Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

Właśnie wyskoczyła mi po ponad 2 latach od ostatniej, aktualizacja dekodera Samsung ICU 100 o oznaczeniu wersji 03.10.48.

Ma ktoś jakieś info, żeby mnie oświecić co ona wnosi nowego ? Czy w ogóle coś ona wnosi widocznego, bo bo ja żadnych zmian poza innym numerem wersji nie widzę..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@jarmk ..i zapewne nie zobaczysz 😉 Może to jakaś łatka? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@jarmk  a nie chodzi czasem o to ICU 100 Dostał Aktualizacje - Nasz Orange 🤔


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

Tak, zmienił się Przewodnik - Program TV, jest trochę inny, a pod nim dodali info "Czy wiesz że..."


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@jarmk 

W tej chwili zmieniło się tylko oznaczenie wersji. Data tej aktualizacji to 18 luty 2022 (widoczne pod D-C-D), mimo że wskoczyła oficjalnie w maju. Co ciekawe, @slav72 słusznie zauważył, że zmiany w EPG anonsowaliśmy wcześniej, ale wtedy nie było zmiany numeru wersji oprogramowania. Teraz zmieniła się tylko wersja, funkcjonalność została zmieniona już wcześniej. Po zmianie wersji jednak ustawienia nowego EPG zresetowały się więc wygląda na to, że jakaś aktualizacja faktycznie nastąpiła.

W sumie, po kilku tygodniach używania uważam, że to nowe EPG jest lepsze niż to stare. Tylko że niestety zasadnicza wada w postaci bardzo słabego wykorzystania powierzchni ekranu poprzez uporczywe trzymanie się tego akurat układu pozostała. To co mi się podoba najbardziej to zmiana wyboru miejsca nagrywania bez konieczności resetu dekodera i ustawienie linii czasu teraźniejszego na rozsądniejszej pozycji. Wygląda też na to, że niektóre zgłaszane błędy w tej wersji EPG nie występują. Tak że ogólnie postęp jest, szkoda że taki powolny.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

Szkoda tylko, że zmiany kosmetyczne i aktualizacja raz prawie na 3 lata..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@j131 

 

Rzeczywiście mam aktualizacje z 18 lutego 2022 r. i aż dziwne, że pojawiła mi się dopiero teraz..

A jeśli chodzi o EPG, to nie wiem czy miałem takie samo przed aktualizacją, ale na pewno nie było pod tabelą tej pomocy "Czy wiesz że..."

 

20220506_102747.jpg20220506_102922.jpg

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 26
  • 0

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@jarmk Może głupie pytanie ale, zawsze miałeś takie menu w dekoderze? Czy zmieniło się po tej ostatniej aktualizacji?

Pytam bo u mnie wygląda to znacznie inaczej 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@Kratos 

Menu EPG zmieniło się u mnie już kilka tygodni temu (bez innych widocznych objawów, raportowana była poprzednia wersja oprogramowania), teraz weszła "oficjalna" aktualizacja i być może w niej kolejne zmiany (ale tym razem tak kosmetyczne że nikt nie jest pewny czy je identyfikuje).

Jeśli u ciebie EPG (aka program TV) wygląda inaczej to szykuj się na aktualizację. Chyba że masz jakiś inny dekoder, to dotyczy ICU100 (i zapewne IWU200).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Aktualizacje dekodera Samsung ICU 100

@Kratos 

Dokładnie jak Kolega powyżej napisał, że tak jak na wrzuconych fotach miałem od kilku miesięcy, ale czy identycznie, to nie wiem... na 100% nie miałem tego info poniżej "Czy wiesz że.." o czym już wspominałem też wcześniej.