Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

Witam

Czy jest możliwość połączenia z FunBoxem 3.0 > Xiaomi WiFi Extender Pro > ICU 100 ? 

Xiaomi prawdopodobnie nie obsługuje WPS 

Kabla nie mam jak pociągnąć, a sygnał WiFi często zrywa, mimo że w pokoju gdzie znajduje się dekoder sygnał jest prawie że na maksymalnym poziomie. 

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

@Wodzinn najlepsze bylo by polaczenie przewodowe, ale skoro napisales ze nie wchodzi to w gre... 😜  Skoro nie mozesz ustawic modemu tak aby widzial sie z dekoderem konieczne jest uzycie extendera. Zawsze mozesz uzyc czegos od Orange


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

@Wodzinn

1. czy to jest to urządzenie? https://www.mi.com/global/mi-wifi-range-extender-pro/specs

ze specyfikacji wynika, że obsługuje tylko IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz a ICU100 pobiera telewizję po 5GHz więc chyba nic z tego....

2. tak przy okazji - to urządzenie chyba jest niedostępne w polskiej dystrybucji, tylko do ściągnięcia z Chin? Jeśli dopiero planujesz zakup to przemyśl - często to urządzenia bez certyfikatu CE i różne z tego tytułu mogą spotkać niespodzianki użytkownika...

3. pytanie, czy wzmacniacz jest faktycznie potrzebny - zrób test Wi-Fi na kanale 998. Minimalna moc sygnału bardziej ujemna niż -76dBm i minimalna jakość sygnału niższa niż 10 dBm to kłopoty dla telewizji. Trzeba wtedy wyciągnąć dekoder na wierzch, minimalizować odległość od modemu oraz przeszkody miedzy tymi urządzeniami...albo zamówić wzmacniacz. Możesz wypożyczyć Smart Wi-Fi Box za 10zł.mies i zobaczyć, czy pomógł. A potem zdecydować, czy zostajesz przy nim, czy oddajesz i kupujesz coś własnego...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

Wykonałem parę testów (wybacz za krótka odpowiedź, jednak jak się rozpisałem to nie dodało mi odpowiedzi, i skasowało całe wypociny) 

Wyniki podaję minimalne

Stare położenie dekodera + kanały FunBox 2.4G-11 kanał 5G-48 kanał bodajże

Wynik

Moc -82dBm

Jakość 1dB

Kanał 106

 

Nowe położenie (bardziej na "wierzchu") 

Moc -81dBm

Jakość -1dB

Kanał 106

 

Położenie bez zmian

Zmiana kanałów na " Auto"

Moc -83dBm

Jakość -1dB

Kanał 58

 

Co do samego wzmacniacza, dzisiaj dotarł paczką... 

Dekoder go nie wykrywa, teraz już wiem dlaczego. 

Mogę pokombinować  jeszcze z rozmieszczeniem ale póki co nic nie zadziałam za dużo. 

 

Mam jeszcze jakieś opcje oprócz kabla bądź Smart WiFi Boxa?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

@Wodzinn nie bardzo. Przy tak slabym sygnale balbym sie ze nawet przez wzmacniacz bedzie slaby sygnal TV. co kabel to kabel


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

@Wodzinn 

1. pasmo 5GHz jest bardzo szybkie i dlatego jest wykorzystywane do telewizji, ale niestety łatwo ulega tłumieniu przez każdą przeszkodę między odbiornikiem a modemem typu strop, ściana, szafki etc. Dlatego trzeba unikać przeszkód na drodze sygnału Wi-Fi, wyjąc modem z szafek, stawiać z metr nad podłogą etc 

Masz bardzo niska moc sygnału - ja na tym poziomie odbieram od sąsiadów przez strop i po skosie do ich modemu - mieszkają piętro wyżej.. Czy Twój dekoder nie rezyduje przypadkiem na innym piętrze niż modem? Jeśli tak, to jest jeszcze drugi problem - anteny w modemie ślą sygnał raczej na boki, niż do góry - jeśli jesteś na innym piętrze możesz próbować ustawić modem "na boku", w jednej płaszczyźnie do dekodera i np. bliżej sufitu (jeśli dekoder masz na piętrze). Poeksperymentuj, jeśli możesz.

