Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Nie wiem dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia który nie spełnia swojej roli tak jak powinien. Mam dekoder TV Sagemcom UHD 88 który nie obsługuje Wifi. Chciałem wymienic go na model który obsługuje Wifi, bo nie będę ciągnął kabla ethernet z liveboxa przez całe dwa pokoje do dekodera. Mówią że sprzęt musi być wadliwy aby go wymienili. Dlaczego Orange ma w głebokim poważaniu swoich stałych klientów i nie pomaga im w razie problemów? Czy ktoś wie co mam z tym fantem zrobić? 😞  

10 ODPOW. 10

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(


JamesBD napisał(-a):

Nie wiem dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia który nie spełnia swojej roli tak jak powinien. Mam dekoder TV Sagemcom UHD 88 który nie obsługuje Wifi. Chciałem wymienic go na model który obsługuje Wifi, bo nie będę ciągnął kabla ethernet z liveboxa przez całe dwa pokoje do dekodera. Mówią że sprzęt musi być wadliwy aby go wymienili. Dlaczego Orange ma w głebokim poważaniu swoich stałych klientów i nie pomaga im w razie problemów? Czy ktoś wie co mam z tym fantem zrobić? 😞  


Coś nie doczytałem, albo źle zrozumiałem?....Zestaw pojedyńczy router/dekoder? Jak Dekoder ma obsługiwać wifi? Nie ma na dzień dzisiejszy takiego sprzętu. Poza tym operator nie ma obowiązku ingerować w strukturę instalacji w Twoim domu. Są rozwiązania typu LivePlug x 2 (urzadzenia te wykorzystują instalację elektryczną w domu do przesyłania danych) , ale nie wiem jak to ma się do takiej opcji jak u Ciebie. Spróbować też można z drugim routerem ustawionym jako "client", choć takie rozwiązanie nieraz nie zdaje egzaminu. Być może te dodatkowe urzadzenia będą odpłatne. U mnie na LivePlug-ach podłączono multiroom-a...ale to temat rozbudowy usługi, więc udało się to zrobić bez dodatkowych kosztów. Po prostu mam je na stanie. Dowiedz się w BOK jak sprawa wyglądała by u Ciebie... 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Są dwa typy dekodera TV oferowanego przez Orange:

 

Sagemcom UHD 88 - ten kóry mam i nie obsługuje bezprzewodowego połączenia

 

Sagemcom WHD 80 - ten kóry chce uzyskać, obsługuje bezprzewodowe połączenie

 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Ok, ale czy WHD będzie spełniał standardy Twojej usługi? Każdy dekoder jest dedykowany pod dany typ usługi, a o takowej nie wspomniałeś ani razu. Może tu jest problem...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Mam większość usług jakie oferują. Internet, TV, VoIP. Raczej nie ma przydziału tych urządzeń do konkretnych ofert. Różnica między tymi dekoderami jest mała ale znacząca. Jeden umożliwia bezprzewodowe podłączenie a drugi nie.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Tak, tylko zależy w jakiej technologii...Sat czy IPTV...WHD 80 według moich informacji pracuje zarówno w technologii satelitarnej jak i IPTV. Posiada moduł WiFi, który wystarcza do aktywacji TV w technologi SAT, w IPTV nadal wymagane jest połączenie kablowe, chyba że coś pozmieniali, w co jednak wątpię...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Mam w technologii kablowej. Jesteś tego pewien że w technologii kablowej nie można połączyć liveboxa i dekodera bezprzewodowo? 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Takie posiadam informacje na dzień dzisiejszy. Jak już napisałem powyżej, są to dane uzyskane jakiś czas temu więc mogło coś się zmienić, w co jednak wątpie. Trzeba było by rozeznać się w dziale technicznym jak ta sprawa wygląda...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Nie ma w Orange wymian na życzenie. Jeśli w momencie sprzedaży nie wybrałeś typu dekodera co chciałeś (nie zawsze jest swoją drogą wybór), to zmiana nie wchodzi w grę. Dopiero jeśli zostaną stwierdzone jakieś problemy potwierdzone przez dział techniczny.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Dlaczego Orange robi problemy z wymianą urządzenia? :(

Nie jest to wymiana bo po prostu chcę wymienić. Nie moge korzystać z usługi ze względu na układ urządzeń w domu. Wystarczyłaby dobra wola z drugiej strony aby temat rozwiązać no bo chyba wymiana urządzenia nie jest poza zasięgiem globalnej firmy telekomunikacyjnej. Otrzymałem ten dekoder jakieś 3-4 lata temu. Zapomniałem poruszyć ten temat teraz przy podpisywaniu nowej umowy. Jeżeli temat się nie wyjaśni po prostu rozwiążę umowe i po sprawie.