sprzęt na nowy. 

Daj znać czy udało się rozwiązać problem.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Icu100 vs LG

Reset robiłem ,nie pomógł. Spróbuję ten twardy reset. Sprzętu nie mogę wymienić bo muszę mieć ten icu100.. te nowe dekodery nie mieszczą się w skrzynce gdzie mam światłowód 😞 więc muszę mieć ten rozdzielacz + dekoder osobno .

 

Ale przetestowałem też drugi taki sam ( z multirooma) i był podobny problem, więc zaczynam się zastanawiać czy to problem dekodera.

 

znalazłem bardzo podobny problem z lg

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Problem-z-uruchomieniem-dekodera-Samsung-ICU-100-po-jego/t...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2423
  • 10054
  • 86

Icu100 vs LG

@Pabllopl  a próbowałeś przełączyć kabel HDMI do innego złącza HDMI w telewizorze? Jeśli to nie pomoze to spróbuj przywrócić telewizor do ustawień do stanu fabrycznych tutaj masz jak to zrobić w tym linku https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-20153411254925

@Pabllopla sprawdzałeś czy masz aktualne oprogramowanie telewizora? Może soft  co masz teraż w telewizorze ma jakieś błędy i może wydano jakąś nową aktualizacje aby to naprawić. W tym linku masz jak to zrobić https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-20152573117664

Może te linki coś Ci pomogą

Daj znać czy coś pomogło

Pozdrawiam 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 189
  • 712
  • 5

Icu100 vs LG

Wygląda na problem z HDCP. Zmiana kabla HDMI powinna pomóc. Może na ciut lepszej klasy, bo łapie zakłócenia i nie uwierzytelniają się DRMY między dekoderem a TV.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 22
  • 0

Icu100 vs LG

Dziękuję. Spróbuję z jakimś jeszcze lepszym kablem HDMI.

Reset tv, softu i inny port nie pomogły,więc może ten nowy Tv naprawdę wymaga jakiegoś lepszego kabla. 
Dekoder także nie chodzi w trybie eko. Ciekawy jest fakt, że jak występuje ten problem i wyłączę normalnie dekoder i tv, za dzień ,dwa odpalam ponownie i wszystko chodzi normalnie. 
Nie ma żadnej reguły, więc może naprawdę kabel od czasu do czasu nie ogarnia transmisji.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8566
  • 65

Icu100 vs LG


@Pablloplnapisał(-a)

[…] te nowe dekodery nie mieszczą się w skrzynce gdzie mam światłowód 😞 więc muszę mieć ten rozdzielacz + dekoder osobno .


Co to za „rozdzielacz”?