Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Działa! Wyszedłem z trybu samolotowego i pojawiło się Orange Wi-Fi. Na pocztę głosową zadzwoniłem i działa. Włączyłem tryb samolotowy i aktywowałem samo WiFi i również działa.
Dzięki wielkie!
IMG_2043
VoLTE czy nadal jeszcze działa nie sprawdzałem, ale zakładam, że tak.
@Artur, u siebie sieć WiFi mam na łączu LTE Orange z routerem ZTE 286 i VoWiFi na tym działa bez problemu. 🙂


IMG_2043.PNG

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Jeszcze tylko przyciśnięcie Apple, aby na 5s dało się odpalić to VoWiFi i będzie elegancko.😁

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Elegancko! Z apple jeszcze rozmawiamy 🙂 Bardzo się cieszę, żę VoLTE i WiFi działają już i u Ciebie :))

 

@Pathfinder, ponieważ jesteś autorem wątku (trochę na siłę 😉 ) to mamy do Ciebie prośbę: przejrzyj dodane odpowiedzi i "oznacz jako rozwiązanie" jedną odpowiedź, która według Ciebie byłaby najbardziej pomocna dla osób mających podobny do Twojego problem - dzięki temu nie będą musiały wertować całego wątku od deski do deski 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

A jednak Wifi calling nadal u mnie nie działa. Opcja w iPhonie ustawiona, sieć Wifi podłączona ale iPhone nie loguj się do Orange WiFi.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 9
  • 1

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie


iGór napisał(-a):
A jednak Wifi calling nadal u mnie nie działa. Opcja w iPhonie ustawiona, sieć Wifi podłączona ale iPhone nie loguj się do Orange WiFi.

@iGór, a sprawdzałeś na innych wifi? @Pathfinder Witamy wśród szczęsliwców 😛 @Artur Dobrze, że jest na forum taka osoba jak Ty, która ma bardziej bezpośredni kontakt z ekipą zajmującą się problemami użytkowników po stronie operatora. 🙂

 

Pozdr, ld (dawniej chce_VoLTE)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Ok. Miałeś rację. Na Wifi w domu wszystko działa.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Dzwonił Pan Paweł z Orange jak się umawiał. Niestety poinformował tylko, że usługa została prawidłowo uruchomiona (co już wiedziałem od kilku godzin, tak samo jak Wy), ale niestety nie dowiedziałem się co było problemem. Zwyczajna informacja, że usługa jest nowa, czasem u niektórych mogą być problemy z uruchomieniem, ale najważniejsze, że już działa.

 

@Artur, tylko co mam zdefiniować jako rozwiązanie? 🙂 Problem był w systemie, klient musi zgłaszać i czekać aż tam u siebie to rozwiążecie.

▬▬▬

Edit: OK, zaakceptowałem jako rozwiązanie ten swój długi wpis.

 

@ld, widzę, że konto odzyskałeś. 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 36
  • 26
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Super GRATULUJĘ !!!

 

Swoją drogą tak reklamowane i oferowane usługi a tutaj trzeba się tyle namęczyć by to działało - ciekawe jak długo.

 

Gratuluję orange powinien Ci zapłacić za pracę jaką dla nich wykonałeś i przeprosić wszystkich innych za takie usługi komercyjne


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

W niemal wszystkich przypadkach te usługi włączają się prawidłowo. Tylko w małym odsetku zdarzają się problemy jak opisany wyżej. W dużych systemach informatycznych takie sytuacje są nie do uniknięcia@marecki1, bez względu na to czy wdraża je Google, Apple czy operator telekomunikacyjny.

 

Są tacy, którzy zawsze widzą szklankę do połowy pełną i tacy, dla których zawsze jest do połowy pusta. Tym pierwszym żyje się pewnie lepiej, więc polecam 😉

 

@Pathfinder, dzięki za oznaczenie rozwiązania, cierpliwość w czasie naprawiania i współpracę. Skoro u wypowiadających się działa już, jak należy - temat zamykamy.