Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VNC na innym porcie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

VNC na innym porcie

Cześć, chce używać VNC na innym porcie niż domyślny (5900), jednak mimo poprawnego skonfigurowania nic nie działa. Na domyslnym wszystko jest dobrze, ale na innym porcie już nie. Mam internet mobilny orange oraz usługę VNC Static (czyli stałe publiczne IP). Czy to orange blokuje te inne porty? 

Na domyślnym porcie, przekierowuje porty w taki sposób, że wpisuje adres lokalny w routerze i port 5900-5900, a potem łącze się, wpisując adres ip zewnętrzny. Takie rozwiązanie nie działa w przypadku innego portu? Mam dzwonić do orange, aby przestali blokować inne porty czy co? 

Proszę o rozwiązanie. 

 

 

_______________

*Temat przeniesiony z działu "Sieć i dostępność usług" - moderator Wojciech.

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

VNC na innym porcie

@bartek35 oprócz zmiany portu na routerze, musi być zmiana portu serwera, w tym przypadku VNC z domyślnego 5900 na taki, z którego chcesz korzystać.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

VNC na innym porcie

Dzięki @ketrasaArtur za pomoc. U mnie zazwyczaj konfigurowałem vnc na routerze, gdzie się wpisywało tylko zakres portu. Na tym routerze, na którym miałem problem był port LAN I WAN. Port LAN zostawiłem na 5900, a zmieniłem port WAN i wszystko zadziałało. Bardzo dziękuję za pomoc. Pzdr