Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

Witam,

czy mam prawo do rozwiązania umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia w następującej sytuacji: Orange nalicza mi opłaty za mms-y ponad abonament, mimo że w umowie jest napisane: "W ramach opłaty abonamentowej abonent otrzymuje: (...)MMS (w ramach sieci operatora i do wszystkich sieci)"? Ponadto, po zalogowaniu do mój orange jest napisane: "Korzystasz z nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych w kraju.". Moja oferta to Smart Plan LTE, kwota abonamentu to 65,98 zł. Umowa z lipca 2016 r.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam,

Adrian

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

A te mmsy dotyczą polskich sieci komórkowych na zwykłe numery?
To nie był jakiś międzynarodowy mms, mms na krótki numer, mms na stacjonarlę czy inne cuda?

Prawa do rozwiązania umowy raczej nie zyskasz, ale reklamować warto i domagać się zwrotu.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

Tylko krajowe. Do znajomych. Nawet do Orange mam policzone po 0,4 zł... Przejrzałem faktury za ostatni rok (bo tylko tyle jest dostępnych w moim orange) i na każdej taka sama sytuacja. Pomyślałem, że skoro operator nie wywiązuje się z warunków umowy to może uda się ją rozwiązać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

To może być błędny opis na www. W tej kwocie abonamentu mmsy były opcjonalnie płatne 10 zł miesięcznie lub bezpłatnie jako bonus za przedłużenie. Ale i tak błędne info jest podstawą do reklamacji.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

Wszystko wskazuje na to, że opis jest dobry, bo:

1.Tak jak cytowałem w pierwszym poście-w umowie mam napisane, że w ramach abonamentu mam mms-y do wszystkich.

2.Znalazłem regulamin, z którego wynika, że w moim abonamencie mmsy są w niego wliczone: https://fs.siteor.com/gsmonline/article_attachments/attachments/75597/original/smart_plan_lte_regula...

3.


@Piotrekk85napisał(-a)
bezpłatnie jako bonus za przedłużenie

rzeczywiście to było przedłużenie umowy.

 

Natomiast to wszystko nieważne, bo i tak reklamację złożę. Chciałem się tylko dowiedzieć czy jeśli udowodnię im, że nie wywiązali się z warunków umowy to mogę ją rozwiązać bez okresu wypowiedzenia.

 

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

Czy oby na pewno to jest dobry regulamin? Pytanie kiedy umowa na smart plan była zawierana?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

Umowa zawarta w lipcu 2016. Niestety nie mam stuprocentowej pewności co do regulaminu. Z tamtego okresu znalazłem dwa: z 20 sierpnia 2015 i 14 października 2016. Założyłem, że to tamten z 2015, bo po prostu nic innego nie znalazłem. Gdyby w moim orange były (tak jak w play) wszystkie regulaminy dotyczące umowy nie byłoby problemu, ale niestety....


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

To inny cennik. Na dole strony Orange.pl masz opcję na skróty i tam są regulaminy i cenniki. Możesz wybrać archiwalne. Znajdziesz tam info o opłacie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

A na aneksie jak masz?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozwiązanie umowy z winy operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia

Niestety na stronie orange.pl nie ma regulaminów i cenników sprzed zawarcia umowy.

Na aneksie mam napisane: "Szczegółowe zasady oferty określają dokumenty: Regulamin Oferty Smart Plan LTE,(...).".