Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Mam internet mobilny dla firm - strefa biurowa. Chciałem się dowiedzieć czy muszę restartować manulanie router by sesja się doliczyła do bieżącego wykorzystania? Czy sesja sama się restartuje co pewien czas? Czy jednak dopóki nie przerwę jej sam to ona trwa w nieskończoność? Bo teraz jest tak, że ostatnie naliczenie transferu mam z dn. 9 sierpnia (godz. 00:04) i wtedy właśnie router ostatnio był restartowany przeze mnie, a dzisiaj jest już 11 sierpnia, router bez restartu od tamtej pory i transfer się ciągle nie pojawił w bieżącym wykorzystaniu na "Mój Orange". Mój sprzęt to modem Huawei e3372 + router TP-Link Archer C7.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Rozwiązałem problem drogą dedukcji. Dzięki temu, że posiadam w routerze oprogramowanie Gargoyle i trochę zdolności umysłowo-manualnych dodałem skrypt, który automatycznie restartuje router o wyznaczonej godzinie oraz wznawia połączenie po 120 sekundach. Efekty są od widoczne od razu, czyli w wykazie pojawia się zamknięta sesja 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Logicznie myśląc powinno się naliczać bez restartowania modemu (manualnie) - dane w Mój Orange powinny się odświażać co określony czas, ale sam zauważyłem czasem że dane w Mój Orange są troszkę spóźnione.  


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Poczekam jeszcze kilka dni i zobaczę czy się dolicza. A u was jak to wygląda? Macie raporty zużycia każdego dnia? Bo jeżeli się samemu przerywa sesję to zużycie pokazuje się po kilkunastu minutach.

 

Ps. Właśnie o ten "określony czas restartu" mi chodzi 🙂 Ile on wynosi? Raz na 3 dni? Raz na tydzień? Raz na miesiąc?


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Dane rozliczane są on-line, ale mogą prezentować się w systemie jako dane całej sesji.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Ile maksymalnie może trwać sesja? Nawet cały okres rozliczeniowy bez rozłączania?

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

 IP zmienia się co 24 h więc sesja jest nowa wtedy nawiązywania. W praktyce sesje trwają krócej w przypadku internetu mobilnego


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Skoro IP zmienia się co 24 godziny, więc razem z nim kończy się też dana sesja to dlaczego po jej zakończeniu nie widać zużycia w bieżącym wykorzystaniu po takim czasie? A wystarczy, że zrobię restart routera i raport zużycia od razu się dodaje? To mnie tylko zastanawia.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Uprzedzam, że piszę z perspektywy oferty na kartę, w ofercie na firmę, może być inaczej.

W ofercie na kartę, sesja jest zakańczana wtedy, gdy ty rozłączysz sesję internetową (wyłączysz dane komórkowe lub telefon) - jeśli nie nastąpi żadne z powyższych, może trwać nawet wiele tygodni


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

To tutaj jest tak samo, bo widać to na każdym kroku. Wczoraj zrestartowałem router ręcznie i od razu zużycie pojawiło się na wykazie. Trochę słabo, powinno co 24 godziny pojawiać się na wykazie za dany dzień.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Sesja internetowa, a bieżące zużycie transferu.

Z własnego doświadczenia dodam, że w ofercie na kartę jest poślizg ok. 4 godzin przy zakończeniu sesji i naliczaniu transferu. Np. w dniu, w którym kończył się pakiet giga za gole ok. godz. 21.00 sesja została zakończona, karta SIM wyjęta z modemu. Okazało się jednak, że wg systemu sesja zakończyła się o g. 01.30 dnia następnego i zostały pobrane środki z innego pakietu, co było, jak piasałem powyżej fizycznie nie możliwe. Piszę ku przestrodze, gdyż nie pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja.