Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?

Wiele rzeczy może powodować problemy. Proponuję zapoznać się z modelem ISO/OSI 🙂

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?

@artban, a Ty się zapoznałeś? Czy możesz wskazać przykład?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?


@artbannapisał(-a)

Wiele rzeczy może powodować problemy. Proponuję zapoznać się z modelem ISO/OSI 🙂

 


Nie ma absolutnej pewności, że akurat komunikacja FB - dekoder jest zgodna z jakimikolwiek standardami, bo Orange trzyma specyfikację w tajemnicy. Mimo to, akurat ten aspekt jest gwarantowany w umowie.

Założyłeś temat z własnym ruterem w tytule, a na koniec piszesz że wszystko działa świetnie, ale nie na własnym ruterze. No to wiemy że działa świetnie na ruterze operatora. Czyżbyś sugerował, że działa świetnie bo zgodnie z cytowanym modelem? Masz jakieś twarde dowody że faktycznie ta komunikacja jest zgodna z tą normą? Poza przesłankami ogólnymi (w końcu to trafiło do PN)?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2084
  • 7667
  • 31

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?

To ja dopowiem, że ja byłem tym, który podłączył dekoder multikastowy do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem*). Router to router własny całkowicie, postawiony na gołym sprzęcie z rejonu tych klimatów. Wi-Fi to zestaw TP Link Deco M9 Plus. Nie wertowałem modelu OSI.

 

*) Zasadniczo sukces był, to znaczy dało się oglądać wszystko komfortowo, bez zauważalnych problemów. Tyle że, ponieważ ja głównie oglądam pewną telewizję informacyjną z nieodłącznym paskiem, ten pasek jest przydatnym narzędziem weryfikacyjnym. Na tym pasku właśnie można było dostrzec przycinania, nie takie częste i nie bardzo uciążliwe, ale jednak widoczne. Wróciłem do kabla i na nim tych przycinań nie ma. Czyli seriale i filmy przez Wi-Fi - tak. Kanały informacyjne z paskami - nie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?

Częściowo udało mi się skonfigurować usługę, lecz dla każdego z VLANów osobno. Router - Ubi USG 3P (spięty z 2x US-8-60W, 5xAP) ma ograniczania sprzętowe - brak możliwości stworzenia trunk portu dla kilku vlanów. Na forum zaglądam rzadko, stąd moja odpowiedź. Niestety brak czasu na reverse engineering w domu 😞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Dekoder 4K multi - czy ktoś podłączał go do własnego routera przez Wi-Fi z sukcesem?


@artbannapisał(-a)

...

brak możliwości stworzenia trunk portu dla kilku vlanów

...


Tak myślałem, i dzięki za potwierdzenie. Czyli nie nadaje się.