Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Dzień dobry, niedawno przy przedłużaniu umowy na abonament zakupiłem  na raty zestaw dwóch  telefonów. Jeden dla mnie drugi dla żony. Niestety żonie  telefon nie bardzo przypadł  do gustu i chciałbym  fo sprzedać poki jest jeszcze coś wart. Moje pytanie czy jest możliwość, aby spłacić wcześniej,  całkowicie za jednym razem, raty za tylko jeden telefon z zestawu?

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Pat723  wpłać cała kwotę rat i to zgłoś, lub na czat dogadają sprawę przed wpłata całej kwoty  da się to załatwić na 100% 😊


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Pat723 zgłoś sprawę na czacie, ale zaznacz o który telefon chodzi i zapytaj o wysokość kwoty do całkowitej spłaty. Tam na 100% dowiesz się co jeszcze ewentualnie zrobić, aby kwota nie poszła na oba telefony


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18337
  • 52433
  • 701

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Pat723 kilka razy miałem taką sytuację, gdzie spłacałem telefon wzięty na raty przed terminem. Kontakt z infolinią, ustalenie ile wpłacić na konto, aby pokryta została całość, ponowny kontakt i telefoniczne zlecenie spłaty rat za urządzenie. Za każdym razem wcześniejsze spłaty przebiegły prawidłowo.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Wcześniejsza spłata  telefonu na raty ma dwa dobre punkty.

 

1 -nie bawisz się w raty

2 - nie widniejesz jako dłużnik w krajowym rejestrze.

3 - masz szansę że nie odmówią ci normalnego kredytu w banku 

4 - starając o kredyt w banku np: na mieszkanie dostaniesz kwotę jaką chcesz anie obniżona lub całkiem odmówił  przyznania kredytu. 

 

 

Wszystko co kupujemy na raty  wiąże się z braniem kredytu bankowego. To samo jest  u operatora  biorąc u niego coś na raty telefon , tablet, router, laptop wiąże się z kredytem bankowym.   Fakt, że nie ty go bierzesz w tym przypadku ale to (operator) orange bierze go za ciebie w twoim imieniu.  Im szybciej go spłacisz tym szybciej ten nieszczęsny kredyt znika z twojego konta.

 

  Ma to duże znaczenie gdy bierzemy kredyt na zakup auta,  domu i tak dalej. Banki widzą, że masz kredyt zaciągnięty na telefon choć ty niby w normalnym banku go nie brałeś, bo nie byłeś nie podpisywałeś umowy. I o tyle obniżając twą zdolność kredytowa a nawet mogą odmówić dania kredytu.

 

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że każde urządzenie brane w Orange  czy u innego operatora na raty to podpisanie umowy z bankiem na kredyt..  Fakt że to nie kredyt w banku gdzie załatwiamy wso samo ale kredyt w banku należącym do operatora i nie ma bata figuruje on w rejestrze.  Kiedyś można było udać się do swojego banku i sprawdzić takie info za friko.  Zrobili wtedy wyciąg  z ostatnich 5 lat.   Serio każdy telefon brany u operatora widniał i jakieś plusbanki, orangeganabki i tak dalej jak sobie je tam zwał operator.  Jest wyraźnie to w umowie zapisane spłaty rat.,  Jest to normalny kredyt bankowy. Mimo że wszędzie mówią że tak nie jest.  Zapytajcie w swoich bankach o taki wyciąg jest dostępny.

 

Więc jak jest okazja polecam spłacić jak najszybciej.  Bywa, że w zależności od operatora są oddawane niewielkie różnice za prowadzenie kredytu za wczesną jego spłatę.. Niby darmowy bo 0% ale miałem oddać kasę za wczesne spłacenie rat. Stąd różnice w cenie przy 12 albie 24 czy 36 ratach. Zamiast w 24 miesiące   spłat spłaciłem  w 3 miesiące  i o dziwo prawie 350zł wróciło do mnie. Nie w Orange ale u innego operatora u którego jestem.

 

I teraz poważnie jeśli ktoś planuje kupić mieszkanie lub drogie auto proszę zapytać czy takie kredyt nie utrudni zakupu.  Kilku moich znajomych dostało odpowiedź negatywną na kredyt zakupu domu bo ma raty za telefon u operatora.  Kilka złoty zaważyło na kredycie na dom mieszkanie. Bo te 12 a czasem 30zł miesięcznie za telefon osłabia przychody więc bank powiedział nie.  

 

Więc jak jest okazja  wpłacajcie ile możecie i jak najszybciej wpłacajcie te raty. Dajcie wpłatę własną a potem reszta w ratach nawet po 2 zl a jak będzie kasa wpłacić i głowy. 

