Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2194
  • 8158
  • 33

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Zaintrygowaliście mnie i sobie kupiłem tego Chromecasta 4, mając plazmę, Panasonica 10 letniego, smart-niedzisiejszego.

 

Nie ma RJ-45.

 

Nie można go zasilić z USB z telewizora, przynajmniej mojego, bo wykrywa, że źródło jest za słabe i każe podłączyć zasilacz sugestywnym animowanym ekranem i odesłaniem do https://g.co/cast/power.

 

Szczęśliwie, można mirror-castować telefon na ekran, na co liczyłem, bo mój jakiś stary chiński dongle z miracastem nie wiem kiedy przestał działać, a bardzo się przydawał do zamiany  telewizora w tablicę wyników na domowe rundy darta.

 

Można też castować z desktopa - z Chrome ->  https://www.youtube.com/watch?v=fyKyp36w0-c. Niby kicha, że z tylko Chroma, ale z drugiej strony działa to nie tylko z windowsów (czy maca, jak mówią, ale nie miałem jak sprawdzić), bo na linuksie też działa i to z możliwością wyboru - czy przesyłać samą przeglądarkę, czy cały ekran.

 

Spoko.

 

PS.

@j131ups, od czapy napisałem, bo pytałeś o RJ w jakimś zasilaczu, do huba? A ja tu z samym CH4 wyjechałem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

@pirenej 

Dobrze zrozumiałeś, najbardziej chodziło mi po prostu o to czy w standardowym zestawie można tego CH4 podłaczyć do sieci przewodowo, nie używając WiFi. Wychodzi na to że nie.

Ten CH Ultra 4k w który ja zainwestowałem ma taką możliwość, a realizowane to jest przez gniazdko RJ45 obecne w jego w zasilaczu z którego to zasilacza idzie kabelek mikrousb do CH - zasilanie i łączność w jednym. Zdaje się że wszystkie nowsze CH mają możliwość takiego dostępu do sieci, ale nie wszystkie są sprzedawane z niezbędnym do tego typem zasilacza.

Co do funkcjonalności o których piszesz, to są podobne: można i ekran z telefonu i serwisy typu Amazon czy Disney (sądzę że wszystkie szanujące się) wysłać na TV używając telefonu i CH. I z Chroma na komputerze też się da przesyłać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Nie ma.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2194
  • 8158
  • 33

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

a przy okazji, w menu castowania z Chrome pojawia się również dekoder Orange, z zastrzeżeniem o ograniczeniach "available for specific video sites".

 

chromkastiwu200.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Ale ogólnie chwale sobie ten zakup, najbardziej rajcuje mnie to, że do np. The Resident w necie nie mogłem znaleźć napisów a tu sprzęcik pobiera sobie dopasowane napisy z netu. Tylko że po to wydałem trochę kasy jednak na LG 50" NANO86 żeby być zadowolony a tu obraz super, dźwięk też zwłaszcza przy podłączonym soundbarze Sony po optyku, pilot uniwersalny można sterować wszystkim, ale przyzwyczajenie do Androida, a nie paskudnego WebOS który mimo częstych aktualizacji jest tragiczny i niespolszczony. Jest niby chyba pomocnik głosowy Alexa, ale ona totalnie nic nie rozpoznaje, natomiast asystent Google łapie w mig, tylko ze powtórzę sie chcąc uzyskać pełna funkcjonalność Ch 4 trzeba liczyć się jeszcze z wydatkami.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Też sobie chwalę zakup Chromecast Ultra 4k. Najbardziej podoba mi się brak jakiegokolwiek interfejsu oraz pilota. Jakość obrazu jest najlepsza jaką widziałem na tym TV. Dźwięk przekazywany do KD robi wrażenie, momentami porażające. Tak że zdecydowanie jestem zadowolony. Zastanawiam się czy przy przedłużaniu umowy nie wyplątać się jakoś z linearnej TV.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

@j131  no choć jeden człowiek zadowolony z Chromecasta. Naprawdę z tym można robić kupę rzeczy. Mnie teraz kusi zrootowanie mojego Ch 4 muszę poszukać informacji w necie, bo jednak blokuje niektóre softy a tak bym sobie zainstalował co chcę. Androida w sumie trudno jest uśmiercić 😁 zawsze jest jakieś wyjście. No cóż mnie bawi jak mam czas takie grzebanie w urządzeniach, cóż takie hobby.

 

Wiesz powtórzę sie ale jedno tylko boli — żeby w pełni korzystać z Ch 4 przynajmniej w moim przypadku trzeba zainwestować. Niestety tylko parę hubów jest kompatybilnych z Ch 4 a ceny sa od 180 -400 prawie. Nie każdy tego potrzebuje ale ja tak. No i soft zeby podlączyć dyski - tez płatny ale coz zcrackowane programy mnie nie bawią. A co do moich laptopów z kolei to jestem fanem HP i stoja HP ProBook 640 G1 z i7- rozbudowalem go i ma dwa dyski ssd po 500 GB i 16 gb ramu, a drugi to HP 250 G8 - ten jest nowy i czeka na rozbudowę, no i trzeci  Acer Aspire 3 z i5 dyskiem 500 i 32 gb ramu. Kazdy komp u mnie ma co robić 😁. Tylko jedno mam źle zrobione a mianowicie Funbox 6 stoi w drugim pokoju i tam jest doprowadzony światlowod więc mam dziurę w ścianie i idzie troche kabli. Jak chodzi o wifi to mam ful kresek ale i tak korzystam z kabla. Jedno mnie czasem bawi bo jak siedzę na forum Xiaomi to niektorzy nie wierzą ile mam lat bo częsc mogla by byc moimi dziećmi 😁. Ale jak widać w kazdym wieku można się czyms zainteresować i przynajmniej troche sie na tym znać.  Z drugiej strony bardzo lubie czytać ale już dawno papier zdradzilem na rzecz elektroniki. Najpierw dlugo Kindle a teraz na tablecie Samsunga 10.1" - ale czasem musze odpocząc od komputera i trochę się odchamić 😉. No chyba troszke za bardzo sie rozpisalem.....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Zadowolony jestem, ale z innego modelu. Po tym co tu przeczytałem widzę, że z czwórki byłbym dużo mniej zadowolony (albo wcale).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Dwa dni temu pojawiła się duża aktualizacja 770 MB na Chromecast 4 zawierająca Androida 12 zamiast 10, zabezpieczenia chyba z września 2022 i ponoć dużo innych usprawnień, których z braku czasu nie zdążyłem jeszcze poznać. Ktoś może to zainstalował?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Co zrobić żeby cc4 ogarniał dysk NTFS?