Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dysk do ICU-100 - dziwne wymagania przedstawione przez konsultanta technicznego Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Dysk do ICU-100 - dziwne wymagania przedstawione przez konsultanta technicznego Orange


@atlas_cudownapisał(-a)

O matko:D 20 lat w IT i takie herezje piszesz:D. Dysk w trybie pamięć masowej nie musi mieć wielu partycji. Nie musi też zawierać obszaru rozruchowego.


Każde urządzenie USB z możliwością odczytywania i zapisywania plików, korzysta z protokołu USB urządzenia pamięci masowej (USB Device Class ID 08), czy to dysk HDD/SSD, pendrive, CD/DVD, telefon, aparat, czytnik kart, mp3 czy inne podobne urządzenia. Ten tryb działania nic nie mówi o formacie struktury danych na tym urządzeniu. Owszem, możliwe jest utworzenie urządzenia bez tablicy partycji, a jedynie z pojedynczą partycją od sektora 0 urządzenia, najczęściej FAT (32 albo ex) na cały rozmiar urządzenia (taki format stosuje się w przypadku kart pamięci czy pendrive), ale nie w przypadku dysków HDD/SDD. Ba, nawet na takiej karcie pamięci czy pendrive możesz mimo wszystko utworzyć tablicę partycji i zrobić kilka partycji, tylko niektóre urządzenia mogą mieć potem problem z jej odczytem. Niemniej w drugą stronę to jeszcze nigdy nie słyszałem o tym, żeby dysk PATA/SATA/PCIe/NVMe nie miał tablicy partycji.

Co do wielu partycji to nie bardzo wiem czemu o tym wspomniałeś. Każdy dysk w ogóle nie musi mieć wielu partycji, więc tryb pamięci masowej USB nic tu nie zmienia.

PS. Jeżeli piszę gdzieś herezje w Twojej opinii, to je wyjaśnij, ja nie mam problemu z przyznaniem się do braku wiedzy i cenię jej zdobywanie, ale nie ma potrzeby być złośliwym wobec siebie.