Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming przygraniczny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Roaming przygraniczny

Witam w dniu dzisiejszym przemieszczałem się przez województwo podlaskie w okolicy miejscowości Rudawka w odległości około 5 km od granicy z bialorusią, oczywiście nie przekraczalem granicy ale dostałem informacje ze za użytkowanie internetu 6.44 MB doliczono do faktury 199,32 zł 😕 za roaming….korzystałem z mapy jadąc przez okolice i najwyraźniej w którymś momencie mnie przełączyło. Bez jakiej kol wiek świadomości….co z tym zrobić? Zgłosić reklamacje do Orange? Co jeśli nie uznają  reklamacji? Pan na infolini nie bardzo chciał mi pomoc co i jak zrobić zato chciał mi sprzedać prąd i internet do domu 😕

 

CA2C6F5A-ED33-4D8E-9C0A-8807B4ADF5C8.jpeg

___________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

9 ODPOW. 9

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Roaming przygraniczny

@Maciek85 , warto złożyć reklamację, bo i tak innego wyjścia nie masz... Może zostanie uznana, dlatego warto spróbować.

 

Najlepiej zrobić to we wtorek na czacie.

Jak złożyć Reklamację na czacie - link

 

Reklamacje szczegóły.

 

Warto pomyśleć o wyłączeniu roamingu w przypadku poruszania się przy granicy wschodniej. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Roaming przygraniczny

@Maciek85 był niedawno temat w podobnej sprawie. Złóż reklamacje. Podaj też informację, że opłata została pobrana przed otrzymaniem SMS-a o przełączeniu do sieci roamingowej białoruskiej. Reklamacja powinna być rozpatrzona pozytywnie. Taka sprawę powinno dać się załatwić raz w historii numeru. Następna raza warto pilnować, aby nie złapać zasięgu roamingowego. Z doświadczenia wiem, że nawet 30 km od granicy może chwycić zasięg nadajników zagranicznych.

Anonim

Nie dotyczy

Roaming przygraniczny


@Maciek85napisał(-a)

Witam w dniu dzisiejszym przemieszczałem się przez województwo podlaskie w okolicy miejscowości Rudawka w odległości około 5 km od granicy z bialorusią, oczywiście nie przekraczalem granicy ale dostałem informacje ze za użytkowanie internetu 6.44 MB doliczono do faktury 199,32 zł 😕 za roaming….korzystałem z mapy jadąc przez okolice i najwyraźniej w którymś momencie mnie przełączyło. Bez jakiej kol wiek świadomości….co z tym zrobić? Zgłosić reklamacje do Orange? Co jeśli nie uznają  reklamacji? Pan na infolini nie bardzo chciał mi pomoc co i jak zrobić zato chciał mi sprzedać prąd i internet do domu 😕


Reklamację złożyć, jak nie uznają to zapłacić, bo nie roztropnie postąpiłeś, przy granicy ustawia się ręcznie sieć, lub wyłącza wcześniej roaming zagraniczny, chyba że kto prepaid ma, to ignoruje to, wyczyści tylko dostępne zł 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Roaming przygraniczny

Racja….tylko czy muszę mieć świadomość ze droga zbliża się do białoruskich nadajników jechałem z punktu A do B a połączyło się pomiędzy 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Roaming przygraniczny

Sprawdziłem i rzeczywiście najpierw ściągnęło MB przez roaming a później ze witają na Białorusi….. kto wogole chciałby tam jechać….


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Roaming przygraniczny

Dlatego złóż reklamacje, tym bardziej, że nie byłeś przy samej granicy. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Roaming przygraniczny


@Maciek85napisał(-a)

Racja….tylko czy muszę mieć świadomość ze droga zbliża się do białoruskich nadajników jechałem z punktu A do B a połączyło się pomiędzy 


Ciekawe podejście do tematu, mając numer firmowy, nie zwracam na to uwagi, wrzucam w koszty, ale jeśli nie masz firmy czy zbędnej gotówki, to trzeba uważać, tym bardziej przy wschodniej granicy, nadajniki mają mocne i opłaty słone, tak na marginesie i tak skromnie ci naliczyło, znajomy stracił 600 zł, reklamacji nie uznali, ale on i rozmawiał sporo przez telefon 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Roaming przygraniczny

@Maciek85 jak już wcześniej wspomniałem, nawet 30 km od granicy potrafi złapać nadajnik zagraniczny. Dlatego warto na taka sytuacje zwracać uwagę. Przede wszystkim wyłączać roamingową transmisję danych w pobliżu granicy wschodniej i północnej.

Kto chce tam jeździć na Bialoruś? Sprawy biznesowe, z mojej okolicy sporo osób ma tam firmy, są ludzie, którzy mają rodziny jak również turystycznie. Teraz jest możliwość podróży bez wiz. Wyjazdy odradzane że względu na sytuację.

 

Wracając do tematu, podobną sytuacją do Twojej, naliczenie opłaty za transmisję danych poza krajem i UE:

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Op%C5%82ata-za-roaming-mimo-posiadania-pakietu/m-p/323814

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 322
  • 2

Roaming przygraniczny

Jeżeli jesteśmy / mieszkamy blisko granicy wschodniej i nie chcemy, aby nas wrzucało na roaming zagraniczny z ryzykiem ekstra kosztów, skuteczniejszym rozwiązaniem niż ręczny wybór sieci w telefonie jest... dezaktywacja usługi roaming z poziomu konta klienta. Bezproblemowo można to zrobić w Mój Orange lub poprzez *100.