Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet orange wysoki ping w csgo


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

internet orange wysoki ping w csgo

Witam.
Mam problem z internetem orange tj. speed test pokazuje 40 pingu, odpalam csgo ping minimalny 600, po wejsciu na serwer. Sprawdzałem serwery położone zarówno w polsce jak i za granicą i jest to samo. W innej grze tj. Lol ping nie przegracza 80. Na ts ping stały 35-40, tylko gdy odpalę csgo i wejde na serwer to skacze nawet do 2000. Prosze o pomoc 🙂

7 ODPOW. 7

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

internet orange wysoki ping w csgo

Zakładam że lokalnie masz stabilne połączenie LAN/WiFi.

Czy sprawdzając pingi na innym dostawcy problem jest taki sam na tych serwerach?

Możesz sprawdzić traceroute do tych serwerów i sprawdzić jak przebiega trasa (i np. porównać tę trasę z inną siecią).

Doraźnie problem może rozwiązać użycie VPNa. 

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

internet orange wysoki ping w csgo

problem tylko z orange, a co do VPNa to poprosiłbym o objaśnienie jak tego użyć 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

internet orange wysoki ping w csgo

@OrangeBloodTrai  Darmowe VPN to padaczka. Jak chcesz coś sensownego to musisz otworzyć portfel. Takie realia naszego kraju, kraju gdzie ludzie by pograć w spokoju często muszą płacić za internet podwójnie.

 

Jak wysokie pingi masz tylko w CS:GO a w innych grach i w komunikatorze masz niski ping, no to wina tylko i wyłącznie po stronie Orange. Musiałbyś zrobić test do serwera CS:GO programem winmtr by zdiagnozować problem. Pobierzesz go stąd: https://sourceforge.net/projects/winmtr/

 

Telia znów niedomaga? Czy OT pada? A może problem jest gdzieś indziej? Okaże się jak zrobisz test.

Anonim

Nie dotyczy

internet orange wysoki ping w csgo

Po 1.

Na jakiej podstawie określasz, że skoro w każdej innej grze oraz usłudze sieciowej wszystko jest w porządku, a wyłącznie w CS:GO są problemy to wina leży wyłącznie po stronie Orange? Jaki w tym sens i logika? Problem po stronie Orange występowałby tylko wtedy, gdyby wszystko nie działało. Skoro od strony klienta każda inna gra i usługa działa prawidłowo, a jedynie CS:GO nie - to coś jest nie tak albo w puli adresowej, albo ze sprzętem klienta (tak, znajomy na ADSL ma ostatnio problemy z grą w CSa - pytanie czemu, ale przypuszczam, że jest inny netcode i większe obłożenie pps).
Znowu narzekasz na Orange? 🤣 Mi działa CS:GO idealnie - ostatnio grałem to na serwerze w Wiedniu (EU East) miałem uwaga - 18ms pingu. To chyba nie jest wina Orange 😉

 

Po 2. Zarówno Telia jak i Opentransit działają idealnie. Zarówno na Dolnym Śląsku jak i w Warszawie. Nie wiem jak w innych lokalizacjach, ale nie widać po internecie zgłoszeń np. downdetector, na różnych forach.

 

Nie korzystam z VPN bo internet od Orange działa mi bardzo dobrze, tak samo znajomi. A wierz mi, mam dostęp do mocnych maszyn i konfiguracja + instalacja VPN to około minuty dla mnie. Tylko pytanie po co?

VPN nie zawsze będzie rozwiązaniem problemu. Poczekajmy na testy ze strony autora.

 

P.S. Korzystanie z VPN w jakichkolwiek celach podczas jednoczesnego używania Steama - po wykryciu przez Valve może skutkować permanentną blokadą całego konta Steam - zgodnie z SSA. Potwierdzone po wielokrotnym kontakcie z supportem Valve. Nie polecam.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

internet orange wysoki ping w csgo

@Anonim  Jakoś nie widzę tematów w sieci odnośnie CS:GO że polskie czy zagraniczne serwery mają problemy. Byłem w Orange kilka lat i BARDZO często coś padało i problem był na ich styku. Mam doświadczenie z nimi i wiem jakie jaja dzieją się w Orange. Logika w tym taka że nawet jeśli inne gry działają ok, a jedna nie, to może być wina dostawcy bo np ich styk z danym serwerem gry jest przeładowany/padnięty lub są problemy z połączeniem na drodze Orange-Serwer. A jeśli coś jest nie tak na puli adresowej no to czyja wina? No chyba klient sobie sam nie wybiera puli IP tylko przydziela mu dostawca? 😉

