Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

EXTENDER PLUS


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

EXTENDER PLUS

► Temat, ze względu na specyfikę omawianego problemu, został przeniesiony z kategorii Modemy i routery (etykieta: konfiguracja) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam i proszę o pomoc.

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego "urządzenia" i mam następujące problemy:

1. Moje urządzenia przenośne / różne systemy/ nie przełączają się automatycznie przy zmianie miejsca pobytu. Muszę resetować w nich WIFI aby skorzystać ze wzmocnionego sygnału.

2 Urządzenia stacjonarne w sieci /mające stałe IP np. drukarka itp/ są blokowane. Muszę wyłączyć extender aby nawiązały połączenie z routerem i potem go włączyć. To chyba coś nie tak. Czy opragramowanie takiego "urządzenia", delikatnie mówiąc,  ma jakieś aktualizacje? Czy i gdzie można uzyskać lepszą instrukcję uzytkownika bo ta która jest przy "urzadzeniu" to jakaś kpina.

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

EXTENDER PLUS

Jeże li chodzi o przełączanie WiFi, to ja u siebie zauważyłem, że dopiero jak skończy się zasięg WiFI z routera, to dopiero urządzenia się przełączają na WiFI z EXTENDERA i na odwrót.

Co do drukarki, to mam ustawione stałe IP i nie mam takich kłopotów. 

Może warto ustawić zakres DHCP nr IP nie pokrywających się ze stałym nr IP drukarki, np: zakres nr IP DHCP w routerze: 192.168.10.2 - do 192.168.10.199, natomiast IP drukarki: 192.168.10.210.

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

EXTENDER PLUS

Dzięki za odpowiedź.

Z przełączaniem jest tak jak piszesz i moim zdaniem to jest złe rozwiązanie. Przełączanie powinno się odbywać automatycznie na punkt/urządzenie o lepszych parametrach transmisji.

W drugiej sprawie DHCP nie rozwiązuje problemu. Ja preferuję stałe IP dla urządzeń stale związanych z daną siecią WIFI ze względów różnych a głównie z możliwością szybkiego otwarcia strony urządzenia w przeglądarce.

Pozdrawiam,