Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

Posiadam obecnie smart plan na rozmowy ( 109,90 )

I zdecydowanie chciałbym zmienić go na Smart Plan Lte ( 105,98 )

Z racji dużo koszystniejszej oferty ( pakiet danych ) oczywiście kontaktowałem się z bok i nie mogą ponieważ kwota zobowiązania jest mnijesza niż moja obecna...

Pisałem że mogą dodać mi jakaś usługę aby kwota ta była większa o np 5,10zł i nawet nie dostałem odpowiedzi stwierdzającej że nie. 

Po tylu latach w orange jestem totalnie zawiedziony obsługą klientów...

Tworzy się lepsze taryfy specjalnie z minimalnie mniejszą kwotą aby nie można było zmienić obecnych...

Moje pytanie brzmi co mogę zrobić w tej sprawie ? skoro na dodatek chce sam płacić wiecej. Czy poprostu mam rozwiązać umowę ?

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

Nie ma takiej możliwości. Usługę dodatkową zawsze można wyłączyć (nie ma blokad żeby jej nie wyłączać).

Ew. jedynym rozwiązaniem jest sprawdzenie czy masz dużo wcześniejszą opcję na przedłużenie umowy.

Ale spójrz na to, że abonament za 105,98 ma sobie rabaty, których nie ma stary abonament (więc wyjściowej kwoty i tak nie będziesz płacić).
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

Migrować można zazwyczaj tylko na wyższą opcję. Raczej nic nie poradzisz, to jak z samochodem, w tym roku kupujesz nowy model, a za rok wychodzi ten sam ulepszony i ciut taniej. To jest rynek i trzeba się z pewnymi rzeczami zgodzić 🙂 Pozdrawiamy 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

O ile jest większa.
Zawsze możesz dokupić internet mobilny bez urządzenia. z rabatem orange open wychodzi ok 10 zł i masz 5 GB http://www.orange.pl/kid,4003445680,id,4003459907,article.html (pakiet jest wspolny dla konto).

Kombinacji na powiększenie pakietu jest sporo.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 13
  • 2

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

Hej
Jeśli zależy Ci na dużym pakiecie danych możesz przemyśleć 3 opcje:
- dodatkowa usługa Orange Freenet (pakiet danych jest przyznawany na całe konto abonenckie) - w opcji za 29.90zł masz aż 20gb podstawowego pakietu danych, a po jego wykorzystaniu transfer jest zwalniany do 5mbit/s nie generując dodatkowych kosztów. Dodatkowo, jeśli nie posiadasz żadnych innych usług, lub posiadasz np. tylko dwie usługi mobilne i jedna stacjonarna dodatkowa aktywacja spowoduje uruchomienie rabatu Orange Open - wtedy realna kwota tego internetu to 19.90, jednak musiałbyś sprawdzić czy nie przekraczasz maksymalnej ilości usług uprawnionych do rabatu.
- zmiana planu taryfowego na Smart Plan LTE Wspólny 115.98 - kwota podstawowa abonamentu przekracza Twoją obecną kwotę 109.90, w abonamencie dostaniesz nielimitowane rozmowy, sms i mms do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz 15GB internetu w telefonie. Kwota do zapłaty zależy od wyrażonych przez Ciebie zgód oraz obecnie posiadanej oferty - masz rabat 5.99 za zgodę marketingową, 5.01 za efakturę i terminową płatność oraz jeśli masz ofertę bez telefonu lub z telefonem na raty to dodatkowe 20 lub 15zł rabatu.
Trzecią opcją jest przedłużenie umowy i w tym wypadku możliwości są dużo większe - wszystko jednak zależy od daty końca okresu promocyjnego na tym numerze. Aby sprawdzić czy możesz już skorzystać z oferty przedłużenia umowy skorzystaj z zakładki "Oferta dla Ciebie" w Mój Orange lub skontaktuj się z infolinią pod numerem *400 (połączenie z aplikacji mobilnej po zalogowaniu jest bezpłatne).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

Opcja nr 2 jest dostępna w trakcie lojalki?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 13
  • 2

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

AFAIK tak, jest to normalna migracja abonamentu z zachowaniem okresu promocyjnego - ba, mozesz do tego zmigrowanego numeru głównego dołożyć dwa numery dodatkowe i będą one rozliczane tak jak w normalnym Smart Planie Głównym.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

A masz gdzieś regulamin migracji? bo kiedyś nie było to możliwe.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

Smart Plan LTE Wspólny 

Czyli place tutaj 115,98 zł za 10gb i niema żadnych ukrytych kosztów ? 

W tym mam darmowe sms-y , mms-y i połączenia poza stacjonarnymi ?

 

No i jeśli "dopłacę 20zł to dostane kolejne 10gb ?

 

1. Potem transfer zwalnia do jakieś prędkości ?

2. Co znaczy w tej ofercie "nielimitowane lte" ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 13
  • 2

Zmiana taryfy z Smart Plan na Rozmowy na "Smart Plan LTE" Porażka

@Piotrekk85@ Napisałem na czat obsługowy, bo możliwość sprawdzenia regulaminów miałbym dopiero jutro. Odpowiedź pozytywna, tylko nie zawsze masz możliwość zrobienia tego z poziomu Mój Orange i musisz kontaktować się z BOK

@bwalien Nie ma ukrytych kosztów, jedynie przekroczenie podstawowego pakietu internetu lub połączenia ponad abonament, a dodatkowo jeśli masz efakturę to "na start" dostajesz 5.01zł rabatu. Co do internetu - masz tzw. schodki - wykorzystasz 10gb to włącza się pakiet 5gb za 10zł, po wykorzystaniu tego pakietu dostajesz kolejne 5gb za kolejne 10zł - łącznie 20zł. Przy drugim schodku w przypadku wykorzystania całego pakietu masz dwie możliwości - w zasięgu LTE masz nielimitowany internet do 5mbit/s, a poza LTE lejek 64kbit/s bez dodatkowych opłat.