 

Ja miałem bardzo często tak że w jednej grze np Rocket League miałem 200 ms, mimo że każdy znajomy miał 20-50. Więc to nie wina serwera. A wszystko inne dobrze u mnie działało. Jak to wyjaśnisz? 😉

 

Gdyby to był sprzęt klienta to wszystko by miało 2000 pingu. Nie tylko CS:GO. No chyba że Funbox 3.0 czy 2.0 to już taka zaawansowana AI z samoświadomością i może nie lubi CS:GO 🤣

 

To że Tobie działa idealnie nie znaczy że komuś kto mieszka w innej części Polski będzie działać tak samo.

 

Tutaj na forum panuje zasada - ''skoro u mnie jest dobrze to znaczy ze wszystko z siecią jest ok i to nie wina Orange'' 😆 Bywało że taka osoba zarzucała autorowi tematu kłamstwo, no bo ''u mnie działa super'' 😄

 

Pamiętam jak była duża awaria z Telią i ktoś napisał ''no skoro u mnie jest problem to faktycznie coś jest nie tak'' co oznacza że wg niego wszyscy inni, którzy wrzucają screeny gdzie Telia zamula to po prostu zmyślają 😉

 

To że w dwóch czy trzech regionach Telia i OT działają dobrze to nie znaczy że w innym będzie tak samo.

 

Niech zrobi test i się przekonamy gdzie jest problem.

Anonim

Nie dotyczy

internet orange wysoki ping w csgo

A widzisz tematy, że ludzie z Orange mają obecnie problemy z CS:GO na masową skalę?
Bo ja nie, a mam swoją grupkę znajomych korzystających przede wszystkim z Orange i z innych dostawców. Zazwyczaj my mamy niższe pingi od Vectry, czy niemieckiego Telekom do serwerów w Zachodniej Europie, Austrii... Jedyny problem to serwery w Warszawie - bo routing idzie przez zagranicę. Ale nie ma PL, pingi są stabilne.. I to nie tylko dla jednego regionu.

 

Wiem, o czym pisałeś na tym forum bo sobie to przeglądam i nie wyglądało to zbyt kolorowo, ale na logikę albo i na chłopski rozum to ciężko móc wywnioskować, że problem z jedną grą leży po stronie Orange....

 

Ja wiem, że w Orange są kwiatki typu za wysoki ping do serwerów bardzo blisko, a niski do serwerów bardzo daleko, co jakiś czas ten ping też skacze.

 

Ale nawet w kablówkach są problemy, a już Ty powinieneś o tym wiedzieć - jakie jaja są w T-Mobile. Akurat Orange do battle.net NIGDY PRZENIGDY nie miał problemów 🙂 Wrocław, Warszawa, Lublin i Gdańsk - w tych miastach mam znajomych, z którymi gram co jakiś czas w CoDa - ping żyleta 39-45ms.

 

Mówię o routerze - a skoro klient ma 35-40ms do TSa to raczej ma usługę ADSL - a tam router to najprawdopodobniej livebox 2.0/funbox 1.0. W tych routerach osobiście wiem, że są problemy z CSem co jakiś czas.

 

Nie wiem skąd wziąłeś taką zasadę, ale okej. Skoro ludzie na tym forum, z różnych części Polski raportują, że coś działa prawidłowo u nich - to to jest ta zasada?

 

Z Telią problemy czasem się pojawiają, być może Orange ma za mały styk z nimi. Ale te problemy znikają dość szybko - pytanie - czy Orange rozbudowuje styk z nimi, czy może "przycina" ruch do nich? Nie wiem.


Z Opentransitem osobiście nigdy nie miałem problemów. A praktycznie do wszystkiego trasa idzie przez OTI właśnie - Google, Facebook, Apple, Valve, Battle.net, Twitch, Rockstar, CloudFlare, Sony, Xbox Live. I te usługi działają mi i znajomym z różnych części Polski (podkreślę, żeby nie było że to w jednym regionie) bardzo dobrze.
Żeby nie było, że ja korzystam sporadycznie i tylko "scrolluje" Facebooka - robię około 4 TB ruchu, z czego około 3 TB to ruch zagraniczny. Miesięcznie. Więc coś o tym wiem.

 

Do tej pory miałem w Orange sporo problemów, nie ukrywam. Ale w 90% kończyło się to tak, że problem leżał faktycznie po stronach serwerów i po kontakcie z NOC dla danych CDN'ów - problem znikał.

