Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Witam,

 

Z przykrością muszę stwierdzić, że moim zdaniem flagowy dekoder SAMSUNG ICU-100 absolutnie nie spełnia dzisiejszych wymagań jeśli chodzi o kwestie SMART.

Od pewnego czasu posiadam w domu dość rozbudowany system automatyki domowej i aż nie chciało mi się wierzyć, że w dzisiejszych czasach BARDZO DUŻA firma jak ORANGE dostarczy mi w ramach umowy tak niedzisiejszy sprzęt 😞

Brak choćby obsługi dekodera z telewizora (HDMI-CEC) jest dla mnie ABSOLUTNIE nie o przyjęcia.

Brak możliwości sprawdzenia stanu urządzenia (czy jest włączone, czy wyłączone)
Brak integracji z jakimikolwiek systemami zewnętrznymi poza komunikacją IR

Ekran "powitalny" na dekoderze wymagający dodatkowej ingerencji z pilota, aby móc oglądać telewizję.

Czy firma ORANGE zamierza wprowadzić jakieś zmiany w oprogramowaniu tego sprzętu albo wprowadzić do oferty nowe urządzenia, które choć trochę będą nadążać za dzisiejszą technologią?
Może pojawi się jakieś API, które pozwoli sterować urządzeniem?

Proszę zróbcie coś z tym, bo to wstyd. Dla porównania, nawet najniższe modele konkurencji (Cyfrowy Polsat) "integrują" się bez problemu z telewizorem po HDMI-CEC.

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Poki dekodery w Orange będą za darmo nic się nie zmieni.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Pisałem to już wielokrotnie: ICU-100 to produkt kosmicznie niedopracowany na poziomie oprogramowania. Ty piszesz o zaawansowanych funkcjach - ale to urządzenie jest niedopracowane na dużo bardziej podstawowych poziomach.

 

O problemach z dyskami pisało tu już wiele osób (naprawdę, mamy XXI w., to jest ŚMIESZNE, że do tak banalnej czynności jak nagrywanie - czyli de facto zapisywanie informacji w postaci cyfrowej na dysku - trzeba szukać konkretnych modeli konkretnych dysków i modlić się, żeby akurat zadziałały).

 

Niemożność ustawienia własnej numeracji / kolejności kanałów (co bez problemu potrafił przedpotopowy tuner DVB-T podłączany do analogowego telewizora).

 

Że już nie wspomnę o niedziałającej opcji ochrony rodzicielskiej - przez pierwszy rok używania dekodera zgłaszałem to kilka razy na infolinii, za każdym razem słyszałem, że sprawa "na pewno" zostanie rozwiązana przy kolejnej aktualizacji oprogramowania - i nic, ochrona rodzicielska dalej nie działa (można ją ustawić np. dla programów 16+, wpisać kod etc. - ale i tak wszystkie programy wyświetlają się bez żądania kodu).

 

A najgorsze, że wszystkie te tematy i problemy wracają jak bumerang, piszą o nich na forach kolejne osoby, kolejny raz zgłasza się do BOK - i nic to nie zmienia. Dali dekoder, telewizja leci - a wszystko inne to najwyraźniej fanaberie rozpuszczonych klientów…


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART


@Piotrekk85napisał(-a)
Poki dekodery w Orange będą za darmo nic się nie zmieni.

Piotrze, dekodery nie są "za darmo". NIC nie jest "za darmo". Dekodery są WLICZONE W CENĘ USŁUGI - a to naprawdę nie to samo. Między innymi z tego wynika konieczność podpisania umowy na określony czas (np. dwa lata).

 

U konkurencji (znajomi mają np. cyfrowy Polsat) też przy podpisywaniu umowy się za dekoder oddzielnie nie dopłaca - a jednak te banalne problemy nie występują.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Ale każdy widz rozwoju oferty dekoderów Orange może łatwo zauważyć, że nawet zapowiedzi na ten temat nie ma. Zapowiedź nowego dekodera pojawiła się w lutym 2019, wprowadzono go w sierpniu - a czy to jest urządzenie na które czekali klienci? Nie wiem, trafia wg mojej oceny w pewną wąską grupę, którzy oczekują jedynie linearnej telewizji i ew. spóźniają się na ulubiony program.
W standardowej ofercie Love 4w1 na świetle usługa tv (jak wolisz łącznie z dekoderem i jego dzierżawą) kosztuje jedynie 29,99 zł. Za takie ceny rewelacji nie będzie. Dobry Android Box kosztuje ok 700 zł, w seryjnej produkcji koszty może uda się zbić o połowę.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Janhalb

Niestety bardzo smutne, ale i prawdziwe jest to co piszesz.

Choć ja nie za bardzo rozumiem jak duża i nowoczesna firma jak ORANGE może sobie pozwolić na coś takiego Emotikon: Smutny Jako klient jestem zmartwiony i czuje się absolutnie pozostawiony sam sobie w myśl zasady:
"Podpisałeś umowę - to spadaj"

Przyznam, że liczyłem na więcej w przypadku tak silnego rynkowego gracza - cóż mój błąd!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Póki dla Orange priorytetem będzie naked broadband a triple play to dodatek do internetu, to chyba się nie zmieni. Choć podejrzewam, że w ciągu dwóch lat będą duże zmiany - konkurencja ze strony usług OTT (over the top) zrobi swoje, już evobox stream widać i słychać wszędzie, choć pozostali operatorzy OTT nie mają tyle kasy na promocję jak CP.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

Pod tym względem - mówię o mentalności, rzecz prosta, nie o technologii - niewiele się niestety zmieniło od czasów nieboszczki TPSA. Mnie to akurat niespecjalnie rusza, bo telewizja w ogóle nie jest dla mnie bardzo istotnym tematem w życiu 😉 - a Internet na światłowodzie od Orange, muszę przyznać, chodzi bez zarzutu.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

W moim wypadku nie tyle chodzi o telewizję sensu stricto, co o zasadę.

 

Jak się zacząłem "bawić" w rozwiązania "inteligentnego" budynku to staram się spiąć jak najwięcej elementów i system multimedialny był stosunkowo najprostszy i wręcz natywnie obsługiwany, a schody pojawiły się właśnie przy ICU-100.

 

Ostatecznie skończyło się na obsłudze dekodera za pomocą HUBa IR i wykrywanie jego stanu za pomocą pomiaru poboru prądu w smart gniazdku, ale to nie do końca rozwiązanie o jakie mi chodziło...


 

 

 

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Dekodery ORANGE (SAMSUNG ICU-100) w dobie rozwiązań SMART

zaskoczę cię, ale do ostatniej aktualizacji icu 100 integrował się z systemem "inteligentnego domu" Home assistant. przez dodatek https://www.home-assistant.io/integrations/liveboxplaytv/ i port 8080. działała część funkcji (wł, wył, volume, mute, ch up i down) niestety dodatek pisał francuz i lista kanałów była z tamtego rynku.
Natomiast to było, bo z aktualizacją zablokowano w dekoderze port 8080 i integracja nie działa.

otworzono cztery inne porty: 42301, 42302, 52235 i 52236. Po porcie 52236 podłącza się integracja dla tv samsung, natomiast nie działają żadne funkcje poza odczytem czy włączony.