Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wypowiedzenie z zachowaniem numerów telefonu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Wypowiedzenie z zachowaniem numerów telefonu

Witam.

Czy wypowiedzenie umowy zgodnie z okresem obowiązywania na numery telefonów w abonamencie jakie mam mogę złożyć w formie elektronicznej zaś numery telefonów pozostawiam dla siebie z istotnym tego podkreśleniem ,żeby nie mieć ponownie sytuacji ,w której operator czyści moje dane na te numery telefonów i muszę je ponownie rejestrować na Siebie wymagając ode Mnie posiadania karty SIM z tych telefonów gdy dwa numery telefonów znajdują się kilkaset kilometrów po za moim dostępem.

Oczywiście wypowiedzenie to także dobry sposób na dostanie lepszej oferty od operatora dlatego lepiej zrobić to samemu więc pytam się czy konieczna jest wizyta u operatora?

Po prostu moje wypowiedzenie wchodziło by w życie z ostatnim dniem obowiązywania umowy dla danego numeru bym podczas przenoszenia nie miał kłopotu z tym i nie musiał płacić dodatkowej kasy.

Przecież nie o to w tym chodzi ,żeby każdą sprawę zgłaszać do UOiK ale tak zazwyczaj klient jest traktowany przez usługodawców.

 

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wypowiedzenie z zachowaniem numerów telefonu

Nie ma w polskim prawie trybu "Wypowiedzenie z zachowaniem numerów telefonu". Na każdy numer masz zwykle oddzielną umowę, a co najwyżej promocje są łączone.

Zgodnie z prawem numer należy do Państwa Polskiego. UKE rozdziela pule numeracji na poszczególnych operatorów. Ci przydzielają je klientom, ale w żaden sposób nie oznacza to własności (zgodne z zasadami kodeksu cywilnego).

Na koniec umowy abonamentowej masz standardowo trzy opcje:
1) możesz wypowiedzieć umowę na abonament (a nie na numer), wtedy umowa jest zakończona; numer wraca do puli numerów operatora tzw. macierzystego (czyli tego któremu został przydzielony przez UKE)
2) możesz zlecić migrację postpaid->prepaid (w Orange standardowo można to zrobić nie wcześniej niż na 30 dni do końca, przydzielenie numeru zostaje, umowa abonamentowa jest zastępowana umowę w tzw. trybie przedpłaconym (potocznie na kartę))
3) możesz przenieść numer do innego operatora z zachowaniem przydzielonego numeru (tak formalnie nazywa się proces MNP w Polsce), wtedy nowy operator załatwia wszystko (w wersji z pełnomocnikiem).

Jakbyś pisał do UOKIK, prośba o zamieszczenie info zwrotne (o ile to nie tajemnica, oczywiście bez danych osobowych).