Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

kiedy w grę wchodzi FUP?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

kiedy w grę wchodzi FUP?

Witam,

Mam pytanie na temat kiedy FUP uznaje że niewłaściwie używam roamingu.  Wszystkie źródła podają że przez niewłaściwie używanie usług w roamingu uważa się:

  • W okresie czterech miesięcy częściej logujesz się i używasz telefonu w roamingu UE niż w Polsce.
  • Korzystasz kolejno z wielu kart SIM w ramach roamingu UE.
  • Karty SIM są przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży na rzecz osób niezamieszkujących na terenie Polski.

punkt 3:  raczej mnie nie dotyczy.

punkt 1: czy wystarczy że mój SIM loguje się w roamingu czy musi się i logować i być używanym (rozmowa telefoniczna, SMS, MMS, transfer danych)

punkt 2: o co tutaj chodzi?  wiele karty tego samego operatora?  wiele kart różnych Polskich operatorów, wiele kart operatorów z różnych krajów? ???

 

Otóż od niedawna przebywam mniej więcej 50/50 w PL i ES.  Mam dwie karty SIM: eSIM z Orange i SIM operatora hiszpańskiego.  Będąc w PL Orange SIM jest głównym SIMem (Hiszpański SIM działa tylko jak dzwoni ktoś na mój numer Hiszpański lub wysyła tam SMS/MMS lub kiedy ja decyduję się użyć tego SIMa do danej rozmowy/SMS/MMS).  W Hiszpanii odwracam ustawienie i Orange loguje się ale jest używany tylko jak dzwoni ktoś do mnie na mój polski numer lub wysyła tam SMS/MMS lub kiedy ja decyduję się użyć tego eSIMa do jakiegoś połączenia.  Obydwa SIMy są zalogowane 100% obojętnie gdzie się znajduję ale są UŻYWANE w 95% w swoim własnym kraju.

Czy powyżej wymieniona sytuacja podchodzi pod punk 2 i/lub punkt 3 zasad niewłaściwego korzystania z roamingu.

Pytam ponieważ sam używam dwóch SIMów w powyższy sposób od raptem 3 miesięcy ale mój znajomy twierdzi że z takim samym trybem użytkowania jest permanentnie w droższej taryfie roamingowej Orange dzięki naruszeniu zasad FUP i nie jest w stanie z tego wyskoczyć.

 

Dzięki za info

M

18 ODPOW. 18

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

kiedy w grę wchodzi FUP?

Witam @martinES był kiedyś temat na AMA- Orange Flex w 2020 roku podeśle link https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Orange-Flex-2/Roaming-FLEX-i-FUP-cz2/m-p/201107

a takzę stronę Orange dotyczący Roamingu w UE https://www.orange.pl/omnibook/roaming-w-ue#

Może coś to pomoże wyjaśnij sprawę.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

kiedy w grę wchodzi FUP?

Dzięki. Tak wcześniej przejrzałem te posty i zasady Orange'u i niestety nie mają konkretnej odpowiedzi.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52708
  • 710

kiedy w grę wchodzi FUP?

@martinES chodzi o logowanie się do sieci w roamingu. Jeżeli w czasie 4 miesięcy, ponad dwa miesiące jest się za granicą i tam karta SIM loguje się do sieci roamingowej, to zadziała FUP. Wcześniej przyjdzie SMS z informacją o FUP.

Jeżeli dotyczy wiele kart SIM, to chodzi o kolejne numery telefonów, kolejne karty SIM operatora np. Orange zarejestrowane na tą samą osobę. W Twoim przypadku masz tylko jedną kartę SIM Orange w roamingu.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

kiedy w grę wchodzi FUP?

Też. Dzięki


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

kiedy w grę wchodzi FUP?

To już się poddaje 😄 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

kiedy w grę wchodzi FUP?

@ketrasaArtur. Dzięki za odpowiedź na temat multi SIM.

Tak, pytanie jest czy logowanie i bycie na stand-by bez aktywnych połączeń jest uznawane jako UŻYWANIE.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

kiedy w grę wchodzi FUP?