Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprzedaż numerów


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Sprzedaż numerów

Czy ktoś podpowie jak powstrzymać Orange od sprzedaży numerów firmom prowadzącym telemarketing? Czy można jakoś zablokować takie praktyki? Dodam, że w żadnym momencie nie zgadzałem się na takie rzeczy, przy umowach, aneksach czy innych dokumentach.

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sprzedaż numerów

Nie koniecznie Orange jest w tym winny. Często użytkownik podaje nawet nieświadomie w różnych serwisach swój numer, który później w bazie danych jest odsprzedawany innym firmom. Tworzy się łańcuszek, z którego czasami ciężko jest się już wyplątać.

 

Edit

Telemarketing często też bazuje na numerach losowo wybranych przez komputer. Nie musi to być zakupiona baza z Twoim numerem.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Sprzedaż numerów

@Mariusz-M  Nie koniecznie Orange np zakładasz konto w banku  pytają cie o nr telefonu niby do prywatnego kontaktu dostajesz w grubym plik regulaminu podpisujesz tam jest zgoda i tak zaczyna wędrówkę twój nr telefonu wiele jest takich myków różnych firm dałem ci jeden przykładów nie koniecznie operator jest winny a tak powstają bazy numerów które są sprzedawane .


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Sprzedaż numerów

Chciałbym, ale niestety to tak nie działa. Spamerzy w jednym dniu dzwonią na wszystkie numery firmowe i prywatne (w sumie 6 numerów) Dziś poraz kolejny miałem taką sytuacje. Przypadek? Losowanie? Nie sadzę.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Sprzedaż numerów

"... bazuje na numerach losowo wybranych przez komputer." 

Wybranych z czego?

Chyba nie miałeś na myśli tego że sobie losuje liczby tworząc konkretny numer  😁😁😁 

 

Niestety ale handel bazami tworzy taka patologię. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sprzedaż numerów

@Mariusz-M Nawet potrafią dzwonić na numer, który własnie przed chwilą uruchomiłeś zakupując nowy starter. Nie odpowiem, jak to się odbywa, ale dzwonią na każdy numer. Często też sam otrzymuję takie połączenia. Uważa, że ktoś mądry napisał jakiś system IT do takiego dzwonienia i nie bardzo da się uniknąć.

 

@PARANOJA Nie trzeba daleko szukać. Przykładowy link z pierwszych stron Google: https://who-isit.com/code-5045-84.html


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Sprzedaż numerów

Często startery są numerami, ktore juz kiedys byly w obiegu, ale wrocily do puli wolnych numerow. Zatem spamerzybjuz je maja. To jednak nie wyjasnia dlaczego w jednym dniu na 6 mocno roznych od siebie numerow (nie kolejnych, rozniacych sie jedna cyfra) dzwoni spamer. Taką baze ma tylko Orange. Stad moje pytanie, czy da sie to zablokować, aby kolejne firmy nie dostawaly moich numerów? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Sprzedaż numerów

@ketrasaArtur  Tak jak @Mariusz-M  napisał wyżej ma 6 numerów na które ktoś dzwoni Jeden po drugim. Dzwonią bo kupili bazę.

Do mnie zadzwonił ten sam marketing gdzie 1 nr zaczyna się na 514 A drugi na 690.

 

Anonim

Nie dotyczy

Sprzedaż numerów

Gro numerów losowo wybiera automat i nagranie puszcza, co do baz klientów Operatorów, wypływają poprzez pracowników, ci mało zarabiają i dorabiają tak na boku, proceder znany i piętnowany, inna droga to udostępnianie samemu numeru, potem on wędruje sobie, jedną sim kartę Play musiałem dezaktywować, bo telefon dzwonił co chwilę, dobrze że to prepaid był.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sprzedaż numerów

Jeśli masz wszystkie numery w kontaktach na jednym smartfonie, to być może jakaś aplikacja wysyła kontakty na serwery w celach reklamowych. To częsta praktyka.