Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

Hej,

Dzisiaj zamieniłem głośniki i podpiąłem dekoder pod głośnik (Creative Stage 2.1) za pomocą S/PdiF kablem toslink.

Dźwięk działa, ale...

Nie mam dźwięku na kilku kanałach - do tej pory zdiagnozowałem brak dźwięku na Ale Kino (226), MiniMini (556) oraz w aplikacji Netflix z poziomu dekodera (przyznam, że nie przeglądałem wszystkich kanałów, więc możliwe że tych bez dźwięku jest więcej)

Dekoder ma kilka lat i do dzisiaj działał poprawnie - mało tego po zmianie sposobu przesyłania dźwięku na AUX dźwięk na wymienionych kanałach jest.

Co ciekawe na innych kanałach dźwięk działa poprawnie więc to nie kwestia kabla czy podłączenia.
Resetowałem ustawienia dekodera, próbowałem zmieniać ustawienia dźwięku w menu dekodera - bez skutecznie.

 

Wygląda to jakby to była kwestii oprogramowania i/lub sposobu kodowania dźwięku na tych kanałach (i w aplikacji Netflix)

 

Podłączenie innym wyjściem dźwięku niż S/PDiF nie wchodzi w grę.

 

Chcę korzystać z połączenia cyfrowego (odseparowanego elektrycznie). Alternatywą byłby BT, ale on nie jest wspierany przez ICU100.

Czy ktoś oprócz autora tego wątku: https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Samsung-ICU-100-problem-z-d%C5%BAwi%C4%99kiem/td-p/127336
miał podobny problem i spotkał się z rozwiązaniem?

Infolinia techniczna daje standardowe rozwiązania (tzn reset dekodera niebieski-żółty-niebieski-żółty), i/lub wymiana kabla albo podłączenie zestawu dźwięku w inny sposób.


Potrzebuję rozwiązania problemu, a nie rozwiązania zastępczego. 

13 ODPOW. 13

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

@jotes podpytam, piszesz że zmieniłeś głośniki, czy na poprzednich głośnikach wszystko działało bez problemu? Być może problem tkwi w ustawieniach nowych głośników 🤔


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

Poprzednie głośniki miałem podłączone poprzez kabel miedziany. Niestety z różnych powodów miedź przenosiła przegłos (miałem/mam na sieci zrobiona pętle masy) więc podczas korzystania z kilku urządzeń w głośnikach był nieznośny szum.

 

Dlatego zdecydowałem się na zmianę zestawu dźwięku i podpięcie dekodera po SPDIF. Gdyby się dało to użyłbym bluetooth, ale ICU 100 go nie wspiera. 

 

Kabel Toslink działa poprawnie, sprawdziłem też na innym modelu i egzemplarzu głośników oraz na dekoderze z muktiroomu (czyli zrobiłem test krzyżowy, dwa różne zestawy głośników, dwa dekodery, zawsze łączone poprzez spdif).  Problem występuje w każdej konfiguracji, więc wykluczam awarie dekodera lub błąd głośników.

 

Bardziej to wygląda na ustawienia dekodera lub zły soft. Tym bardziej że na większości kanałów dźwięk na spdif jest, a brakuje go tylko na kilku (zresztą lista pokrywa się z za linkowym przeze mnie w pierwszym poście wpisem sprzed 3 lat).

 

Wyglada to jakby niektóre kanały kodowały dźwięk w jakimś innym standardzie.niestwty ustawienie dekodera w kwestii wysylbia dźwięku dotyczą tylko kabla hdmi a do tego mają raptem 3 u ustawiania (tv stereo, lub kino, w wersji automatycznej i bezpośredniej)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

@jotes  jeszcze jedno pytanie, czy masz może w telewizorze gniazdo optical/spdif out lub hdmi out i czy może próbowałeś pod nie podłączyć zestaw głośnikowy, a nie pod dekoder?

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

@slav72  tam sygnału nie będzie, bo TV tylko swoje audio tam wyprowadza, rozdzielacz HDMI z kilkoma portami i tam wyciągnąć audio do tego zestawu audio. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

Nie korzystam z TV tylko z monitora. 

 

Co do rozdzielnia sygnału Hdmi na dwa i puszczeni tak dxwiek... To się niczym nie różni od użycia wyjścia AUX, hdmi nie tylko przeniesie mi szumy z masy z pętli masy ale je ładnie wzmocni 

 

Potrzebuje używać spdif. 

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

@jotes  HDMI to cyfrowy standard, nie przepuści szumu jak analogowe audio, tak na marginesie, taka instalacja elektryczną, jak masz jest niebezpieczna dla sprzętu i ludzi. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem


@Anonimnapisał(-a)

@slav72  tam sygnału nie będzie, bo TV tylko swoje audio tam wyprowadza, rozdzielacz HDMI z kilkoma portami i tam wyciągnąć audio do tego zestawu audio. 


A nie jest tak że jak to nazwałeś "swoje audio" to te które dostaje z hdmi in czyli z podłączonego dekodera ?

Anonim

Nie dotyczy

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

@slav72  niestety nie, audio wszelkie jest tylko na gnieździe słuchawek 😄

Tak dla jasności > swoje audio, to to co TV emituje od siebie, nie z wejść HDMI, czyli telewizja i rozrywka z aplikacji TV. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

ICU 100 i SPdif Problem z dźwiękiem

@irek dzieki za uwagę.

Ale oprócz tego że mam szumy na masie i pętle masy nie wiesz nic o mojej instalacji, ani o mojej wiedzy z zakresu elektryki. Ale fajnie ze uznajesz to za niebiezpieczne dla ludzi.

 

Hdmi to miedź, która niezależnie od stosowanego standardu przesyłu operuje napięciami, więc problem z szumami na masie nie jest rozwiązany (i pisze to podwójnie, raz teoretycznie, a dwa praktycznie, przetestowałem).

 

Problem (I pytanie) brzmi nie czemu nie korzystam z AUX czy Hdmi tylko dlaczego nie działa Spdif?

A z za linkowanego w pierwszym poście materiału wynika że nie tylko mnie.