Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

No mam wyciągnięte to 90Mb dość daleko od fb3 po sieci elektrycznej przez powerline adapter D-link. Na kompie i podpinanym tv box na androidzie wszystko lata ok filmy HD spoko a tu z icu 100 zonk?. Dziwne trochę. Po WiFi działa wszystko ok - mierzyłem komórka WiFi sygnał koło icu 100 to maks. wychodzi 115 Mb/s może tyle brakuje do poprawnego działania? 

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Bez wglądu w to co tam masz, to możemy rok dyskutować, tak poza tym te 90Mb/s to max co wyciśniesz z gniazdka  na tym D-Link 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

To się zgadza - tylko w teorii powinno to wystarczać z nawiązką. Teraz musiał bym kupić dużo lepszy zestaw powerline z portem gigabit. Albo działać na wifi. Ethernetu od fb3 do icu 100 nie pociągnę za nic - żona uczulona na kable jest. 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Ciekawostka - podłączyłem TP-link C1200 w trybie AP - do rozdzielenia sygnału z adaptera powerline na 2 inne urządzenia i działa to  IP 192.168.1.2 ustawione na stałe - dhcp jest wtedy auto off . Działa też wifi - zostawiam sobie 5Ghz . I na ICU100 sygnał dla IPTV też przechodzi ale są artefakty losowe pikselozy  , jak przy połączeniu bezpośrednim ethernet z powerline adaptera . 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Okej  ,zamówiłem w miarę tanio zestaw powerline D-link 601AV z portami gigabitowymi  https://eu.dlink.com/pl/pl/products/dhp-p601av-powerline-av2-1000-hd-gigabit-passthrough-kit 

I wtedy się zobaczy jak to poleci 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Możliwe, że to kwestia zakłóceń.

Bitrate kanału SD jest na poziomie 4Mbps, HD to 8Mbps (kiepskie 1080i) natomiast 4K to około 30Mbps.

Trzeba pamiętać, że to jest UDP więc jeśli coś ginie w transmisji to kończy się stopklatką i/lub pikselozą.

Jeśli miałeś faktyczne łącze na poziomie 90Mbps to nic więcej nie trzeba.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

No niestety nie wystarcza to 90Mb/s, co dziwne po WiFi to hula 5ghz przy transferze może ok 100Mb/s - być może po kablu trochę brakuje pary? 

 

Teraz pomiar robiłem wifi koło ICU100 i jest 60 Mb/s ping 6 ms - i to działa bezproblemowo 😮 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?


@ss_sobienapisał(-a)

No mam wyciągnięte to 90Mb dość daleko od fb3 po sieci elektrycznej przez powerline adapter D-link.


Jaka to instalacja? Aluminiowa robiona jeszcze "za Niemca"? 😉

Możesz mieć zestawione łącze 100 Gigabit przez adaptery.

Jeśli sieć elektryczna sieje zakłóceniami to nawet takie nie pomogą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Nie - gniazdko mam takie wybrane do odbioru neta, że daje się praktycznie na maxa 100Mb adapter powerline wycisnąć sieć jest ok - potem 5 m ethernet nówka kabel .  Rok budowy bloku 1997 to chyba w aluminium już wtedy nie robiono inastalacji 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Mnie interesuje długość i jakość sieci elektrycznej - tej 220/230 przez którą działają adaptery.

Teoretycznie można zrobić retransmisję utraconych pakietów tylko między adapterami podłączonymi do sieci elektrycznej ale to raczej nie są rozwiązania dla Kowalskiego.

Zresztą jak pisałem IPTV jest przez UDP a tam nie ma korekcji/retransmisji błędnych/utraconych ramek.