Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Witam,

Żona zamówiła usługę i podpisała umowę na abonament bez telefonu. Do przesłanej umowy Orange dołączył kartę SIM/microSIM. Aktywowaliśmy ją miesiąc temu w starym telefonie, do którego akurat pasowała. Nadszedł czas (po tym miesiącu) na zakup telefonu nowego, który ma slot nanoSIM, nota bene większośc współczesnych telefonów tak ma.

Teraz mój problem: za wymianę karty mam zapłacić 25 zł, tak w każdym razie wyczytałem w necie i taką informację otrzymałem w BOK Orange. Ktoś powie 25 zł, to nie są pieniądze; być może, ale skoro każdy klient umawiający się z Orange telefonicznie lub przez internet i niekupujący w Orange telefonu, dostaje niepasującą kartę, albo kartę z której nie można zrobić potrzebnego formatu musi zapłacić 25 zł, to jest coś nieteges. Proszę o informację, jak zmienić kartę i nie zapłacić tych pieniędzy.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

A ile wg Ciebie kosztuje karta sim?

 

Wg mnie i tak w Orange jest dobrze.

Przy nowej umowie - masz za free, przy zmianie umowy też.

Przy problemach technicznych też.

 

Opłata naliczana jest tylko w wypadku wymian na własne życzenie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Opłata jest zawarta w cenniku, który akceptujesz zawierając aneks/umowę. Sytuacja, którą opisujesz nie wynikła z winy Orange. Jak sam piszesz, umówiłeś się na to z Orange podpisując umowę. Składając zamówienie określasz jaką sim potrzebujesz.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Do kropki przed zdaniem "Składając zamówienie określasz jaką sim potrzebujesz." wszystko się zgadza, natomiast czy w trakcie składania zamówienia miałem wybór rozmiaru karty - wierzę Ci, ale muszę to dla pewności sprawdzić.

Pozdrawiam

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Zawsze może spróbować złożyć reklamację. Ale właściwie na co? Jak znajdziesz powód, to warto to zrobić. Choć każda sprawa realizowana jest indywidualnie, może akurat będzie umożliwiona bezpłatna wymiana sim.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Mam podobną sytuacją, ale z usługę Internet LTE Domowy. Po podpisaniu umowy otrzymałem kartę SIM/microSIM. A to skutecznie uniemożliwiało używanie karty np. w iPadzie. Kartę wymieniałem w salonie. Jeżeli na fakturze pojawi się opłata (a tak będzie na 99%) zamierzam ją reklamować. Przejrzałem regulaminy i umowę. Nigdzie nie znalazłem informacji że karta SIM będzie działać tylko z wybranymi urządzeniami. Przy składaniu zamówienia również nie miałem możliwości wyboru karty rodzaju karty SIM. W mojej ocenie podstawy do reklamacji są.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Wydaje mi się, że przyczyną zaopatrywania nowych klientów w kartę SIM/microSIM jest posiadanie przez Orange zapasu tych kart. Przecież gdyby mieli takie z których dałoby się wyłamać również nanoSIM, to chyba by je nam dawali? W ten sposób pozbywają się zapasu, bo a) taka karta może komuś psować, b) jak nie pasuje, to sprzedają mu właściwą za 25 zł. Przeklikałem zamawianie usługi abonamentowej do ostaniego kroku, i też nie trafiłem na opcję wyboru formatu karty. Pojadę do salonu i jak będę zmuszony zapłacić, to też złożę reklamację.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Zapomniałem napisać, że ja, gdybym miał nowego klienta z 24 miesięczną umową, to dałbym mu nie tylko kartę, z której mógłby wyłać sobie każdy z będących w użytkowaniu rozmiar, ale i komlet adapterów (8 zł/kpl na Alle..o), gdyby się podczas tego wyłamywania pomylił, - albo kupił inny telefon lub modem Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Większość ludzi wyrzuci adapter bo jest niepotrzebny.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?

Orange ma dziwną politykę (tzn. mnie to dziwi, bo nie spotkałem się z tym u innych operatorów) dotyczącą kart SIM. Otóż, ma inne karty do usług głosowych i inne do usług internetowych. W przypadku tych drugich, nie występują karty uniwersalne (SIM/micro/nano). Są tylko SIM/microSIM lub nanoSIM. Odwiedziłem kilka salonów w poszukiwaniu karty uniwersalnej i w każdym powiedzieli mi to samo. Ostatecznie wymieniłem na nano, a w razie potrzeby używam adaptera.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 306
  • 516
  • 14

Zmiana microSIM na nanoSIM - czy zawsze płatna?



gdyby się podczas tego wyłamywania pomylił, - albo kupił inny telefon lub modem Emotikon: Mrugający

Wyłamanie jest "odwracalne" ;-).

Małą kartę można bez problemu włożyć do większej formy i używać. Więc dodatkowe adaptery nie są potrzebne.