Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Przedwczoraj podpisałem umowę na internet mobilny w Orange. Ustawiłem strefe domową. O 15:01 dostałem wiadomość, "Dziękujemy za aktywację usługi Strefa Internetu Domowego". Natomiast wczoraj o 11:58 dostałem widomość "Aby korzystać z nielimitowanego internetu domowego, aktywuj bezpłatnie usługę Strefa Internetu Domowego".

Czy mogę sprawdzić, czy Strefa jest włączona czy nie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Oczywiście, że tak. Na stronie Orange.pl ma portalu Mój Orange masz info o bierzącym wykorzystaniu 😉

ale mam jeszcze pytanie, w jaki sposób ją włączałes ? czy musiałeś podawać współrzędne geograficzne ?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Oczywiście, że tak. Na stronie Orange.pl ma portalu Mój Orange masz info o bierzącym wykorzystaniu 😉

ale mam jeszcze pytanie, w jaki sposób ją włączałes ? czy musiałeś podawać współrzędne geograficzne ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Nie, aktywowałem to poprzez stronę Mój Orange.

Dokładnie tak jak opisano tutaj http://www.orange.pl/kid,4004241603,id,4004533460,title,Jak-wyznaczyc-strefe-nielimitowanego-interne...

 

Sprawdziłem Mój Orange, pozostało mi 59.40 z 60GB, a mój Airbox wskazuje, że zużyłem 2,5GB, więc wszystko wskazuje na to, że usługa jest włączona. Wielkie dzięki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Więc tak, jeżeli zrobiłeś to tak " po prostu" to możliwe , że wiem w czym jest problem

Jeżeli włączysz w taki sposób to strefa ( współrzędne ) podstawiają się w momencie pierwszego połączenia na tym internecie.

Jeżeli podłączysz się w zasięgu 3G to jest wyznaczane tak gdzioe faktycznie jesteś

Jeżeli połączysz się w LTE/4G to szerokość i długość geograficzna się zamieniają i strefe wyznacza si gdzieś w Arabii Saudyjskiej 😉

 

więc jeżeli na stronie Orange.pl masz info, że nie wykorzystałeś nic z pakietu 500 gb to zadzwoń i zapytaj czy masz dobre współrzędne 😉


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Witam
A ja mam może trochę dziwny problem, ale cóż.
Nie wiem jak mam stworzyć sobie konto w Mój Orange.
Kupiłem router w ofercie "LTE dla domu".
Mam kartę sim i kartkę na której są kody PIN i PUK.
Przy zakładaniu konta mam wybrać że jestem Klientem, czy że nie jestem klientem?
Jeżeli wybiorę że jestem Klientem to skąd mam wpisać "wpisz nr usługi, telefonu lub nr ewidencyjny"?
Jeżeli założę konto z opcją "Nie jestem Klientem Orange" to nie mam opcji "Mój orange i Usługi ekstra".

Jak więc mam to konto założyć?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Konto zakłada się w prosty sposób podajesz numer usługi czyli numer telefonu karty sim przychodzi ci na niego sms weryfikacyjny wpisujesz go w formularzu i już masz konto to wszystko. 🙂

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Ja chciałem się dowiedzieć czy muszę restartować manulanie router by sesja się doliczyła do bieżącego wykorzystania? Sesja się sama restartuje co pewien czas czy dopóki nie przerwę jej sam to ona trwa w nieskończoność? Bo teraz jest tak, że ostatnie naliczenie transferu mam z dn. 9 sierpnia i wtedy właśnie router ostatnio był restartowany przeze mnie, a dzisiaj jest już 11 sierpnia, router bez restartu od tamtej pory i transfer się ciągle nie pojawił w bieżącym wykorzystaniu na "Mój Orange". Mój sprzęt to modem Huawei e3372 + router TP-Link Archer C7.  


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Dzień dobry. Z tej strony jeden z użytkowników strefy domowej. W wiadomości którą dostałem po utworzeniu wiadomości są podane moje współrzędne X i Y tylko w wiadomości są dokładnie na odwrót. Mam się tym nie przejmować jakoś specjalnie czy po prostu jakoś to zmienić? Teoreczynie ustawiałem to wczoraj i nie wiem jakim cudem mogłoby się coś zmienić, ale niepokoi mnie to trochę


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Witam!!! dwa tygodnie temu przedłużyłem umowę na internet i mam w "strefie domowego internetu" (SDI)150GB. 

Mój problem polega na tym że coś "mało" mi schodzi z limitu SDI, Aktywowałem strefę , "złapało" mi współrzędne w linii prostej około . 4  kilometrów od mojego miejsca . W regulaminie jest napisane że SDI to max 500m. Sprobowałem jeszcze raz, pal licho te 10zł, wyznaczyło mi faktycznie punkt w odległości ode mnie w linii prostej około 400m, i w dalszym ciągu więcej mi schodzi limitu z 70GB niż z SDI 150GB. W mojej miejscowości są dwa BTS LTE i jeden oddalony około 5km w lini prostej który widzę z okna na którym stoi router  może w tym tkwi problem, że mój router nie łączy się z tym BTSem do którego jest przypisany?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 3
  • 0

Strefa Internetu Domowego- Internet LTE dla domu

Hm, ciekawie jestem jak to dziala Strefa Internetu który wyznacza miejsca ? Raczej nie przez GPS.

Stacji bazowych bts potrafić określić którym miejsce znajdujemy się ?