Nigdy nie będzie idealnie - złota zasada. A jak czytam, że Polska to kraj w którym trzeba płacić za internet podwójnie - to z całym szacunkiem - w kieszeni rozkłada mi się nóż. Mam znajomych w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i myślisz, że Orange działa u nas gorzej od internetu u nich? Wręcz przeciwnie. I niejednokrotnie wymieniamy się testami, gramy ze sobą - wcale nie jest kolorowo. Ot, urok internetu domowego.

 

Twój styl wypowiedzi jest dziwny. Prześmiewczy, krnąbrny i ogólnie generalizujący, że wszyscy mają zasadę "Mi działa, to jest okej wszędzie". Tak nie jest.

 

Opentransit to węzeł dla każdego operatora z grupy Orange, począwszy od Francji, przez Hiszpanię, na Madagaskarze kończąc. Nie ma możliwości, żeby coś tam było przeciążone i zapchane na dłuższą metę, bo to generuje straty dla całej grupy Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

internet orange wysoki ping w csgo

Akurat Orange do battle.net NIGDY PRZENIGDY nie miał problemów

 

Ja miałem problemy w Overwatch i Warcraft 3, wrzucałem screeny. Overwatch skoki i loss, Warcraft 3 prawie 100 ms, a odczuwalne opóźnienie jak 300 😉 Jedynie Diablo 3 śmigało bez zarzutów. Mógłbym jeszcze wrzucić starego screena z czasów gdy miałem Orange jak telia miała 110 ms do eu.battle.net ale nie chcę tu robić śmietnika.

 

Twój styl wypowiedzi jest dziwny. Prześmiewczy, krnąbrny i ogólnie generalizujący, że wszyscy mają zasadę "Mi działa, to jest okej wszędzie". Tak nie jest.

 

A jaki moja wypowiedź mogła mieć ton? Skoro czekamy aż autor tematu wrzuci wyniki, a Ty napisałeś całą litanię? Dałem autorowi link do programu, pobierze, sprawdzi i niech wrzuci testy i tyle w temacie. Ty się produkujesz jakbym obraził nie wiadomo kogo 😄 Niczego nie napisałem niezgodnie z prawdą, byłem w Orange 3 lata i wiem jak jest. I tak, są tutaj ludzie którzy uważają że skoro u nich wszystko jest ok to problemu nie ma.

 

A jak czytam, że Polska to kraj w którym trzeba płacić za internet podwójnie - to z całym szacunkiem - w kieszeni rozkłada mi się nóż.

 

Autopsja. Gdy powiedziałem znajomym że mam światłowód i muszę chyba kupić VPN by miec normalne pingi to się śmiali ze mnie przez tydzień. I to znajomi nie z zamożnych krajów, tylko Mołdawia, Bułgaria, Grecja itp. Nawet dla nich było nie do pomyślenia kupować VPN bo dostawca nie potrafi zapewnić normalnej jakości.

 

Mam znajomych w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i myślisz, że Orange działa u nas gorzej od internetu u nich? Wręcz przeciwnie. I niejednokrotnie wymieniamy się testami, gramy ze sobą - wcale nie jest kolorowo. Ot, urok internetu domowego.

 

Też mam znajomych w wielu miejscach i często wymienialiśmy się pingami i byłem na szarym końcu. Bułgar miał lepszy ping do Danii niż ja. Rosjanin mieszkający w Moskwie miał taki sam ping do Londynu jak ja... tylko że on miał 2x dłuższą trasę 😉 I wiele wiele innych porównań gdzie wśród graczy uchodziłem za gościa z najgorszym internetem i zaczęli uważać Polskę za kraj trzeciego świata. Dzięki Orange 😉

 

Opentransit to węzeł dla każdego operatora z grupy Orange, począwszy od Francji, przez Hiszpanię, na Madagaskarze kończąc. Nie ma możliwości, żeby coś tam było przeciążone i zapchane na dłuższą metę, bo to generuje straty dla całej grupy Orange.

 

Uwierz mi, zdarzało się 😉 Może nie tyle co sam OT, ale ich styki z sieciami Tier 1 i innymi często padały. Chociaż sam OT też raz padł z 2-3 lata temu i każdy miał po 200 ms i lossa na poziomie 30%. Na szczęście ogarnęli w dwie doby.

 

Moja rada - może dajmy autorowi tematu wrzucić testy zanim naskrobiemy tutaj 10 stron dyskusji? 😉