Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwrot urządzenia router


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Zwrot urządzenia router

Witam.Wyczytałem na internecie że muszę zdać stary router combo zte zxdsl 831 jak wymawiam umowę i czy to jest prawda? Ponieważ on mi się spalił podczas burzy i do punktu orange miałem dalej niż do sklepu komputerowego i następny router kupiłem w zwykłym sklepie już. Problem polega na tym czy ten spalony mógł bym oddać od sklepu orange jak wymawiam umowę czy musi być sprawny. Bo wszystko mam od tego routera, Czy mógł bym oddać ten sprawny co korzystam teraz z niego on jest z tp-link. 

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zwrot urządzenia router

@pi20 co do zasady sprzęt, który zwracasz do Orange po zakończeniu umowy powinien być kompletny, bez uszkodzeń mechanicznych i odpowiednio zabezpieczony przed zniszczeniem.  Ale jeśli udostępniony przez Orange uległ spaleniu... przez przepięcia, warto dopytać w salonie, gdy będziesz zwracał... 

 

Update. Oczywiście @mike278 ma rację, że trzeba sprawdzić na umowie, czy urządzenie było wypożyczone.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

Zwrot urządzenia router

Po pierwsze sprawdziłbym na umowie czy sprzęt masz zakupiony czy wypożyczony( to bardzo ważne) Jeśli to drugie to w mojej ocenie zdać trzeba ten który się wypożyczało. 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Zwrot urządzenia router

Właśnie nie wiem gdzie jest umowa bo internet mam chyba ze 4 lata albo więcej i umowa się przedłużała się sama po dwóch latach i teraz co 6 miesięcy się przedłuża a ten co mam teraz internet jest zawolny i chce inny. A z tego co pamietam to chyba kupiłem router bo był paragon


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 108
  • 2

Zwrot urządzenia router

Tutaj (zaznaczam nie jestem pewien bo nie mam NEO na siebie) spróbowałbym sprawdzić fakturę szczegółową za usługi. Może tam będzie rubryka typu wypożyczenie sprzętu.

 

Jeśli sprzęt był zakupiony to o żadnym zwrocie mowy nie ma. Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Zwrot urządzenia router

Na fakturze jest napisane opłata za tani internet i telefon stacjonarny i nic więcej. 

Anonim

Nie dotyczy

Zwrot urządzenia router

@pi20, w razie czego, jest opcja protokołu strat. Ja tak miałem w salonie w formie oświadczenia. Służby ratunkowe też mają raporty ze zdarzeń losowych, jakby co.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Zwrot urządzenia router

Dziękuje za wasze informację.Znalazłem starą umowę do której był przypiety paragon za ten router a w umowie nie mogę znaleźć czy muszę go jednak zwrócić czy nie trzeba go zwracać

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zwrot urządzenia router


pi20 napisał(-a):
Dziękuje za wasze informację.Znalazłem starą umowę do której był przypiety paragon za ten router a w umowie nie mogę znaleźć czy muszę go jednak zwrócić czy nie trzeba go zwracać

@pi20  najprościej będzie jeśli złożysz dokument dotyczący rozwiązania umowy i wtedy dopytasz czy Orange oczekuje od Ciebie zwrotu sprzętu, czy nie... przecież gdyby co należy go oddać po zakończeniu umowy, a na to też potrzeba czasu od momentu złożenia przez Ciebie pisma. Gdybyś jednak musiał zwrócić, to zapoznaj się ze stroną Orange na której jest info o możliwości przesłania sprzętu za pośrednictwem paczkomatu. Chyba, że do paczkomatu masz daleko... ale na tej stronie jest też link do wykazu paczkomatów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwrot urządzenia router

zte zxdsl 831 był sprzedawany na własność, nie był w wariancie dzierżawionym
https://www.orange.pl/b/binaries/PL/358612/cennik_zestinsVDSL1_367219183.pdf