Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@agat13 

Mam przed oczyma tę papierową instrukcję i nic w niej nie widzę co wskazywałoby na zastosowanie IR do sterowania. Jest mowa o BT, jest mowa o parowaniu, ale o IR nie ma mowy. Czyli mówisz, że na YT jest jakiś film który twierdzi, że ten pilot i dekoder komunikują się przez IR? Możesz podesłać link?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53378
  • 620

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@j131  muszę poszukać. Zwróć uwagę na to, co ja zauważyłem: obie instrukcje mówią o innym sposobie parowania. Zapytałem więc o co chodzi? Które jest właściwe. Odpowiedziano, że obie, tylko jeśli nie sparujesz od razu pilota, pracuje po irdzie. Wtedy po jakimś czasie musisz zrobić to inaczej niż to parowanie przy pierwszym uruchomieniu, jak pokazuje YouTube 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@agat13 

Parowanie to proces autoryzacji połączenia BT. Nie ma on nic wspólnego z komunikacją IR. Ani ten pilot ani ten dekoder nie mają możliwości komunikowania się poprzez IR. Pokaż gdzie widziałeś że mają.

 

PS. Bardzo dokładnie obejrzałem zarówno pilota, dekoder jak i całą dostępną dokumentację. Żadnych śladów niczego co choćby poszlakowo wskazywałoby na IR nie znalazłem. Tam po prostu nie ma diody podczerwonej ani nie ma odbiornika podczerwieni w dekoderze, IMHO.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@j131 Jeżeli byłaby tam dioda to jej działanie można by zobaczyć poprzez aparat w telefonie. Przy pilocie BT jedyny sens jej istnienia to sterowanie głośnością TV jeżeli nie działa ono (sterowanie) poprzez HDMI.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53378
  • 620

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@j131Jak już pisałem, zaciekawiły mnie rozbieżności w sposobie parowania pilota zawarte w filmiku instruktażowym i instrukcji papierowej. Wynika z tych materiałów, że jeśli nie przeprowadzisz parowania przy uruchomieniu dekodera, to możesz to zrobić później (instrukcja papierowa). Wniosek: jest komunikacja prócz BT.. 🙂

https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=4K+Stream+instalacja#fpstate=ive&vld=cid:dd184e25...

tu parowanie VOL- i OK. W instrukcji papierowej info "możesz sparować pilota w dowolnym czasie" (czytaj: Niekoniecznie w czasie instalacji) przy zdjęciu pilota po lewej stronie, na dole. Tu wykorzystujesz inny przycisk 🙂

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

W instrukcji, filmie ani omnibooku nie ma wzmianki o IR. Podejrzewam, że dekoderem można sterować również za pomocą pilota do telewizora poprzez CEC.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

Pilot od wspomnianego TV Samsung jest na BT, Sam TV obsługuje obie formy komunikacji IR i BT. Parowałem dwa dekodery z tym pilotem od samsunga i tak: w przypadku ICU100  - dekoder ten jest normalnie wykrywany jako dekoder orange w TV samsung (występuje na liście wspieranych urządzeń)  i mozna wspomnianego pilota  "połączyć" z dekoderem ICU 100 i bedzie on wspierał pełną komunikację. Natomiast jest problem z dekoderem 4K stream - tego dekodera nie ma "przynajmniej u mnie w TV" na liście wspieranych dekoderów i tu juz jak sie uda zrobic jakas komunikacje to tylko po CEC natomiast jest ona podstawowa - głośniej/ciszej i chyba włączanie/wyłączanie dekodera razem z TV


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@marckom81 Mam już leciwy telewizor Samsung. Mam do niego podłączoną konsolę i przystawkę, która robi z niego smart tv. Za pomocą pilota (na podczerwień) można wygodnie obsługiwać oba podłączone urządzenia: nawigować po menu, uruchamiać gry czy programy, odtwarzać, zatrzymywać, przewijać. Warunek jest tylko taki aby wybrać wejście z dopiskiem CEC, zamiast standardowego HDMI3 (na przykład).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

Oczywiście w temacie nic to nie wnosi bo nadal nie wiem czy i ewentualnie jak da się wejść w pilotowe interakcje krzyżowe w przedmiotowym zestawie urządzeń, ale jeśli chodzi o CEC to sterowanie de facto nie jest "zdalne" tylko za pośrednictwem "natywnego" odbiornika, niezależnie od "zdalnego" protokółu komunikacyjnego, idzie w całości przez HDMI.

Natomiast w kwestii IR muszę przyznać, że jednak jest obsługa, bo mruganie przez telefon widać. Dzięki @Samotnick za podpowiedź jak to sprawdzić. Szkoda, że w dokumentacji wprost tego nie napisali.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Dekoder 4K Stream konfiguracja pilota Samsung smart (solar cell)

@j131 Napisz proszę jak wygląda komfort obsługi tego dekodera poprzez CEC. Mam telewizor na Android TV i jest to proste menu jeżeli chodzi o nawigację. Nie powinno być problemu ze sterowaniem o ile oryginalny pilot od tv ma jakieś strzałki kierunkowe i przyciski akceptacji i powrotu.