Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozmowa miedzynarodowa.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozmowa miedzynarodowa.

Witam. Prowadzac rozmowe międzynarodowa z polski do niemiec, zeby rozmowa byla zakończona wystarczy ze jedna strona rozlaczy rozmowe czy obie strony musza to zrobic? Czy jest mozlowe ze u.jednej ze stron jedno i to samo polaczenie trwalo 7 min u drugiej ponad 2 godziny? 

 

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozmowa miedzynarodowa.

W teorii nie powinno tak być. Ale w praktyce bywa różnie. Jak masz stracone minuty lub naliczone opłaty, złóż reklamację.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Rozmowa miedzynarodowa.

Wystarczy, że jedna osoba zakończy połączenie. Może przekierowało np. na pocztę głosową. Zawsze możesz reklamować to w BOK.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozmowa miedzynarodowa.

Reklamacja zostala odrzucona. Oplaty naliczone prawidlowo bo rozmowy miedzynarodowe sa laczone przez innych operatorow- takie uzasadnienie odrzucenia. Nie zgadzam sie z ta decyzja. Specjalnie dzownilam kilkakrotnie za granice i pozostawialam rozlaczenie sie tej drugiej stronie i oczywiście za kazdym razem polaczenie bylo zakonczone. Dzownilam do konsultanow i orange i innych sieci i każdy potwierdza to ze wystarczy przez jedna strone, nawet na fp na facebooku izyskalam taka sama odpwiedz . 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozmowa miedzynarodowa.

Możesz złożyć odwołanie lub zgłosić sprawę do UKE np. przez formularz https://pue.uke.gov.pl/#/ConsumerForm

 

Poza tym sprawdź licznik połączeń wewnątrz swojego aparatu. Tam też połączenie tak długo trwało? skąd masz pewność że druga osoba rozłączyła rozmowę a nie np. zawiesiła tylko połączenie?

 

A czy to chodzi o telefon stacjonarny czy komórkowy?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozmowa miedzynarodowa.

Odwolanie tez odrzucili i napisali ze kolejnej juz nie beda rozpatrywac. W telefonie rowniez jest taka dluga. Rozmowa nawet jak jest zawieszona to i tak leci polaczenie po jednej i drugiej stronie wlasnie to sprawdzilam. Sytuacja dotyczy komorki. Dodam ze polaczenie rozpoczeto o 23 i mialo trwac doslownie kilka minut po czym jedna i druga strony poszly spac wiec polaczenie wyglada na to zakonczylo sie samo

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozmowa miedzynarodowa.

A mam głupie pytanie: czy z perspektywy Twojego telefonu rozmowa była rozłączona?

 

Doczytałem, pisałeś że była długa. A docelowy numer był komórką czy stacjonarnym?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozmowa miedzynarodowa.

W historii polaczen mojego telefonu rozmowa rzeczywiscie trwala 2h. Ale jak to wyjasnic ze po drugiej trwala 7 min. I po wieloktorotnych probach i sprawdzaniu czy to mozliwe zawsze polaczenie bylo zakonczone po rozlaczeniu jednej strony. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Rozmowa miedzynarodowa.

Z komorki na komorke


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozmowa miedzynarodowa.

Dla mnie wytłumaczeń może być wiele. Połączenia międzynarodowe są prowadzone przez różne firmy tranzytowe, które nie zawsze są uczciwe. Ale w tym wypadku raczej są małe szanse, że u Ciebie byś coś wygrał. Widocznie impuls o zakończeniu połączenia nie dotarł do Orange i na Twojej komórce nie doszło do zakończenia połączenia.

Nie wiem czy ktoś pamiętasz czasy przedkomórkowe - bo dla telefonów analogowych stacjonarnych (tzw. POTS) jest to normalne - szczególnie na centralach ręcznych. Albo te "spiskowe teorie", że chciałeś gdzieś zadzwonić i słyszałeś rozmowę - bo poprzedni rozmówca źle położył słuchawkę. Oczywiście to zmierzch historii.