Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Witam.

 

W październiku zadzwonił do mnie telemarketer z ofertą obniżenia abonamentu (mam 3 numery w Orange). Ale zamiast obniżać rachunki wziąłem nowy telefon dla córki. Moim warunkiem było aby rachunki nie przekroczyły 250zł. Pierwszy rachunek 283zł przełknąłem bo aktywacja 49zł. Drugi rachunek 230zł spoko. Aż tu dzisiaj 308zł. Dzwonię na infolinię i dowiaduję się że promocja na internet mobilny była na 2 miesiące. Teraz dodatkowo muszę płacić 79,99zł za coś czego nie potrzebuję. Ale mniejsza z tym. Chciałbym rozwiązać umowę przed końcem i koniecznie zachować numer telefonu. Infolinia twierdzi, że po rozwiązaniu umowy i opłaceniu kary numer telefonu zostanie dezaktywowany i zostanę z niczym (ratami za telefony :). Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji, abym zachował numer telefonu? Czy ktoś przerabiał taki temat?

 

dziękuję

Tomek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Jest możliwość, ale wymaga trochę czasu i na pewno nie będzie tanio.

 

Jedno z rozwiązań, to zerwanie umowy i podpisanie na plan mobilny. Innej opcji zachowania numeru w Orange nie ma w tej chwili.

Drugie rozwiązanie, to przejście do konkurencji i tam zostanie lub powrót do Orange w tedy już do dowolnej oferty: na kartę, abonament, Flex.

 

W każdym z tych przypadków będzie dość wysoka kara umowna, bo to jest początek umowy.

 

O wysokości kary można dowiedzieć się w BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Jest możliwość, ale wymaga trochę czasu i na pewno nie będzie tanio.

 

Jedno z rozwiązań, to zerwanie umowy i podpisanie na plan mobilny. Innej opcji zachowania numeru w Orange nie ma w tej chwili.

Drugie rozwiązanie, to przejście do konkurencji i tam zostanie lub powrót do Orange w tedy już do dowolnej oferty: na kartę, abonament, Flex.

 

W każdym z tych przypadków będzie dość wysoka kara umowna, bo to jest początek umowy.

 

O wysokości kary można dowiedzieć się w BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Jakie masz dokładnie usługi ? Ile masz opłat za raty ? Bo 308 za trzy numery nawet z netem to coś nie halo. Internet LTE ?
Przenieś numer do innego operatora za jego pomocą. W dniu przeniesienia zdezaktywuje się internet który jest w pakiecie Love. Oczywiście naliczy się kara za zerwanie umowy.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Nr1. Oferta plan komórkowy - 29.99zł

Nr2. Oferta plan mobilny - 55zł

Nr3. Oferta plan komórkowy orange love 2u lte którego nie potrzebuję - 79.90zł

Nr4. Oferta plan komórkowy  powiązany z Ńr3. - 10zł.

Miesięczny koszt urządzeń 133zł. Abonamenty 175zł. Nr3 i nr4 to karty sim w moim telefonie. Pozostałe to karty żony i córki. Ponieważ nie potrzebuję nr3 muszę coś zrobić bo mnie żona opiernicza za zbyt duże rachunki. W ostateczności przeniosę numer do innego operatora. Karę 500zł jakoś zniosę, ale najpierw policzę czy to się opłaca. Bo jak mam być dwie czy 3 stówki do przodu to szkoda zachodu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Rozumiem, że plan komórkowy to oferta Orange Love.

W tym przypadku zostaw sobie Nr2 bo ten numer nie przepadnie po zakończeniu umowy.

Jak rozwiążesz umowę na Nr1 i Nr4, to te numery telefonów przepadną. Albo przeniesiesz je do innego operatora, albo przeniesiesz do planu mobilnego, ale cena może być wyższa dla tych dwóch numerów: po 25 PLN przy taryfie za 45 PLN. Z automatu przestaje działać w tedy Nr3, wiec w takim przypadku z kwoty 120 PLN za Nr1, Nr3 i Nr4 schodzisz do kwoty 50 PLN za Nr1 i Nr4 nie ruszając Nr3.

Razem w tedy będzie 105 za numery + 133 za urządzenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Ponieważ nie chcę być związany z Orange przenoszę wszystkie numery do konkurencji. Nawet jak zapłacę karę to będę 900zł do przodu. dziękuję za pomoc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zerwanie umowy Orange Love przed końcem

Życzę wiec trafnego podjęcia decyzji i poniesienia jak najniższych kosztów.