2. Druga sprawa, to upewnij się, że obok dekodera i modemu nie masz żadnych kabli, USB3.0, urządzeń elektrycznych lub bezprzewodowych, które mogą dodatkowo zakłócać sygnał. Jeśli są - spróbuj je wyłączyć i zobacz, czy to coś zmienia, czy parametr "jakość sygnału" się nie poprawi. Jeśli się poprawi to wiesz co robić - odsunąć je od dekodera/modemu. Gorzej, jeśli wokół Ciebie jest bardzo dużo sieci sąsiadów - tych nie wyłączysz (inne sieci sprawdzisz na androidowych apkach typu wifi monitor) .

3. Zastanawiam się jeszcze, czy mogłoby coś zmienić rozdzielenie sieci na 2.4 i 5GHz - możesz sprawdzić, czy pomoże. Jeśli nie, to połącz je ponownie, bo szkoda tracić mechanizm inteligentnego Wi-Fi

4. Co do Smart Wi-Fi Box - jeśli pkt. ww nie pomogą radzę Ci wypożycz go, żeby sprawdzić, czy w ogóle pomoże - możesz go oddać w każdej chwili. Ryzykujesz tylko 10zł za miesiąc korzystania a przynajmniej będziesz wiedzieć, czy wzmacniacz cokolwiek zmieni...

5. Jeśli Smart Wi-Fi Box nie pomoże - a to jest naprawdę zacny sprzęt - to niestety sorry - pozostaje tylko kabelek. Można w Orange zamówić taką odpłatną robotę "rozbudowa sieci domowej", czy jakoś tak

 

....przy okazji pytanie z ciekawości. Jak doszło do tego, że masz dekoder połączony po Wi-Fi w miejscu, w którym nie powinno go być w połączeniu bezprzewodowym? To multiroom, który sam instalowałeś, czy dekoder, który w takim stanie zostawił Ci technik (to byłoby karygodne)?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

Technik instalował mi po kablu. 

Jednak ostatnio robiłem remont mieszkania i z racji odchudzania ścian z boazerii miałem naddatek kabla. Sprawdziłem czy dekoder połączy się z WiFi, jak zadziało to "usunąłem" Kabel. Jednak po czasie zaczęło rwać. 

  1. Dekoder znajduje się za telewizorem wiszącym na ścianie wśród plątaniny kabli.. Modem natomiast jest w pokoju wolnym od wszelakich urządzeń i znajduje się na parapecie. 
  2. Mam też opcję zmiany położenia modemu, gdyż "puszka" Swiatlowodu jest położona z dużym naddatkiem kabla

Pokombinuję jeszcze, jak patent się nie uda to najwyżej wrócę do kabla 

A co do samego położenia, to są na tym samym piętrze w odległości ok. 5-7m jednak układ mieszkania daje to że sygnał idąc po lini prostej musi przeciąć kilka ścian po skosie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

@Wodzinn jeżeli chcesz zastosować wzmacniacz sygnału, to polecam taki, który będzie obsługiwał WiFi 5G. Inaczej dekoder nie połączy się. Wzmacniacz najlepiej ustawić w połowie drogi między dekoderem a routerem. Im mniejsze odległości, tym lepiej, a jak się uda dekoder odsłonić z plątaniny kabli, to jeszcze lepiej będzie. Ważne, aby do IPTV, WiFi 5G działała na kanale 100. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

Zestaw adapterów powerline polecam  - przez sieć energetyczną - jak będą z portami gigabit aby dawały ponad 100 Mb/s prędkość sieci to dekoder pociągnie elegancko. Zależy tylko jak masz gniazdka w pomieszczeniach i czy są na tej samej fazie . Ja mam u siebie tak dekoder podłączony od 2 msc i zero problemów - i po drodze jest jeszcze router w trybie access pointa , wszystko śmiga . używam takiego zestawu D-LINK DHP - P601AV . Jest wada tego rozwiązania - cena 😕  ale urzadzenia są Twoje nie wynajmowane .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ICU100 połączenie przez Xiaomi WiFi extender

Cześć,

Czy ten extender wyposażony jest w port Ethernet-owy? Jeśli tak, "ostatnią milę" możesz zrobić kablowo, a samego extendera ustawić w optymalnym położeniu w stosunku do modemu (wifi) i dekodera (eth)