Jeśli ktoś starał się o kredyt i dostał odmowę lub mniej kasy niż chciał dostać to właśnie przez takie kredyty na spłacie telefonów laptopów i tak dalej u operatorów.   Wtedy prosić o info kredytowe i dostaniecie, że u takiego operatora macie zaciągnięty kredyt na telefon na router czy laptop drukarkę i dlatego nie dostajesz kredytu lub zamiast 6000 zł dostajesz 4000zl  albo zamiast 36 rad możesz dostać tylko 24 raty a o 20 letnim kredycie zapomnij. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Krek151 wszystko ładnie opisałeś, jest jedno ale - potrzebowałem płatny szczegółowy raport z BIK , w tym czasie spłacałem 2 fony na raty do abonamentów i w tymże raporcie nie było ani słowa o tych ratach i jak to wyjaśnisz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Prosto 

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej ma ograniczone działania. Wejdzie w banki i instytucje  bo to norma ale nie wejdzie głębiej w banki tworzone przez operatorów. Dodatkowo oni chyba mają minimalną kwotę rat -czyli poniżej jakiejś tam kwoty nie biorą  to do raportu. 

Przykładowo kredyt z ratą 300zł miesięcznie widniej ale 299zł miesięcznie już nie widnieje.bo widełki są od 300zł w raporcie.  Serio mało kto płaci większe raty u operatora za telefon niż 150zł/m   średnio 50zl.   

 

 Dodatkowo tak BIK to instytucja mówiąca   wydoje z ciebie kasę za to co możesz zam mieć za friko.  Płacisz za taki raport chyba od 20-50 zł. i serio nic z niego wynika. To tak jak z księgami wieczystymi. Istnieje tyle instytucji co dają sprawdzenie tego. Działają podobnie średnio 40zł za  jedno sprawdzenie - podajesz numer działki a w zamian dostaniesz numer księgi wieczyste. Tylko już bywa że wpisujesz dokładny numer działki płacisz 40zł i nic z tego bo nie odszukuje.

W regulaminie zaś  info, że sprawdzenie to jedno a uzyskanie wyniku to drugie.   Urząd skarbowy i bank to dwie najbardziej rzetelne instytucje związane o tych kredytach byłych i obecnych. Skarbówka ma taki wgląd że po zmarłej osobie  są w stanie stwierdzić co do grosza ile ma w banku. Wypełniając pit o spadku podajesz tą kwotę. tylko że oni już ją znają .  Cała reszta instytucji to tylko naciąganie klienta.  Na niektórych mapach można np dalej bez problemu najechać na adres  i wyskoczy  numer działki numer księgi wieczystej obręb i tak dalej.  Bez płacenia.   

Dodam, że Biuro Informacji Kredytowej daje ci raport poglądowy. Bank ma szczegółowy ponieważ na tej podstawie udziela ci kredytu. Dlatego nie wszytko na tych raportach widnieje.  Zarazem to zabezpieczenie też dla instytucji że gdyby oni czegoś nie mieli to może w tym raporcie jest badz zostały dodany przed chwilą. 

Więc BIK nie zajmuje się ratami za marne złote ale ratami za setki złoty i chwilówkami.  Mogę być przed bankiem  zadzwonić złapać chwilówkę na telefon 20000zł i nie będzie widniała w systemie. Dopiero po 48 godzinach a BIK zapewne będzie to miał z miejsca. 

Dlatego nie widniały Twoje fony w raporcie. 

Do tego poczytaj umowę na fony tam musi być obowiązkowo info na temat banku w którym spłacasz te niby raty operatorowi. 

 

 

 

_______________

*Post poddany edycji zgodnie z netykietą - moderator Wojciech.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

@Krek151 banki też się opierają na raportach BIK i gdyby te raporty były guzik warte jak napisałeś to nie brały by ich pod uwagę, historia BIK, punktacja liczą się w bankach. Druga sprawa w banku nazwijmy go państwowym załatwiałem większą sprawę, doradca zrobił wyciąg o którym wspominasz i też nie było śladu rat za telefony. Tyle z mojej strony i kończę bo to nie forum finansowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Oki nie będę się kłócił

To info dla kolegi.  Prosze zapoznać się z całością lub kolejnymi 2 minutami filmu. 

https://youtu.be/VavqI2QhD5k?t=758

Znajomy podoba sytuacja zero kredytu przez telefon. Spłacił tel i kredyt dostał.  Identyczna sytuacja. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Wcześniejsza spłata rat za telefon w zestawie

Witam, dziękuję  wszystkim za odpowiedzi. Rozmawiałem  na czacie z konsultantem  i niestety, jak się  okazuje w przypadku zestawu dwóch  telefonów jest jeden wspólny kredyt ratalny i nie ma możliwości wcześniejszej  spłaty tylko jednego z telefonow.