Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

Cześć!

 

Dopiero od kilku dni jestem w Orange i wszystko wydaje się śmigać elegancko... No, prawie 😉

Jako, że z reguły mam uczulenie na fabryczne ustawienia, chciałem wrzucić swoją nazwę i inne hasło dla sieci WiFi. Nie było żadnych problemów z Funboxem pod tym względem. Ilość opcji w porównaniu ze starym modemem UPC jest wręcz powalająca 🙂 Sprzęty typu telefon, czy konsola widzą sieć i łączą się bez kłopotu po podaniu klucza (WPA2/PSK).

 

Niestety, po tej operacji nie byłem w stanie przywrócić połączenia dla ICU100. Pokazywał kod błędu W31, którego chyba nawet nie było w FAQ na stronie. Resetowałem oba urządzenia, przywracałem fabrycznie dekoder. Używałem WPS, ale po godzinie prób się poddałem. Jedyna opcja, jaką znalazłem, to przywrócić fabryczną nazwę sieci i hasło w Funbox. Wtedy ICU złapał połączenie dosłownie w trzy sekundy.

 

Czy są jakieś określone limity co do nazwy i hasła dla sieci WiFi? Znaki specjalne? Ktoś próbował i miał podobnie? A może po prostu parowanie działa tylko przy danych z naklejki? Nie chce się bawić w ciągnięcie wielu metrów kabla Ethernet, aby podpiąć dekoder (inny domownik korzysta jedynie z TV). Wszystko działa świetnie domyślnie. Nie jest to żaden problem, a raczej ciekawostka.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

@Mayron_Luctus 

Wydaje mi się że mylnie interpretujesz sytuację. IMHO nie udało Ci się po prostu skutecznie sparować dekodera z modemem i tyle. Dekoder cały czas pamięta tylko ustawienia które jeszcze monter mu ustawił i dlatego się łączy kiedy zmienisz hasło na domyślne. To WPS to jest dość kłopotliwe w praktyce. Trzeba nacisnąć prawie jednocześnie na obu urządzeniach - samemu jest to generalnie trudno zrobić i pewnie stąd problemy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

Cześć @Mayron_Luctus 

Dekoder  ICU 100 łączy się z routerem Funbox 6 po paśmie 5GHz. W tym czasie nie mogą być podłączone do wifi inne urządzania na tym paśmie 5GHz - bo dekoder zrywa połączenia z wifi. Musisz przełączyć wszystkie urządzania poza dekoderem na pasmo 2.4GHz i dekoder już nie będzie zrywać połaczeń 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

Dzięki, to cenna wskazówka. Zatem w przyszłości pewnie wypadałoby podzielić sieć na 2,4 i 5 i wszystko inne kierować na 2,4.

ALE, mój problem dotyczy tego, że ICU100 nie jest w stanie się połączyć z Funbox 6 w momencie, kiedy zmieniłem nazwę i hasło sieci (WPS spamowane wiele razy :)). Żadne inne urządzenie w tym momencie nie było połączone, nie widniało też w panelu sterowania Funbox, więc to chyba nie to.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła


@Mayron_Luctusnapisał(-a)

...

 

Czy są jakieś określone limity co do nazwy i hasła dla sieci WiFi? Znaki specjalne? Ktoś próbował i miał podobnie? A może po prostu parowanie działa tylko przy danych z naklejki? Nie chce się bawić w ciągnięcie wielu metrów kabla Ethernet, aby podpiąć dekoder (inny domownik korzysta jedynie z TV). Wszystko działa świetnie domyślnie. Nie jest to żaden problem, a raczej ciekawostka.


