Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange open extra


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

orange open extra

Wg mnie podstawą jest promocja Orange Open II, ona opisuje które usługi można łączyć i kiedy. Do tego dokładasz Orange Open Extra. Te promocje są związane. Możesz nie być uprawnionym do rabatu Orange Open II i mieć tylko Extra, ale zasady wg mnie obowiązują.

 

Równie dobrze zgodnie z regulaminem Orange Open Extra zawieszony POTS jest liczony jako usługa stacjonarna? Tam nie ma sprecyzowanego, że nie. (Jeśli by przyjąć Twój tok rozumowania)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

orange open extra

Podstawowy warunek uzyskania Open Extra to aktywne korzystanie z usług stacjonarnych (tak regulamin) więc zawieszony abonent nie spełnia warunku zawartego w pkt. 2 a i b regulaminu.

 

W wypadku odwieszenia usług stacjonarnych abonent uzyskuje dodatkową usługę stacjonarną i wskakuje w zasady Open II (jeśli był w starym Open). Dostaje ewentualny rabat 10 zł za nową usługę jeśli ma mniej niż 2 usługi stacjonarne. Jeśli z kolei abonent zmieni umowę stacjonarną np. zmiana abonamentu lub aneks na czas określony to wtedy zgodnie z regulaminem Open Extra wskoczy w ten rabat. Podobnie się stanie jeśli dokupi lub ankesuje umowę na usługi mobilne.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

orange open extra

według wszystkich konsultantów oraz informacji z oficjalnego bloga odwieszenie linii stacjonarnej powoduje "jakąkolwiek zmianę w obrębie numeru stacjonarnego i zalcza się to pod orange open extra;) i tego się trzymamy

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

orange open extra

Promocja Orange Open Extra nie jest niestety tak korzystna jak to wygląda.

Podam na swoim przykładzie.

Przedłużyłem umowę na tel. i dostałem 12 m-cy abonamentu gratis ale z posiadanego Orange Open zdjęto mi 25 zł. I tu zaczyna się wyliczanka.

Nowy ab. to 35 zł (w zaokrągleniu) i 12 x 35 = 420 ale z Orange Open zdjęto 25 zł przez 24 miesiące (takie warunki Orange Open Extra) więc wychodzi 600 zł.

Widać że do całego interesu dołożę 180 zł. I jescze żeby było śmieszniej to do tej pory miałem ab. za 29 coś tam po rabatach a teraz 35 więc dochodzi jeszcze 12 x 5 = 60 i suma sumarum wielka promocja będzie mnie kosztować 240 zł czyli 8 miesięcy za darmo na starym abonmencie.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

orange open extra

MariuszW napisał(-a):
(...)

Przedłużyłem umowę na tel. i dostałem 12 m-cy abonamentu gratis ale z posiadanego Orange Open zdjęto mi 25 zł. I tu zaczyna się wyliczanka.

Nowy ab. to 35 zł (w zaokrągleniu) i 12 x 35 = 420 ale z Orange Open zdjęto 25 zł przez 24 miesiące (takie warunki Orange Open Extra) więc wychodzi 600 zł.

Widać że do całego interesu dołożę 180 zł. (...) do tej pory miałem ab. za 29 coś tam po rabatach a teraz 35 więc dochodzi jeszcze 12 x 5 = 60 i suma sumarum wielka promocja będzie mnie kosztować 240 zł czyli 8 miesięcy za darmo na starym abonmencie.

@MariuszW nie jestem pewien czy tego typu rozumowanie jest słuszne, zwłaszcza w drugiej części Twojej wypowiedzi (wyróżnionej kolorem). Nie powinno się porównywać cen planów pochodzących z różnych okresów w relacji 1:1, zawierających przecież inne zestawy pakietów (minut, SMS-ów itd.).

 

Do tej pory - jak piszesz - korzystałeś z abonamentu w wys. ok. 29 zł. Czy był to może Smart Plan Multi II - 54,99? Tak tylko dywaguję, bo po odjęciu z tej kwoty rabatu wyliczanego wg starych zasad Orange Open (25,01 zł) wychodziłoby mniej więcej właśnie tyle.

 

Twój nowy plan tel. jak mniemam "wywodzi się" z pierwotnej kwoty: 65,98 zł. Od niej należałoby odjąć:

  • rabat za e-fakturę i terminową płatność (5,01 zł);
  • rabat za wyrażenie zgody marketingowej na kontakt tel. (5,99 zł);
  • rabat za przedłużenie umowy (4,99 zł);
  • rabat za zakup telefonu na raty (15 zł).

