Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi calling poza UE


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret link zawiera informacje roamingowe dla klientów indywidualnych oraz biznesowych:

https://www.orange.pl/omnibook/roaming-na-swiecie#dla-klienta#brak#czym-rozni-sie-roaming-od-polacze...

https://www.orange.pl/view/pakiety-go-dla-firm

 

 

Działanie usług przez WiFi Calling poza UE:

- wykonanie rozmowy do Polski - koszt połączenia jak w kraju

- odebranie rozmowy z Polski - ponieważ przez WiFi Calling, odbieranie jak w kraju jest bezpłatne.

- wysłanie SMS do Polski - jeżeli na Twoim urządzeniu działa, to koszt wysłania jak w kraju.

- odebranie SMS z Polski - jeżeli na Twoim urządzeniu działa, to tak jak w kraju, otrzymanie SMS-a bezpłatnie

- wysłanie MMS do Polski - z posiadanych informacji, nie działa na WiFi Calling.

- odebranie MMS z Polski - z posiadanych informacji, nie działa na WiFi Calling.


 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam, jeśli dobrze rozumiem to włączając tryb samolotowy oraz wifi w telefonie, posiadając router mobilny z lokalną kartą SIM do internetu, inicjowanie połączeń do Polski i odbieranie połączeń z Polski a także wysyłanie SMSówi do Polski i odbiór SMSów z Polski jest bezpłatne? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret jeżeli w kraju masz w cenie abonamentu, to tak samo będzie przez WiFi Calling.

Czy możesz podać do jakiego kraju się udajesz?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam, 

 

to zwykły najtańszy abonament za kilkanaście złotych z nielimitowanymi rozmowami, SMSami, MMSami i 10GB w roamingu w UE. Kraj to Gruzja ale myślę, że wifi calling to chyba rozwiązanie bardziej ogólne...

 

A przy okazji. Zainicjowanie rozmowy lokalnej, gdy jestem poza UE również jest bezpłatne? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret teoretycznie WiFi Calling powinno działać wszędzie, gdzie jest dostęp do WiFi. Czemu o kraj zapytałem? Były problemy w Egipcie z WiFi Calling, jeżeli korzystało się WiFi hotelowego. Jeżeli korzystasz z WiFi z lokalnego operatora komórkowego, to powinno działać bez kłopotów.

Jak już będziesz na miejscu, to czy możesz napisać, czy WiFi Calling działa? To będzie potwierdzenie i pomoc, aby innym użytkownikom podpowiedzieć.

 

Jeżeli chcesz zadzwonić lokalnie przez WiFi Calling, to będzie połączenie międzynarodowe, może trochę kosztować.

Jak zadzwonisz logując się do sieci komórkowej operatora Gruzji, to będzie połączenie roamingowe. Trzeba by było sprawdzić w jakiej strefie jest Gruzja.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Wifi calling poza UE

@ketrasaArtur W Gruzji opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem połączeń w roamingu w Strefie 5 według tego linka Orange na temat Roaming na świecie  https://www.orange.pl/omnibook/roaming-na-swiecie#

@ketrasaArturjeszcze znalazłem taki Cennik Usług  Orange w ofercie Plan Firmowy jest on w załączniku. Tam jest tabelka opłaty za połączenia międzynarodowe wykonywane z Polski do innych krajów. W tabelce  na stronie 4 jest Gruzja i stawki za minutę to 1,87 zł do sieci stacjonarnych a także 1,87 zł do sieci komórkowych.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam, 

 

OK, czyli rozmowy lokalne po niecałe 2zł za minutę - da się przeżyć.

Pomoc za pomoc - po powrocie zdam relację. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Wifi calling poza UE

@MaciejLoretmam pytanie kiedy podpisywałeś umowę na abonament firmowy dla klientów ofert biznesowych?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Wifi calling poza UE

Witam, 

 

nie pamiętam, w ubiegłym miesiącu skończyła się 2-letnia umowa ale to chyba była pierwsza. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Wifi calling poza UE

@MaciejLoret  wydaje mi się że ten cennik co Ci wysłałem we wcześniejszym poście jest aktualny bo on obowiązuje od dnia 20 listopada 2022 r. Według tego cennika jest cena 1,87 zł za minutę z Polski do Gruzji (do sieci stacjonarnych i sieci komórkowych)

Pozdrawiam 🙂