To dziwne. Nie powinno być żadnych ograniczeń. Po zmianie hasła trzeba na nowo sparować ICU100 z dekoderem i to powinno działać. Specjalnie z tym nie eksperymentowałem, bo zostawianie tego na WiFi jest proszeniem się o kłopoty, więc na 100% nie potwierdzę, ale jeśli chcesz mogę sprawdzić taką konfigurację. Nie wydaje mi się też żeby taka trywialna zmiana wymagała resetu czegokolwiek. W każdym razie na 100% podłączenie kabla eternetowego załatwia konfigurację od ręki i błyskawicznie - niezależnie od tego jaki IP dekoder dostaje. Przez WiFi powinno być podobnie, z tym że da się to zrobić wyłącznie przez WPS i wyłącznie z FB. Skoro piszesz że jest z tym taki dziwny problem, to może i warto się temu bliżej przyjrzeć.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

@Mayron_Luctusprzesyłam Ci filmik Orange Ekspert Jak zmienić nazwę sieci Wi-Fi i hasło? PJM https://www.youtube.com/watch?v=IjgsM8SFnWw 

Spróbuj zresetować dekoder naciśnij przyciski   D-C-D i pojawi się menu infolinii i naciśnij zresetuj jeśli to nie to musisz skontaktować się z infolinią Orange. Mam pytanie czy najpierw naciskasz na modemie Funbox 6 przycisk WPS a później na dekoderze  WPS? Tak to powinno wyglądać. @Mayron_Luctus czy sprawdzałeś  w ustawieniach modemu/routera, czy jest włączona funkcja emitowania sygnału WiFi WPS? Jeżeli wyłączysz, to parowanie nie będzie możliwe, połączenie z WiFi uzyskasz tylko po wprowadzeniu hasła. @Mayron_Luctus próbowałeś reset Funboxa 6 do ustawień fabrycznych? Przesyłam linka jak to zrobić Pomoc techniczna  Przywrócenie modemu do ustawień fabrycznych https://www.orange.pl/omnibook/przywrocenie-modemu-do-ustawien-fabrycznych#

@Mayron_Luctusdaj znać czy udało się rozwiązać problem

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

Tak, najpierw używałem WPS tylko w modemie, dopiero po czasie skojarzyłem, że dekoder też ma ten przycisk. Cała operacja jednak kończyła się na tym, że zielona dioda dekodera migała, pomarańczowa w Funboxie również, ale nic z tego nie wynikało 🙂

Tak, Wifi WPS działa. Opcja jest aktywna, a dekoder się sparował od razu, po przywróceniu domyślnej nazwy i hasła wifi. Monter również używał WPS przy instalacji.

Jutro powalczę dalej, nie chce już dziś psuć ludziom nastroju rozłączając TV 😄

wifi.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

Kontakt z infolinią w celu resetu ICU100 przez nich, reset z poziomu użytkownika może nie pomóc.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

@Mayron_Luctus  jak ci działa  TV  po resecie Funbox 6 poprzez WIFI na domyślnej nazwie i haśle  WIFI. To ja bym to zostawił na domyślnym chyba że ci zależy na swojej nazwie i haśle WIFI. @Mayron_Luctus  musisz jednocześnie  nacisnąć WPS na modemie i dekoderze ICU 100. Jakbyś miał jakiegoś pomocnika przy sobie abyście razem nacisnęli WPS jednocześnie na obu urządzeniach. 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

@Mayron_Luctus 

Wydaje mi się że mylnie interpretujesz sytuację. IMHO nie udało Ci się po prostu skutecznie sparować dekodera z modemem i tyle. Dekoder cały czas pamięta tylko ustawienia które jeszcze monter mu ustawił i dlatego się łączy kiedy zmienisz hasło na domyślne. To WPS to jest dość kłopotliwe w praktyce. Trzeba nacisnąć prawie jednocześnie na obu urządzeniach - samemu jest to generalnie trudno zrobić i pewnie stąd problemy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

Funbox 6 + ICU100 - brak połączenia po zmianie nazwy sieci WiFi i hasła

Może tak być 🙂 Monter używał WPS jedynie w modemie, ale to pewnie dlatego, że dekoder miał pierwszą inicjalizację, a teraz trzeba w obu naraz wcisnąć. Jeśli to prawda, to faktycznie ciężko wykonać (chyba, że go tu przyniosę i podłączę obok) i cały problem jest mała głupotą. Jak wspomniałem - spróbuję jutro ponownie i dam znać. Dzięki za wszystkie rady 🙂