Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Pytanie może ktoś wie - dekoder  ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną aby wszystko działało - będzie łączony kablem z adaptera powerline D-link - który daje ok 90/50 Mb/s - ping 5 ms . 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

To tak podsumowując - po kablu tak min. parametry dla IPTV i ICU100 to "100 Mbps + < 4ms pingu = wszystko ma ładnie grać i tańczyć" . I tak jest  - nie miałem możliwość podłączyć FB3 przez ethernet bezpośrednio do ICU100  - ale działało mi wszystko po wifi 5 ghz dobrze - co jednak kabel to kabel . Miałem stare adaptery powerline D-link DHP308AV 200Mbit - one dawały w najlepszych warunakch mi 90 Mb/s  - i tu IPTV nie dawało rady od razu była pikseloza  . Ale jak wyrwałem okazyjnie powystawowe 1 gigabitowe adaptery powerline D-link DHP-P601AV AV2 to sytuacja się poprawiła znacznie max. mam transfer po kablu ok. 250 Mb/s i tu już ICU100 śmiga . Czyli minimalnie 100 Mb/s + zapas jakiś i wszystko działa na kablu . Wygląda na to ,że IPTV przez ICU100 jest dość tolerancyjne na ping 6-7 ms max ,też nie jest problemem przy spełnieniu warunków transferu. Dzięki wszystkim za cenne tropy i sugestie . Dodam ,że mam prędkość neta 300 Mb/s - więc jeśli ktoś myśli o iptv orange + ICU100 po kablu z adapterem powerline to praktycznie można sobie darować te z portami 10/100 Mb one nie dadzą wystarczającej prędkości raczej dla ICU100 . 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

45 ODPOW. 45

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Dekoder samsung jest do oferty ze światłowodem to pewno od 100 MB/s przeznaczony.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@ss_sobie ze znalezionych informacji wynika, że IPTV jest podłączane dla klientów, którzy mają łącze VDSL 80 Mbit/s, gdzie prędkość jest dzielona na internet oraz telewizję. Wygląda więc, że uzyskana prędkość u Ciebie z nawiązką wystarczy do prawidłowego oglądania IPTV. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@ketrasaArtur  Przepraszam, że wtrącę się, ale kolega pytam o dekoder Samsung ICU 100 a do usług po miedzi w tym przypadku VDSL 80 MB/s dają Dekoder iwu 200. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

@Citi2017   widzę ,że iwu200 ma RJ-45 10/100 złącze czyli ponad 100 w niego nie ma co pchać 😉 - icu 100 ma złącze 10/100/1000 sieciowe - ale mi chodzi o technicznie ile iptv potrzebuje z lekkim zapasem . Na powerline dającym ok. 40 Mb/s  były artefakty niewielkie od czasu do czasu .  


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Otóż wgrzebalem stary kabel Ethernet taki z 15 letni, i tnie TV są losowe artefakty na 90/50 Mb/s necie 😐. W drodze jest kabel nówka ale coś mi się wydaje że niewiele pomoże. Po WiFi 5ghz wsjo hula. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Czy takie chwilowe zakłócenia pikselozy mogą być wynikiem zakłóceń zewnętrznych na kablu Ethernet np. z sieci GSM lte, zakłócały mi kablówkę na koncentryku wcześniej? 

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?


@ss_sobienapisał(-a)

Otóż wgrzebalem stary kabel Ethernet taki z 15 letni, i tnie TV są losowe artefakty na 90/50 Mb/s necie 😐. W drodze jest kabel nówka ale coś mi się wydaje że niewiele pomoże. Po WiFi 5ghz wsjo hula. 


Nawet 15 letni kabel lan sprosta ICU 100, chyba że mocno sfatygowany to już nie, połącz to porządnie dobrym kablem i wtedy napisz 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?

Niestety dotarł już do mnie nowy kabel CSL cat. 6 chyba niezły i jest to samo może to jednak za małe pasmo 90 Mb? 

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 po ethernet jaką ma minimalna prędkość netu potrzebną ?


@ss_sobienapisał(-a)

Niestety dotarł już do mnie nowy kabel CSL cat. 6 chyba niezły i jest to samo może to jednak za małe pasmo 90 Mb? 


To może zepnij komputer tym kablem lan z FunBox, bo coś masz nie tak, albo tylko tyle potrzeba ICU 100, bo tak szczerze 90Mb/s to 4K w TV Orange starczy 😉