Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

Cześć.

Dlaczego na bieżącym użyciu mam coś takiego: 

Przekroczenie abonamentu

1,40 zł

Wykorzystałeś 7 SMS/MMS. Przekroczyłeś o 7 SMS/MMS pakiet dostępnych 0 SMS/MMS.

 

???

 

Przecież ja mam tylko internet mobilny Airbox (pakiet optymalny - 50 GB) i nie wysyłam żadnych „smsów” z Airboxa (!) Czekaj..., nie mówcie, że wiadomości odbierane od nich też są płatne (?!) - jeśli tak to ja ich nie chcę. Dostałem od Orange może faktycznie z 7 wiadomości, ale to nie jest tak, że ja je WYSYŁAŁEM. O co tu chodzi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

To mógł być nawet program antywirusowy, cześć z nich wysyła autentykacje do swoich baz.

Sprawdź na jakie numery zostały wysłane smsy. W ustawieniach airboxa w panelu masz tez numer centrum sms 48501200777, zmień go na przypadkowe cyfry lub usuń to nic nie wyjdzie z airboxa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

Z airboxa można wysyłać i odbierać smsy. Wystarczy się zalogować na jego panel pod adresem airbox.orange

To też mogą być sms premium przychodzące które można aktywować w internecie klikając na specjalne guziki na stronie www.
Anonim

Nie dotyczy

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

@w4rb1rdA na jakie numer/y był wysłane SMS masz to na wykazie ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

Koszt 1.40 zł za 7 sms sugeruje jednak że są to zwykłe sms po 20 gr za sztukę. Smsy premium są droższe.

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

To mógł być nawet program antywirusowy, cześć z nich wysyła autentykacje do swoich baz.

Sprawdź na jakie numery zostały wysłane smsy. W ustawieniach airboxa w panelu masz tez numer centrum sms 48501200777, zmień go na przypadkowe cyfry lub usuń to nic nie wyjdzie z airboxa.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

Oj ze zmianą centrum sms bywa różnie. Nie zawsze to chroni.

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

Ja się nie spotkałem żeby coś wyszło z routera po takiej zmianie a robiłem to kilkadziesiąt razy z klientami orange. O ile to ta przyczyna w tym konkretnym przypadku bo bez numeru na który szedł sms ciężko to stwierdzić z pewnością. Kaspersky i Avast chyba wysyłały smsy jak pamiętam, inne może też.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

przekroczenie abonamentu INTERNETOWEGO o smsy?

Przed chwilą wykonałem test na Airbox 2 (model Y858). Zmiana centrum sms nie blokuje wysyłki sms. Blokuje dopiero gdy zrobi się to bezpośrednio na sim np. z klasycznego telefonu. Przynajmniej na tym modelu jest błąd w sofcie.