Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności.

Witajcie użytkownicy forum. Jestem osobą niewidomą, używam od 31 sierpnia dekodera 4K Multi. Dekoder sprawuje się dobrze, poza jedną rzeczą, która mnie zaczyna trochę irytować. Mianowicie, żebym mógł obsłużyć ten dekoder, musi być włączony czytnik ekranu TalkBack. W ustawieniach dostępności jest włączona opcja skrót ułatwień dostępu, jest ustawione, aby skrót ten włączał i wyłączał ten czytnik ekranu. Ten skrót to wstecz + strzałka w dół. Gdy jednak naciskam na pilocie ten skrót, to nic się nie dzieje, a powinien się włączać lub wyłączać ten czytnik ekranu. Czy to jest wina dekodera, i czy inni użytkownicy tego dekodera też mają ten problem? Dodam jeszcze, że ten skrót dostępności, czyli wstecz + strzałka w dół, zadziałał mi w dniu zakupu, czyli 31 sierpnia 2024, a od 2 września już nie działa. Czekam na pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57223
  • 691

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

@Marekgagala Mam info, że u znajomego ta opcja działa, a więc zweryfikuj ustawienia swojego dekodera. Może warto wrócić do ustawień fabrycznych jak po weryfikacji dalej będzie problem?

Informuj o efektach


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8328
  • 33

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

Nie mam dekodera 4K Multi i nie wiedziałem dotąd, co to jest TalkBack. W swoim telefonie z Androidem widzę, że skrót do TalkBack może być zdefiniowany na dwa różne sposoby albo może być całkowicie wyłączony. Może skrót został u Ciebie zmieniony lub wyłączony? Czy skrót wstecz+strzałka w dół oznacza wciśnięcie obu klawiszy jednocześnie i przytrzymanie? Czy przytrzymujesz wystarczająco długo? Rzeczywiście, przydałby się odzew od forumowicza z dostępem do tego dekodera. Czy masz osobę widzącą do pomocy? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

Jeśli chodzi o ten skrót, to wstecz i strzałkę w dół trzeba nacisnąć i przytrzymać przez kilka sekund. Na pewno skrót dostępności jest włączony w ustawieniach dekodera, i ustawione jest, aby włączał i wyłączał TalkBacka, ale mimo włączenia tego skrótu, on nadal nie działa. Pierwszego dnia po zakupie zadziałał, a teraz nie chce to działać. Jeśli chodzi o to, czy mam osobę widzącą, to tak, mam swoich rodziców, którzy mi pomagają. Spróbuję przywrócić ten dekoder do ustawień fabrycznych, ale obawiam się, że to nic nie da, bo któregoś piątkowego poranka, ten dekoder sam z siebie się zresetował, i musieliśmy wszystko w nim ustawiać. Myślałem, że po tym resecie ten skrót dostępności zadziała, ale nadal nie działa, więc czekam na dalsze pomysły i rozwiązania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57223
  • 691

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

@Marekgagala Podaj wersję oprogramowania dekodera. Może ktoś zweryfikuje na starszej/nowszej ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

Niestety nie wiem, gdzie mogę znaleźć informacje o wersji oprogramowania, bo sam się zastanawiam, czy to nie jest wina oprogramowania. Więc jakbyście mi powiedzieli, gdzie są te informacje, to wtedy sprawdzę i napiszę, jaką mam wersję.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57223
  • 691

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

@Marekgagala Mógł się rozparować pilot, a po podczerwieni (łączność defaultowa z dekoderem) może nie rozumieć komendy naciśnięcia dwóch przycisków na raz. Spróbuj połączyć pilota ponownie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

Pilot jest sparowany, bo gdy naciskam przycisk mikrofonu, to włącza się asystent Google, więc chyba jest dobrze sparowany. A jeśli chodzi o wersję oprogramowania, to nie wiem, czy o to chodzi, ale mam wersję android TV 12. Tak znalazłem w informacjach o dekoderze. Jeśli to nie o to chodzi, to proszę mnie nakierować, gdzie dokładniej znajdę numerek wersji oprogramowania.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2096
  • 5855
  • 196

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

rozparuj i sparuj ponownie, pilot musi być sparowany po bluetooth

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

Dekoder 4K Multi, niedziałający skrót ułatwień dostępu mimo włączenia go w ustawieniach dostępności

A jak mam rozparować tego pilota? Bo on jest sparowany po Bluetooth, i nie wiem, jak go mogę rozparować.