Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

 

► Pytanie zostało wyodrębnione z tematu wina dekodera? - Moderator Wiktor ◄

 

Czy w UHD88 włącza się funkcja oszczędzania energii?

U mnie po włączeniu oszczędzania w menu, funkcja nie działa.

W WHD80 działa poprawnie (po 20 min włącza się czerwona dioda i zasilacz staje się zimny).

Dodam, że programy działają w multi-roomie poprawnie i z tym problemu nie mam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

@JotewiczJeśli chodzi o ten dekoder Sagemcom UHD 88 nie posiada tej samej funkcji jak Sagemcom WHD 80 trybu oszczędzania energii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Czyżby już nikt nie używał UHD88? A może temat zbyt stary?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Ja używam, ale nigdy nie wpadłem nawet na to, że jest jakiś tryb oszczędzania energii 😉

I oglądam na tyle rzadko, że nie przytrafiły mi się jakieś zawieszenia czy restarty...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Skoro rzadko oglądasz tym bardziej powinieneś korzystać z funkcji oszczędzania energii. W menu można to odnaleźć: przycisk na pilocie (domek): ustawienia tv: zarządzanie energią. Włączenie powinno skutkować tym, że po dłuższym wyłączeniu dekodera włączanie powinno trwać dłuższej (przez boot i init). U mnie w UHD88 włącza niemal natychmiast obraz startu.

W dekoderze WHD80 funkcja oszczędzania działa poprawnie i po dłuższym wyłączeniu (pow. 20 min.) włączenie następuje przez boot i init. W UHD88 dzieje się tak po wyłączeniu napięcia z tyłu dekodera i ponownym włączeniu, a nie z pilota.

Czy opisane przeze mnie zachowanie dekodera UHD88 w trybie oszczędzania energii jest właściwe, czy powinno być takie jak w WHD80?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Ponieważ zazwyczaj nie jestem pewien, czy będę coś oglądał jutro czy za 5dni, to zawsze wyłączam dekoder fizycznie, przełącznikiem z tyłu 🙂

Ale mogę spróbować sprawdzić, czy to działa... Czyli jeśli w "zarządzanie energią" ustawię oszczędzanie, to po wyłączeniu dekodera pilotem powinien po jakimś czasie (20min?) wyłączyć się całkowicie? Jeszcze jakieś objawy?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Jeśli po włączeniu pilotem nastąpi (boot i init), tzn. że funkcja zadziałała.

Być może w tym dekoderze działa to inaczej niż w WHD80?

Moje wątpliwości wzięły się stąd, że do tej pory miałem jedynie 80-tkę. A drugi dekoder dostałem w ramach multiroom-u do tego z uszkodzonym zasilaczem dedykowanym, który szybciutko dokupiłem przez Allegro.

U mnie w kwestii oszczędności energii obydwa dekodery zachowują się różnie, stąd wątpliwości. Emotikon: sfrustrowany

W WHD80 po 20 minutach włącza się czerwona dioda, sygnalizująca, że włączył się tryb oszczędny. (dodatkowy objaw), pozostaje przytłumiony wyświetlacz zegara.

Anonim

Nie dotyczy

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

@JotewiczJeśli chodzi o ten dekoder Sagemcom UHD 88 nie posiada tej samej funkcji jak Sagemcom WHD 80 trybu oszczędzania energii.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Dzięki za konkret. Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

@JotewiczTak samo jest w Sagemcom UHD 86 i 88 oba dekodery miałem kilka lat temu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Czy na UHD88 działa tryb oszczędzania energii?

Obydwa dekodery (UHD88 i WHD80) mają to samo menu i ten sam włącznik i wyłącznik trybu oszczędzania energii. Moje pytanie, chyba bardziej do programistów: PO CO?