Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ulga na internet - pit

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Ulga na internet - pit

Czy jest możliwość, aby Orange wystawiło kopię faktur za poprzedni rok w taki sposob, aby byla na mnie i na męża? Czytalam gdzies, że tak jest lepiej do odliczenia internetu, jeżeli rozliczamy się wspólnie. Teraz fa jest tylko na mnie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Ulga na internet - pit

@AmEa faktury można pobrać do roku wstecz. Wystawione są tylko na dane właściciela numeru zgodnie z podpisaną umową.

Jeżeli małżonkowie rozliczają się wspólnie, nie ma znaczenia, na którego małżonka będzie wystawiona faktura. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Ulga na internet - pit

@AmEa faktury można pobrać do roku wstecz. Wystawione są tylko na dane właściciela numeru zgodnie z podpisaną umową.

Jeżeli małżonkowie rozliczają się wspólnie, nie ma znaczenia, na którego małżonka będzie wystawiona faktura. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Ulga na internet - pit

Ok, dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, ze urzad skarbowy bedzie takiego samego zdania, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo....


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Ulga na internet - pit

@AmEa ja jak się rozliczałem ulgę internetową, to faktury były wystawione tylko na mnie. Rozliczenie wspólnie z żoną.

Tu masz rację, zależy od urzędu, jak zinterpretuje.

Anonim

Nie dotyczy

Ulga na internet - pit

@AmEa że skarbówką nigdy nic nie wiadomo. Ale Orange nie dopisze drugiej osoby do faktur, umowy są zawsze na konkretne imię nazwisko, PESEL. Sproro znajomych korzysta z tej ulgi w różnych formach i nigdy nie słyszałam i problemach z brakiem 2 osoby na fakturze. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ulga na internet - pit

Jeśli się rozliczają wspólnie to nie ma różnicy na którego ze współmałżonków jest wystawiona faktura za internet i nie ma tu nic do rzeczy jakaś interpretacja urzędu (wynika to z przepisów, a nie "widzimisię" urzędu czy urzędnika).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1678
  • 3

Ulga na internet - pit

@AmEa  Jeśli jeszcze nie rozliczałas internetu to śmiało mozesz to zrobic wspólnie z mężem do kwoty 1520 brutto a na osobę jest to kwota 760 zl.