Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

co to za numer

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

co to za numer

Do mich rodziców wydzwania jeden numer XXXXXXXXX. Sprawdzilam tez numer okazalo sie ze jest to bardzo natrętna firma krzak oferująca odkurzacze. Jak dzwonia do rodziców nikt sie nie odzywa. W ciagu 10 minut było kilka połączeń.
Umowa z orange na oba telefony była podpisana tego samego dnia w mojej obecności w przeciagu kilku minut. Żadne firmy nie posiadaja ich numerów. Rodzice posiadaja stare modele telefonu MacCom i Alcatel one touch. Co mam z tym zrobić. Bo Biuro Orange nie pomogło. A w tych telefonach nie ma CZARNEJ LISTY i BLOKOWANIA KONKRETNEGO NUMERU

 

_____________

* Numer został ukryty zgodnie z netykietą. Dlaczego? sprawdź TUTAJ - moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

co to za numer

Operatorzy w Polsce nie mają możliwości blokowania numerów przychodzących. Tu jest kilka dróg:
1) poproś telemarketera o dane firmy i wyślij wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych
2) jeśli brałeś nowe numery, to złóż prośbę w salonie na piśmie o zmianę numeru (najlepiej takiego nieużywanego wcześniej przez innego klienta)
3) sprawdź czy Twojego numeru nie ma w biurze numerów - zadzwoń na 118913 (połączenie trochę kosztuje) ale podaj dane właściciela i adres (swoje) - może numer jest widoczny. Jeśli tak, wycofaj zgodę na spis.

 

Jeśli nikt się nie odzywa, to trzeba chwilę zaczekać. Niektóre firmy telemarketingowe chcą zaoszczędzić na kosztach pracy. Połączenia są w Polsce tańsze niż godzina pracy osoby co gada. Więc aby nie tracić czasu na czekania aż ktoś odbierze, jeśli w danym call center na zmianie jest 20 osób, to jest wykonywanych koło 50 połączeń na raz. Czasem się zdarza, że odbierze więcej niż 20 osób, więc trzeba poczekać na "swoją kolej". Jeśli się rozłączysz się za wcześnie, są podejmowane kolejne próby. Czy to legalne? nie wiem. Ale niestety tak działa spora część branży call center reklamowej w Polsce.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

co to za numer

Operatorzy w Polsce nie mają możliwości blokowania numerów przychodzących. Tu jest kilka dróg:
1) poproś telemarketera o dane firmy i wyślij wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych
2) jeśli brałeś nowe numery, to złóż prośbę w salonie na piśmie o zmianę numeru (najlepiej takiego nieużywanego wcześniej przez innego klienta)
3) sprawdź czy Twojego numeru nie ma w biurze numerów - zadzwoń na 118913 (połączenie trochę kosztuje) ale podaj dane właściciela i adres (swoje) - może numer jest widoczny. Jeśli tak, wycofaj zgodę na spis.

 

Jeśli nikt się nie odzywa, to trzeba chwilę zaczekać. Niektóre firmy telemarketingowe chcą zaoszczędzić na kosztach pracy. Połączenia są w Polsce tańsze niż godzina pracy osoby co gada. Więc aby nie tracić czasu na czekania aż ktoś odbierze, jeśli w danym call center na zmianie jest 20 osób, to jest wykonywanych koło 50 połączeń na raz. Czasem się zdarza, że odbierze więcej niż 20 osób, więc trzeba poczekać na "swoją kolej". Jeśli się rozłączysz się za wcześnie, są podejmowane kolejne próby. Czy to legalne? nie wiem. Ale niestety tak działa spora część branży call center reklamowej w Polsce.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

co to za numer

Dziękuję za odpowiedz. Na pewno sprawdzę numery w spisie i je zablokuje gdy okaże się że są widoczne

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

co to za numer

Jak to operatorzy w Polsce nie mają możliwości?

 

W Halonecie bez problemu mogę zablokować konkretne numery na poziomie operatora. U innych operatorów voip także nie ma problemu żadnego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

co to za numer

To ciekawe. Jedyna dozwolona blokada to blokada połączeń anonimowych.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

co to za numer

W Halonecie definiuje sobie listę białą bądź czarną - jeśli czarną, to wszyscy się mogą dodzwonić, tylko ci, którzy są na liście nie mogą. Jeśli z kolei ustawię białą listę, to tylko ci z białej listy mogą się dodzwonić.

 

Podobnie zresztą jak z billingiem połączeń przychodzących. Niby przeabsolutnie nie ma prawnej możliwości, a jakoś KAŻDY operator voipowy oferuje billing połączeń przychodzących.

 

Dla mnie "gadki" miedzianych i radiowych operatorów o braku prawnych możliwości blokowania konkretnych numerów w ruchu przychodzącym, czy braku możliwości wglądu w wykaz połączeń przychodzących, to jakaś totalna ściema mająca usprawiedliwić zacofanie techniczne i beton umysłowy.

W końcu to są rzeczy, które sam abonent może robić - tylko musiałby zainwestować w odpowiedni sprzęt. No i niepotrzebnie obciążane byłyby łącza - gdyby dopiero terminal użytkownika miał odrzucać połączenia. Odrzucanie u operatora to wygoda, spokój i wolne łącza. I tak jest w voip - w prawdziwym voip.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

co to za numer

No właśnie jeśli operator działa w Polsce, to jest problemy. Prawo wymaga by mieć możliwość tzw. zakańczania połączeń na numer w dowolnej sieci.

Co do połączeń przychodzących, przepis jest inny. Obowiązek dotyczy tylko usług płatnych, a że w Polsce odbiór dawno jest za free, więc tu jest przyczyna.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

co to za numer

Czyli jeżeli np. skonfiguruję aplikację w telefonie, żeby mi odrzucała połączenia z jakiegoś numeru, to rozumiem, że mam się spodziewać prokuratora? Bo komuś tam uniemożliwiam zakończenie połączenia w mojej sieci? To paranoja.

 

Operatorzy voip, z usług których korzystam, jak najbardziej działają w Polsce. Ja to po prostu widzę tak, że system www operatora, z którego korzystam, jest jakby przedłużeniem mojej linii. I tam sobie wrzucam numerek do odfiltrowania i niechciane połączenie nie musi dzięki temu trafiać do mojej bramki i obciążać mi łącza. W wykazie połączeń przychodzących figuruje takie połączenie, jako nieodebrane.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

co to za numer

To napiszę ściślej: Orange pełni dwie role: jest "dostawcą usług" i "operatorem". A regulacje dotyczą "publicznych dostawców usług telekomunikacyjnych". Postaram się dowiedzieć więcej jak sprawa wygląda w przypadku Halonet, ale wydaje mi się, że albo uznają swoje usługi za "niepubliczne" albo nie jest dostawcą usług, a tylko operatorem. Dla mniejszych firm nie ma to znaczenia.

Blokadę na poziomie urządzenia końcowego możesz założyć bez problemu.