Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 45
  • 0

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

z tego co czytalem na forum, to można splacić wcześniej wszystkie raty za urządzenie. Po prostu robi sie przelew na to samo konto, na którym oplaca sie rachunki. Ale mam pytanie czy w tytule takiego przelewu trzeba cos szczegolnego dopisać? tak zeby od razu ta kwota zostala zaksiegowana na poczet rat, a nie abonamentu komorkowego? wiecie, tak zebym nie musial jeszcze dodatkowo pisac na czcie z ludkiem orange 😉

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

@drw_47 Po zalogowaniu się do Mój Orange na www.orange.pl możesz opłacić wcześniej cały plan ratalny. W zakładce Umowy i urządzenia wybierz Plany ratalne, następnie wybierz plan ratalny/numer faktury sprzętowej, którą chcesz opłacić i kliknij Opłać online, a zostaniesz przekierowany na stronę banku

Ta metoda pomoże określić za co spłacasz i nie będzie pomyłki z zaksięgowaniem na rzecz abonamentu

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

@drw_47  ja bym dopisał w tytule przelewu - spłata rat za urządzenie, numer umowy taki i taki. Dodatkowo po wszystkim dopytał na infolinii (przez czat lub telefonicznie) czy zobowiązanie zostało uregulowane. "Przezorny zawsze ubezpieczony" jak to mawiają i "śpisz spokojnie".


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 45
  • 0

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem


@agat13napisał(-a)

@drw_47 Po zalogowaniu się do Mój Orange na www.orange.pl możesz opłacić wcześniej cały plan ratalny. W zakładce Umowy i urządzenia wybierz Plany ratalne, następnie wybierz plan ratalny/numer faktury sprzętowej, którą chcesz opłacić i kliknij Opłać online, a zostaniesz przekierowany na stronę banku

Ta metoda pomoże określić za co spłacasz i nie będzie pomyłki z zaksięgowaniem na rzecz abonamentu

 


to tak:

Plany ratalny na watch4 - jest
numer faktury sprzętowej - jest

przycisk: Opłać online - nie ma 😕

 

przy okazji odkryłem taką adnotacje: "Wybrane przez Ciebie urządzenie jest naszą własnością do momentu spłaty wszystkich rat. Po opłaceniu rat stajesz się właścicielem urządzenia."


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

@drw_47 Widac z poziomu aplikacji istnieje powód dla którego akurat tej spłaty dokonać nie można.

Z tą własnością, to prawda...póki nie spłacisz w całości urządzenie jest własnością operatora (tak jak i banku, gdy zaciągasz kredyt na urządzenie w ratach)

Na fakturze za sprzęt na MO masz nr rachunku i dane wszelakie. W opisie przelewu napisz , że to całkowita spłata rat za taki, a taki sprzęt  i po bólu. Zawsze to dowód, że w danym dniu dokonałeś operacji na koncie w sprawie,....Oczywiście możesz to sprawdzić później na MO czy się ta kwota wyzerowała


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

@drw_47 kilka razy zdarzyło mi się spłacić wcześniej sprzęt wzięty na raty. Robiłem nadpłatę na numerze konta, które używam do opłaty abonamentu. Potem regon na infolinię z informacją o chęci spłaty pozostałych rat za urządzenie. Konsultant przesuwał środki i sprzęt opłacony. Nigdy nie było problemów ze spłatą.

Teraz od jakiegoś czasu tak jest, że jeżu sprzęt wzięty na raty od Orange, jest własnością operatora. Spłacasz ostatnią ratę osprzęt przechodzi na Ciebie.

 

Anonim

Nie dotyczy

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

@drw_47 ten sposób co opisał @agat13  do rat rzeczywiście nie działa (niezależnie czy przez apkę czy przeglądarkę)  Można zrobić zwykły przelew w tytule wpisując numer planu ratalnego zaczynającego się od 9. Warto jednak potem sprawdzić czy się poprawnie zaksięguje, bo czasem mino to pójdzie na nadpłatę. Jednak konsultant może bez problemu przeksięgować środki na sprzęt. Czasem udaje się od razu i przechodzi bez kontaktu z BOK. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Spłata wszystkich rat za urządzenie jednym przelewem

W tytule płatności wpisz numer faktury sprzętowej - wystarczy.