Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Może to nieodpowiednie miejsce, ale moze moderator tego nie usunie. Ciekaw jestem czy ktoś z Was uzywa Chromekasta 4 i jakie ma z nim doświadczenia?

19 ODPOW. 19

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.


@kris68napisał(-a)

Może to nieodpowiednie miejsce, ale moze moderator tego nie usunie. Ciekaw jestem czy ktoś z Was uzywa Chromekasta 4 i jakie ma z nim doświadczenia?


Nie wiem czy o to Ci chodzi, pewnie nie, ale używam czegoś takiego:

https://allegro.pl/oferta/google-chromecast-ultra-4k-uhd-hdr-smart-tv-wi-fi-11208159961

Chętnie się podzielę wrażeniami. Związek z Orange jest taki, że działa to na sieci Orange...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Dzieki @j131 ze się odezwałeś , ja posiadam  CH 4 w sumie cena 300 zł — ale jako ze nie interesuje mnie tylko oglądanie serwisów typu Netflix postanowiłem spróbować podłączyć dyski USB z moimi w sumie bogatymi zbiorami filmów w 1080p i 4K i tu jest tragedia — musiałem kupić na Amazonie, bo tylko tam był dedykowany HUB do tej wersji, mocny zasilacz i trochę kabli i przełączek. No i długą chwile szukać jak podłączyć dysk z ntfs, bo CH 4 obsługuje tylko FAT32!!!. No ale się oplacilo, bo niektóre filmy 4K zajmują 60 GB. A jak sprawuje się Twoje urządzenie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

@kris68 

To jest coś zupełnie innego chyba... Chromecast Ultra 4k nie ma żadnego interfejsu, obsługuje tylko to co w telefonie da się "kastować" przez odpowiednią ikonkę. Co do zasobów lokalnie udostępnianych (co, jak mi się wydaje, interesuje Cię najbardziej), to najbliższe tego jest chyba to, co robi VLC który, po odpaleniu na telefonie, widzi zasoby udostępniane w LAN - w tym bibliotekę filmów które serwuję sobie przez DLNA - i potrafi je "wykastować" na TV.

Sam Chromecast jest o tyle interesujący, że da się go skonfigurować tak, żeby nie korzystał z WiFi. Tak właśnie mam to zrobione: jest podłączony kabelkiem eternetowym do LAN i to sobie chwalę. W przypadku serwisów internetowych telefon tylko autoryzuje przekaz, który idzie całkowicie po kablach, bo po zainicjowaniu połączenia telefon można nawet wyłączyć. Nie jestem pewien czy przy zasobach lokalnych działa to podobnie, czy też wszystko jest pompowane z LAN przez WiFi do telefonu i z powrotem. Kiedyś to sprawdzę, ale póki co nie jest to wysoko na liście moich priorytetów. Jestem prawie pewien, że da się znaleźć rozwiązanie lokalne które zachowywałoby się podobnie jak serwisy internetowe.

Jedyny problem na jaki natrafiłem to były drobne zakłócenia obrazu w formie pionowej kreski szerokości jednego piksela która pojawiała się na prawym marginesie w losowych interwałach. Muszę po każdym włączeniu TV przesunąć obraz o jeden piksel w prawo. To implikuje konieczność operowania trzema pilotami i telefonem do obsługi tego wszystkiego. Co prawda dałoby się wszystko wrzucić do telefonu (model z IR, sprawdziłem na zasadzie proof of concept i da się), ale w sumie da się z tym żyć.

 

PS. Acha, kosztowało mnie tylko około 140PLN więc to musi być coś innego.

 

PS2. Było trochę ciekawej zabawy w kontekście mojej nietypowej topologii LAN i dziwacznego sposobu konfigurowania tego urządzenia, ale to chyba nie jest istotne.

 

PS3: Opisz trochę szerzej funkcjonalność Twojego sprzętu - jak jest podłączony do sieci, jakie ma możliwości sprzętowe, i jaki interfejs.

 

PS4: Do odtwarzania filmów z dysku zewnętrznego USB wystarcza mi w zupełności ICU100.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Wiesz po pierwsze to mam IWU-200. No to nie jest ten sam model bo ja mam bialego Chromecasta 4

 Nie bylo prosto podlaczyc siec jak chcialem sciagniete przewaznie z netu filmy w lepszej jakosci niz spotykamy w naszych streamingach. Taka ciekawostka - przez miesiac mialem Netflix US - ale koszt 19,99 $ plus ExpressVPN za 12,99 $ - fajna byla zabawa bo tam jest dwa razy tyle filmow i wiekszosc o dziwo w 4K. Np. tam najpierw pojawil się fim Gierek i to w jakosci 4K od razu a dopiero na drugi dzien w polskim Netflixie byl tylko w jakości HD. Trochę mnie to wkurza bo Netflix to Netflix a nie na kazdy kraj inna propozycja. Tylko kosz ogladania na miesiac 32 $ wiec troche za duzo. A wracajac do CH 4 zeby ogladac moje filmy musiale co najwazniejsze dla Chromecasta 4 zakupic mocniejszy zasilacz bo na orginalnym sie nie wlaczal i pisalo na ekranie ze ma za malo power  🙂 . No i do tego hub  Vemont 5in1 dostępny tylko w Amazonie , moze sie powtarzam z wyjsciem ethernet i kilkoma USB. Oj zabawa byla zeby to podlaczyc i widzial dyski ntfs ale dzieki wujkowi Google sie udalo. Niestety bez tych dodatkow CH 4 bylby kolejnym urzadzeniem do ogladania streamingów tyle ze na androidzie. Bo to samo mam na moim LG 50" ale wkurza mnie obsluga bo system WebOs tego telewizora jest malo przejrzysty. Aha żeby ktos nie myslal ze jestem piratem , nie udostępniam zadnych plikow. No i teraz cieszy mnie moj chromecast 4 ale z 300 zl zrobilo sie 600 - moze wczesniej bym sie zastanowil ale coz. Teraz sprzet w pelni spelni moje wymagania fanatyka Androida. Co do Chromecasta niedlugo , na dniach wlasciwie ma sie pojawic tansza biala opcja ale troche wycieta bo z rozdzialka max tylko HD wiec nie wiem czy warto inwestowac. No a co do moich wydatków to musialem /nie musialem ale jezeli tv ma nowa technologie z tego roku i swietnie odtwarza 4K z wszystkimi dodatkami żal byloby z tego nie korzystać. No i do tego podlaczony jeszcze po optyku soundbar Sony. Moze to nie kino domowe ale jestem bardzo zadowolony tak z dzwieku jak i z obrazu. Nie podoba mi sie tylko ze Google TV pozostaje przy starym fat32 co ogranicza urzadzenie - no ale jak napisalem jest to do rozwiazania.  

Coz ktoś moze stwierdzic ze do ogladania wystarczy mu 720p czy 1080p ale na dobrym i wiekszym tv naprawde widać dużą roznicę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

@kris68 

Jak toto się łączy z siecią?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Ma wyjście w hubie rj45 no i samo może przez wi-fi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.


@kris68napisał(-a)

Ma wyjście w hubie rj45 no i samo może przez wi-fi.


Ale hub musiałeś kupić osobno? W oryginalnym zasilaczu nie ma gniazda RJ45? Pytam, bo ten model który mam ma właśnie w oryginalnym zasilaczu takie gniazdo i on (ten zasilacz) w zupełności wystarcza.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 688
  • 1

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.

Tak hub to Vemont za 190 zł ma wyjście rj45 i 4 USB i musi mieć zasilacz co najmniej 40 W inaczej CH 4 się nie włączy i wywala alarm Power. Oryginalny zasilacz to kicha ma chyba 15 W. Jeszcze wczoraj zakupiłem wreszcie oryginalny soft Paragon za 30 zł, bo wreszcie sie o dziwo dało legalnie a denerwują mnie scrackowane softy, no i weź przekonaj jeszcze raz (total reset CH 4, bo się zbiesił pilot), żeby zainstalował Total Commander ( oczywiście opcje programisty), bo Google od 2018 r. zabroniło na swoim urządzeniu instalowania tego softu (na fonie się da), ale od czego apk.mirror. Tylko widzisz cena, żeby korzystać z trochę niedopracowanego sprzętu Google zbliża się do 650 zł. Gdyby nie to ze elektronika, kompy i smartfony to od lat mój konik to nie wiem, czy bym się na to zdecydował.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Czy ktoś uzywa Chromecasta 4.


@kris68napisał(-a)

..

 Oryginalny zasilacz to kicha ma chyba 15 W

...


Ale nie pytałem jaką ma moc, tylko czy ma gniazdko RJ45 czy nie ma?