Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

Dekodery ICU100 i IWU200 mimo że są produktami różnych firm mają identycznie wyglądające piloty. Pilot od IWU200 sprawia wyjątkowo tandetne wrażenie, pilot od ICU100 nie jest wiele lepszy. Zastanawiam się skąd to wrażenie się bierze. Mam też jeden z najtańszych na rynku w owym czasie, kupiony kilka lat temu odtwarzacz BR Samsunga który używa prawie identycznego pilota. W tym przypadku wrażenie kiepskiej jakości wyrobu nie występuje.

Stawiam hipotezę, że jest to przede wszystkim kwestia masy pilota. Nie zważyłem pilota od IWU200 ale ten od ICU100 waży razem z bateryjkami zaledwie 75g podczas gdy ten od BR waży 96g. Niby niewiele, ale moim zdaniem te 20g robi różnicę. A co by było gdyby pilot był jeszcze cięższy? Może kanały by się szybciej przełączały?

Ciekaw jestem Waszego zdania w tej kwestii.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

W uzupełnieniu porównanie pilota od BR Samsung z pilotem ICU100 Samsung, z rozbiciem na elementy.

Najpierw BR:

br.png

 

Teraz ICU100 (już ze skitraną pokrywką, bez znaczenia dla masy):

icu.png

Widać, że każdy element jest lżejszy - to niby dobrze bo mniej materiałów - ale też jest trochę niezrozumiałych oszczędności: mniej zatrzasków, brak usztywniających listewek w obudowie dolnej...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

W uzupełnieniu porównanie pilota od BR Samsung z pilotem ICU100 Samsung, z rozbiciem na elementy.

Najpierw BR:

br.png

 

Teraz ICU100 (już ze skitraną pokrywką, bez znaczenia dla masy):

icu.png

Widać, że każdy element jest lżejszy - to niby dobrze bo mniej materiałów - ale też jest trochę niezrozumiałych oszczędności: mniej zatrzasków, brak usztywniających listewek w obudowie dolnej...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

@j131 jeśli by waga stanowiła, to TIR-y byłyby najszybszymi samochodami na drogach.. Oszczędność , ekologia, ekonomia....toż nie służy do wbijania gwoździ...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

@j131  nie bardzo rozumiem skąd przypuszczenie że szybkość przełączania kanałów może zależeć od ciężaru pilota 🤔 ?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Dlaczego piloty od dekoderów są takie leciutkie?

@slav72zapomniałem dodać odpowiedniego emoji. 😁

Ale tak naprawdę to oczywiście nie chodzi mi o obiektywną funkcjonalność - jasne że ta się nie zmieni - tylko o subiektywne wrażenie użytkownika.

Dla jasności: nic mnie nie mogło powstrzymać od nafaszerowania tego pilota ołowiem i proszę:

IMG_20210521_194233.jpg

Czy kanały przełączają się szybciej? No nie, ale moja żona twierdzi że jakby tak...

I w ogóle pilot jakby "spoważniał", lepiej "leży w ręce"...

Same subiektywne odczucia ale ważne że same pozytywne 🙂.