Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 podłączony do telewizora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

ICU 100 podłączony do telewizora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

Czy ktoś ma podłączony dekoder do telewizora przez amplituner? Ja próbowałem to zrobić i dostaję komunikat o niezgodności TV ze standardem HDCP 2.2. Telewizor nie jest zgodny, gdyż jest to Panasonic plazma. Nie mam problemów z takim ustawieniem z dekoderem NC+. Podłączenie bezpośrednio do telewizora działa. Samsung jakoś nie przewidział używania kina domowego i nie zaimplementował poprawnie HDCP.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

No i problem rozwiązany. Podłączyłem ICU do telewizora do HDMI1, przełączyłem amplituner do HDMI2 telewizora. Na tym HDMI jest wsparcie dla ARC i CEC. Na aplitunerze ustawiłem na HDMI CEC i ARC. Następnie na telwizorze wybrałem Viera Link i dla głośników ustawiłem Kino domowe zamiast TV. I tym sposobem video i audio z dekodera są przesyłane do HDMI1 telewizora, a ten kanałem zwrotnym ARC wysyła dźwięk przez HDMI2 do amplitunera. Mimo to nadal twierdzę, że Samsung powinien poprawić tak firmware, aby można było podłączyć dekoder bezpośrednio do telewizora.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)


Maxwell napisał(-a):

Czy ktoś ma podłączony dekoder do telewizora przez amplituner? Ja próbowałem to zrobić i dostaję komunikat o niezgodności TV ze standardem HDCP 2.2. Telewizor nie jest zgodny, gdyż jest to Panasonic plazma. Nie mam problemów z takim ustawieniem z dekoderem NC+. Podłączenie bezpośrednio do telewizora działa. Samsung jakoś nie przewidział używania kina domowego i nie zaimplementował poprawnie HDCP.


@MaxwellTak są tu użytkownicy na forum którzy maja podłączone przez ampli tuner tylko inny TV LCD nie plazma ale nie maja takiego problemu.

 Edit na temat HDCP 2.2

 

 

l  


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

Przeprowadziłem w tej sprawie rozmowę z konsultantem i dowiedziałem się, że Orange wspiera tylko podłączenie bepośrednio do telewizora a przez amplituner nie. No i działa tylko nie do końca. Przykładowo Discovery HD nie ma dźwięku. A dlaczego? Proste gdyż jest to prawdopodobnie format AC3, którego telewizor nie odtwarza. Podłączam znowu do amplitunera i dźwięk jest a nie ma obrazu. Konsultantka proponowała mi podłączenie do telewizora po analogu. Przecież to już w ogóle nie ma sensu. Mają ambicje nadawać 4K stąd to HDCP 2.2 a mam się cofnąć o kilkanaście lat do tyłu. Z tyłu na obudowie w pobliżu złącza HDMI jest nawet napis Dolby Digital. Tylko po co. Jak urządzenie, które powinno to odtwarzać czyli amplituner nie jest wspierany, chociaż jest zgodny z HDCP 2.2. Mogę jeszcze podłączyć dźwięk po SPDIF. Ale zadałem sobie pytanie po co. A co by było jakbym miał telewizor bez SPDIF, to jakbym odtwarzał Discovery HD? Jestem totalnie rozczarowany. 

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

@MaxwellNic nie napisałeś jaki masz sprzęt z taki działa bez problemu  Yamaha RX-V483 sprawdzałem u klienta


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

Już piszę. Mam Yamaha RX-A660 z najnowszą wersją firmware. W/g producenta ma on być zgodny z HDCP 2.2. Od strony amplitunera nie można praktycznie nic ustawić z wyjątkiem wsparcia dla CEC lub ARC. Niestety mój telewizor TX-P42G30E nie wspiera ARC. W moim przypadku nie ma to zastosowania, gdyż nie korzystam z aplikacji w telewizorze. 2 dni temu zaktualizowałem również firmware telewizora do najnowszej wersji.

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

@MaxwellDodam że TV jest to Samsung UE55JS8000 z 4K.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

Czyli z tego wynika, że ICU100 pracuje poprawnie z amplitunerem i telewizorem zgodnym z HDCP 2.2. Powinien również współpracować z moim telewizorem niezgodnym z 2.2 tylko powinien dostarczać treść 1080i a nie 4K. Połączenie bezpośrednie negocjuje poprawnie a przez amplituner nie. Zgodnie ze standardem HDCP 2.2 wszystkie urządzenia przez które przechodzi sygnał muszą być zgodne 2.2. Jeżeli któreś urządzenie nie jest zgodne - mój telewizor, to nie będzie przesyłana treść 4K, ale powinna być dostępna 1080i. Tak więc Samsung nie zaimplementował tego poprawnie.

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

@MaxwellKiedyś tez był problem z dekoderem  ADB-5800S.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

No i problem rozwiązany. Podłączyłem ICU do telewizora do HDMI1, przełączyłem amplituner do HDMI2 telewizora. Na tym HDMI jest wsparcie dla ARC i CEC. Na aplitunerze ustawiłem na HDMI CEC i ARC. Następnie na telwizorze wybrałem Viera Link i dla głośników ustawiłem Kino domowe zamiast TV. I tym sposobem video i audio z dekodera są przesyłane do HDMI1 telewizora, a ten kanałem zwrotnym ARC wysyła dźwięk przez HDMI2 do amplitunera. Mimo to nadal twierdzę, że Samsung powinien poprawić tak firmware, aby można było podłączyć dekoder bezpośrednio do telewizora.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

ICU 100 podłączony do telewirora przez amplituner (komuniakt o niezgodności)

@Maxwell, super że zadziałało 🙂 Co do poprawienia firmware Samsunga, nie mamy tu możliwości aby to "pchnąć". Rozumiesz...nie to forum 😉 Mamy tutaj jednak taką złotą zasadę, aby zaznaczyć odpowiedź która rozwiązała Twój problem, żeby w przyszłości inni użytkownicy z podobną przypadłością mogli znaleźć je szybciej. W uzasadnionych przypadkach jest możliwość zastosowania "autorozwiązania", jak jest w tym przypadku. Myślę że opis zasługuje na to miano. Proszę, oznacz swój post z opisem rozwiązania Twojego problemu 🙂

Pozdrawiam
Maciej