Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozliczacie sesji internetowych

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 3
  • 0

Rozliczacie sesji internetowych

Jak jest z rozliczaniem sesji internetowych. Zostało mi na głównym numerze na którym jest Internet LTE Biurowy dla Firm w pakiecie strefowym 8GB danych a w pakiecie poza strefą 48 GB. Usługa udostępnianie uruchomiła się dziś i pakiet został udostępniony na mój numer komórkowy. I tutaj pytanie, co jaki czas teoretycznie rozlicza się zakończona sesja ?

 

Dziś kończy się okres rozliczeniowy i chcę wykorzystać te 48GB danych ale nie chcę przy tym naruszyć tych 8 strefowych

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Rozliczacie sesji internetowych

To niestety to ma wiele skomplikowanych zasad.
Domyślnie sesja powinna zostać rozliczona po jej zakończeniu. Niestety nie zawsze np. wyłączenie urządzenia powoduje rozłączenie sesji po stronie operatora (zawsze to tylko rzeczy martwe). Kolejna kwestia to informacja, którą możesz sprawdzić przez sms/ussd/mój Orange w przeglądarce lub aplikacji mobilnej (to może dojść lag związany z opóźnieniem przekazania informacji). Wpływ na rozliczenie mogą mieć posiadane usługi np. Szczęśliwe Godziny - wtedy na początku lub na koniec obowiązywania powinna sesja się odświeżyć. I jeszcze parę innych czynników.

Jeśli chodzi o zapisy regulaminowe, to podstawą do rozliczeń jest faktura vat - a ta jest wystawiona dopiero po zamknięciu okresu rozliczeniowego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Rozliczacie sesji internetowych

To niestety to ma wiele skomplikowanych zasad.
Domyślnie sesja powinna zostać rozliczona po jej zakończeniu. Niestety nie zawsze np. wyłączenie urządzenia powoduje rozłączenie sesji po stronie operatora (zawsze to tylko rzeczy martwe). Kolejna kwestia to informacja, którą możesz sprawdzić przez sms/ussd/mój Orange w przeglądarce lub aplikacji mobilnej (to może dojść lag związany z opóźnieniem przekazania informacji). Wpływ na rozliczenie mogą mieć posiadane usługi np. Szczęśliwe Godziny - wtedy na początku lub na koniec obowiązywania powinna sesja się odświeżyć. I jeszcze parę innych czynników.

Jeśli chodzi o zapisy regulaminowe, to podstawą do rozliczeń jest faktura vat - a ta jest wystawiona dopiero po zamknięciu okresu rozliczeniowego.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 3
  • 0

Rozliczacie sesji internetowych

Dzięki za info, będę teraz żył w nieświadomości dopóki ktoś nie zacznie narzekać że mu internet przestał działać


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 3
  • 0

Rozliczacie sesji internetowych

Dobra, już rozliczyło część i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Miłego weekendu ci życzę