Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

Witam,
jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie płatna cykliczna usługa "Nawigacja Orange STD", a właściwie jakakolwiek inna płatna usługa może zostać wymuszona na użytkowniku?

Jeden z użytkowników numeru przypisanego do mojego konta otrzymał SMS informujący o aktywowaniu owej usługi (oraz o tym że pierwszy miesiąc jest darmowy etc.) i ABY JĄ WYŁĄCZYĆ trzeba podjąć akcję (wysłać SMS lub wyłączyć usługę za pośrednictwem platformy "Mój Orange").
Szczerze mówiąc gdyby nie fakt że ja zajmuję się płatnościami za owy numer, użytkownicy pewnie nawet by nie zauważyli tych dodatkowych 13zł/msc więcej.

Jeszcze bym rozumiał przypadek gdzie użytkownik sam coś wyklikał i przez przypadek wniósł o aktywację takiej usługi, ale przypadek gdzie taka usługa zostaje aktywowana całkowicie bez zgody użytkownika jest co najmniej szemrane.

W ogóle czemu owy SMS z informacją o aktywacji usługi został wysłany tylko do jednego z 3 użytkowników związanych umową? I to nawet nie do osoby na którą jest spisana umowa.

Ciekawe ilu użytkowników Państwo oszukujecie w identyczny sposób, i ilu z Nich jest świadomych takiej praktyki.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

13 ODPOW. 13

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@Barlor  na wstępie to pisząc tu zwracasz się do klientów/użytkowników usług operatora takich jak Ty, to jest forum samopomocowe i jedynymi pracownikami operatora są osoby z moderacji (pracownicy Orange rzadko tu zaglądają. W przypadku który opisujesz proponuję zrobić zgłoszenie i reklamację na infolinii przez czat lub telefonicznie.

Edit.

W nawiązaniu do legalności

UOKiK - Urząd - Informacje ogólne - Aktualności - Niezamówione usługi dodatkowe - kolejne postępowan...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

Hej, dzięki za informację, myślałem że jak to forum na głównej stronie Orange'u to jacyś moderatorzy będą tu kontrolowali wątki i coś odpowiadali 😛
Ogólnie pod moim kątem to już sprawa rozwiązana, i te 13zł doliczone do faktury za bieżący miesiąc ma być odliczone z kolejnej, więc reklamacja/zgłoszenie już nie potrzebne. Ale sam fakt że taki scam ma miejsce mnie zadziwia, jest to jakoś sensownie uargumentowane przez Orange?

Quick edit:
W momencie jak zacząłem to pisać, trafiłem na taki świeży artykuł:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/uokik-postawil-zarzuty-orange-i-play/pz8771v
więc w sumie sam sobie odpowiedziałem że nie jest to legalny proceder.

Anonim

Nie dotyczy

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@Barlor  przy zmianach umowy czy podpisywaniu nowej, bywa że takie usługi są włączane, ale miesiąc jest za darmo, więc można na czas to wyłączyć, inna sprawa że trzeba sprawdzać konto Mój Orange, bo bywa że coś tam automat włączy czy użytkownik, wtedy będzie niepotrzebna opłata, jak zaraz zareagujesz, to obędzie się bez opłat, powyłączać zbędne usługi możesz w Mój Orange, lub poprzez czat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@Barlor wszystko co dozwolone nie jest nielegalne.. To tylko nagianie rzeczywistości konstruowania usługi/ umowy tak, aby klient nie doczytał wszystkich gwiazdek u drobnych druczkow... Nie ma nigdzie zabronionego dawania miesiąca gratis jakiejś usługi.. Ale warunkiem jej odłączenia jest.......... I tyle


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@Anonim  co to znaczy "bywa że takie usługi są wlaczane"?

Jeżeli nie zamawiam tych usług to one nie mają prawa być włączone i nie ma tu znaczenia że pierwszy miesiąc jest za free.

To nie są usługi z góry narzucone. 

Ktoś je włącza specjalnie w takim razie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@Barlor uważam, że informacja zawarta w temacie: https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Uwaga-na-SMSy-klasy-zero/m-p/227781 jest dobrym wyjaśnieniem. Orange wysyła SMS klasy zero, klikasz OK i już masz aktywną usługę. Kilka dni temu na dwa moje numery dostałem takie SMS-y. Trzeba na nie uważać, bo przez przypadek można włączyć niepotrzebnąusługę.

 

Anonim

Nie dotyczy

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@PARANOJA  nie wiem kto włącza te usługi, konsultant czy automat...

@ketrasaArtur  sms klasy zero, to był tylko kiedyś informacyjny, żle że operator z niego korzysta, bo klikanie jest kosztowne, powinna taka praktyka być zaniechana, dobrze że mam tylko prepaid w Orange i takie sms obecnie mnie nie nękają.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@Anonim u mnie przyszedł tai SMS niedawno, na numer oferty na kartę. Nie pamiętam tylko jaka była promocja, ale od razu przypomniał mi się cytowany w moim poprzednim poście temat. Od razu wiadomo co należy wybrać, aby nie włączyć niepotrzebnej usługi. 

Anonim

Nie dotyczy

Wymuszona usługa "Nawigacja Orange STD"

@ketrasaArtur  sms mam bez dzwięku, więc nawet jak taki przyjdzie to nie zauważę, te klasy zero chyba po czasie znikają? 

Bo dawno takiego nie miałem i już nie pamiętam.

Xiaomi co mam to w trybie uśpienia, nie pokazuje czegoś takiego, bo mam włączone zero powiadomień, na ekranie blokady. Obadam resztę telefonów, pewnie też da się sms i komunikaty z ekranu powiadomień wywalić, bo licho nie śpi 😉