W sumie łączna comiesięczna kwota rabatów wynosi 30,99 zł. Co nam w konsekwencji daje kwotę abonamentu prezentowaną na stronach Orange: 34,99 zł. I teraz "do akcji wkracza" Orange Open Extra: 100% rabatu na 12 mies. - czyli de facto średnio 17,50 zł przez cały okres 24-miesięcznej umowy. A zatem w ostatecznym rozrachunku średnio miesięcznie łączna kwota rabatów wynosi 48,49 zł, a co za tym idzie średnia kwota abonamentu w trakcie trwania całej umowy lojalnościowej wynosić będzie 17,49 zł.

 

A ile by wynosiła średnio comiesięczna kwota starego abonamentu, gdybyś umowy nie przedłużał (innymi słowy: przeszłaby ona na czas nieokreślony) i pozostał przy "starym" Orange Open?

 

I na koniec jeszcze jedno porównanie obydwu planów w wybranych dwóch zagadnieniach:

Smart Plan Multi II - 54,99: pakiet danych: 0,5 GB | połączenia na nry kom. poza Orange: 200 min

Smart Plan LTE - 65,98: pakiet danych: 1 GB | połączenia na nry kom. poza Orange: nielimitowane


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

orange open extra

Miałem plan Smart Plan Halo II MNP  za 44,99 na raty czyli rabaty 5 zł za f-e i 10 zł za telefon na raty co daje 29,99 czyli miałem 15 zł rabatu i to było aneksie z 2014 ale oprócz tego rabatu miałem 45 złotych za wszystkie usługi w sieci ORANGE a jest ich 6 czyli 45 zł. więc łącznie 60 zł. Taki rabat otrzymałem w ubiegłym roku przedłużając umowę na inny tel. kom.

Nie biorąc pod uwagę co zawiera pakiet bo i tak dla mojej żony nie miało to znaczenia gdyż nie wykorzystywała nawet 200 minut a o internecie to już wogóle nie było mowy - nie zna się, idąc kolegi tokiem rozumowania wychodzi na to iż zmniejszyłem abonament z 29,99 na 17,49 czyli zyskałem 12,50 x 24 = 300 a straciłem 25 x 24 = 600 czyli i tak jestem 300 w plecy.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

orange open extra

Rabaty z promocji Orange Open, Orange Combo, Orange Open Combo, Orange Open Family, Nowy Orange Open, Orange Open II i Orange Open Extra przyznawane nie są na konkretną umową, ale na konto za usługi mobilne. Zgodnie z zasadami są zmiany, które są "wyzwalaczem" zmiany i ponownego przeliczenia rabatów.
Przy każdej zmianie (przedłużenie/nowa umowa) masz opcję wyrażenia niezgody na przeliczenie, jeśli nowa opcja jest dla Ciebie mniej korzystna.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

orange open extra


MariuszW napisał(-a): (...) idąc kolegi tokiem rozumowania wychodzi na to iż zmniejszyłem abonament z 29,99 na 17,49 czyli zyskałem 12,50 x 24 = 300 a straciłem 25 x 24 = 600 czyli i tak jestem 300 w plecy.

A jednak powinienem był Cię najpierw zapytać o nazwę starego planu oraz rodzaje i plany pozostałych usług w Orange Zakłopotany robot. W sumie: 6 (sporo!).

Piszesz, że "zdjęto mi 25 zł" - skąd te wyliczenia? Bo ja mylnie założyłem, że masz jakieś 3 usługi stacjonarne (np. FunPacka) i ten omawiany plan komórkowy (w sumie 4 usługi dla których przysługiwałby na starych zasadach Orange Open rabat właśnie w wys. 25,01 zł).

Możesz podać jakie usługi stacjonarne posiadasz oraz w jakich planach są pozostałe numery komórkowe? Będę miał wtedy pełny obraz sytuacji i wówczas także odniosę się do Twoich obliczeń Szczęśliwy robot.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

orange open extra

mobilna - Smart Plan LTE - 65,98 po rabacie 34,99

mobilna - Smart Plan Multi II - 54,99 po rabacie 49,98

funpack - tv, neo, telef. VoiP - 3 usługi

tel. stacj. -  1 usługa


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 1
  • 0

orange open extra

W Orange Open za wszystkie usługi - 6 szt miałem odliczany rabat w kwocie 45 zł przy rachunku za mobile a w tej chwili odliczają tylko 20 zł.