Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skradziona tożsamość a umowa w orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Skradziona tożsamość a umowa w orange

Jak to jest, że Orange pomimo zgłoszenia - spisania oświadczenia o niezawieraniu umowy i zgłoszenia sprawy na Policję uparcie nie chce przesłać kopii tej umowy osobie poszkodowanej? Czy komuś udało się dostać kopię w takim przypadku? Ciekawe skąd taki opór ze strony Orange. 

 

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Skradziona tożsamość a umowa w orange

Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną w dochodzeniu prowadzonym przez Policję to masz prawo zapoznać się z aktami postępowania. Tam powinna znajdować się ta umowa.

Edit:

Orange pewnie zasłania się RODO itp.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Skradziona tożsamość a umowa w orange

mi też się wydaje że powinieneś mieć chociaż wgląd do tej umowy...

oryginału Ci raczej nie dadzą bo w końcu to akta w sprawie...

inna kwestia to jak doszło do kradzieży tożsamości...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Skradziona tożsamość a umowa w orange

Nie mają problemu z przyjęciem telefonicznego zgłoszenia dotyczącego przekazania  skanu umowy na maila w związku ze złożonym oświadczeniem o niepodpisywaniu umowy  , a później na czacie  dostaję informację "...nie świadczymy takiej usługi...". RODO?? - przecież to niby moje dane i moja umowa...  Dlatego zastanawiam się jakie inni mieli doświadczenia w tym temacie, bo z tego co słyszę to ten problem (zawieranie lewych umów) jest dość częste.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skradziona tożsamość a umowa w orange

@milma wedlug mnie jezeli sprawa jest zgloszona na policje to informacje o takiej umowie powinna udostepnic policja


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Skradziona tożsamość a umowa w orange

szkoda że salony są pozamykane bo może tam się da to wyjaśnić...

ja bym nie ustępował 🙂

może moderatorzy coś pomogą w tej sprawie 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Skradziona tożsamość a umowa w orange

Orange anulowało tę umowę i przypuszczam, że żadnych strat materialnych z tego powodu nie było. Dlatego też nie ma tej umowy widocznej w systemach Orange. Pewnie są prowadzone dwa postępowania: 

1. Posłużenie się danymi osobowymi art. 190a par.2 KK, gdzie Ty jesteś osobą pokrzywdzoną

2. Oszustwo art. 286 par.1 KK,  gdzie pokrzywdzonym jest Orange.

Na umowie są także dane osoby, która ją sporządzała.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Skradziona tożsamość a umowa w orange

Nie jest anulowana, widzę ją cały czas na koncie Orange (mam w Orange także numer na kartę i stąd w ogóle dowiedziałam się o tym abonamencie). W salonie przy złożeniu oświadczenia również dostałam informację, że wpisano dyspozycję wysyłki skanu umowy na maila -  więc wydaje się, że taka jest praktyka. A potem zero informacji, a na końcu info, że nie damy. Dane osoby sporządzającej można np. zanonimizować. Zgłosiłam "kradzież tożsamości (art. 190a /2 KK) i w zgłoszeniu mam zapis, że jak tylko dostanę umowę to o nią uzupełnię to zgłoszenie - na Policji (z doświadczenia) też było oczywiste, że taką kopię dostanę. Dziwne to wszystko. 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Skradziona tożsamość a umowa w orange

To pozostaje drążyć temat w Orange i na Policji. Więcej pomysłów nie mam 😞


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Skradziona tożsamość a umowa w orange

Mi też już argumentów zabrakło na Orange, dlatego to pytanie o doświadczenia... 😞 Myślę, ze zostało tylko  poinformowanie Policji o odmowie udostępnienia kopii/skanu umowy i niech się ciąg dalszy dzieje z ich strony.