Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV przez dodatkowy router


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

IPTV przez dodatkowy router

Czyli podsumowując:

- do FB3 podłączam jednym przewodem zewnętrzny router z WiFi przez port LAN i wyłączam DHCP (nic więcej nie przestawiam?),

- do routera #2 podłączam dekoder i inne urządzenia po LAN

- do routera #2 poprzez WiFi podłączam dowolne urządzenia

- wszystkie powyższe mogą działać jednocześnie bez zakłócania pracy dekodera?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

IPTV przez dodatkowy router

Relacja "na gorąco" (oczywiście bez textów z cyklu "wyjąłem z pudełka i włączyłem do zasilania)

Modem LTE Huawei jako router i net. Router D-link DIR-880L do testów. Podłaczyłem WAN DIR-a do LAN-u LTE i po wifi laptop do DIR-a. Zalogowałem się do DIR-a i wyłączyłem DHCP. Żeby było śmieszniej, na wifi po wyłączeniu DHCP otrzymałem już adres podsieci z LTE (192.168.8.102, gdzie brama to 192.168.8.1). Po wyłączeniu wifi przepiąłem się po eth na DIR-a. Niestety w tą stronę przy podłączeniu uplinku do WAN nie zadziałało, wiec przełączyłem WAN na switcha DIR-a. Od razu pobrał IP z LTE i przekazał dalej zarówno na wifi jak i na kolejny port na switchu. Muszę więc stwierdzić, że i na tym routerze działa ta konfiguracja. Wada mojego testu jest to, ze chwilowo nie mogę sprawdzić jak się będzie zachowywał DIR po podłączeniu do Neo i TV. Teoretycznie powinno to działać bez problemu, choć zalecam podłączanie IPTV bezpośrednio do FB kablem eth (bez switcha po drodze), bo to najlepsze rozwiązanie. Jeśli więc będziesz układał kable eth, połóż jednocześnie 2 skrętki (jedna dla TV) dla spokoju ducha i ciała

 

P.S. Dodam, że przy takim połączeniu (DHCP z LTE, a DIR przezroczysty) nie straciłem możliwości zarządzania routerem. Poprzez przeglądarke i adres //dlinkrouter.local dostałem się do routera i pozmieniałem ustawienia wifi, po czym przelogowałem się do nowo utworzonej sieci SMART (ten router ma taka opcję). Co prawda w statusie routera widać na czerwono brak internetu, to wszystko działa poprawnie

 

P.S.2

Z routerem TP-link Archer C2 AC750 sytuacja wygląda podobnie. O ile D-link pozwalał na swobodny dostęp do menu za pomocą //dlinkrouter.local  mimo adresacji LAN z modemu LTE, o tyle TP-link nie reaguje na adres w oknie przeglądarki //tplinklogin.net i trzeba ustawiać kartę sieciową pod adres fabryczny 192.168.0.1 (takie dodatkowe utrudnienie przy rekonfiguracji)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

IPTV przez dodatkowy router

P.S.3

Router Tenda model:F3 (za grosze, bez 5GHz, ale z trzema antenami i sporym zasięgiem wifi) działa jak te wyżej, ale tak jak TP-link trzeba ustawić kartę sieciową, aby administrować po konfiguracji bez DHCP (nie działa skrót //tendawifi.com). Chyba mi się routery podręczne skończyły... 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 53
  • 71
  • 0

IPTV przez dodatkowy router

Wczoraj uruchomiłem nowy dekoder (poprzedni WHD odmówił współpracy).

Miałem więc okazję na dogłębne testowanie. Samsung na WiFi śmiga bardzo dobrze, niestety ten trafi do innego pomieszczenia. W analizowanej lokalizacji wstawiłem Sagecoma IWU200 i jest on tak tragiczny jak wygląda 😄 Ale to pomijam. WiFi nie łączy się na tyle stabilnie aby oglądać kanały choćby w HD. Zostaje, więc Ethernet.

 

Oczywiście wstępnie testowana instalacja sprawia problemy. Pod switch Edimax podłączyłem TV oraz dekoder.

Dekoder jeśli jest uruchomiony jako pierwszy działa dobrze natomiast jeśli tylko połączę się, że TV z Internetem to na dekoderze pokazuje się komunikat o chwilowym braku dostępu do kanału. Po chwili oczywiście wraca ale w takim wypadku początkowa idea dołożenia tam AP-WiFi spaliła na panewce, bo jeśli tylko jakieś urządzenie zażąda połączenia poprzez ten port nie uzyska go.

 

Co dalej? Szukać konkretniejszego urządzenia z pełną obsługą v-lan?